• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polj. zemljiste za 1kn/m2? Potraga za parcelom

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Je li moguce pronaci obradivo polj. zemljiste do sat/sat i pol voznje od zgb-a za 1kn/m2? Obradivo mislim da nije kamen, krs, strmina, zona poplava, zaraslo u sumetinu i sl...Vidim da se prodaje svasta, ljudi svasta pricaju ali u oglasnicima nicega. Ove godine bi trebao uzeti nesto do 100.000kn, tj. 7Ha+ pa eto da vidim vasa iskustva. Da, nisam bogat, trazim puno za malo. Iskreno, uopce ne znam koji je najbolji nacin da krenem u potragu.

Hvala
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne budeš ni kamen kupio za te novce a kamo zemlju obradivu.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Teško je naći tako veliku parcelu jer je ona interesantna lokalnim poljoprivredicima, ja imam jednu parcelu veličine 1,2 Ha ali najniža cijena bi bila 2kn/m2 u blizini imam još 2-3 ha koje je zaraslo u amorfu koja se lako malčira a sa odgovarajućim strojem i pretvori u drvenu sječku za ogrjev. Tko ima kapital i plan no problem. Udaljeno je od zg 50 min vožnje a autoputem 30 min Okolica Siska)
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Da. Brijem da bum to kupil jedino ako naleti trenutak ili bu netko ponudio nesto sto ne valja. Strpljen spasen.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Samo se ti strpljuj, Hrvati kupuju obradivo zemljište u Mađarskoj, Bosni i Srbiji, a ti misliš da će pasti cijena kod nas.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A sretno ti u pronalasku, ali bilo bi dobro da nađeš nekoga tko će ti pogledati to zemljište, što ti vrijedi da ti ga i besplatno daju ako je povodno, jalovo ili toliko zaraslo da ga moraš bagerom čistiti. Ali, u krajnjem slučaju, sve se to da riješiti, možda je i bolje kupiti nešto zapušteno, pa uložiti u čišćenje i imaš parcelu koja odmah može u ekološku proizvodnju. U svakom slučaju, obavjesti nas o rezultatu.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Zvao me covjek koji kaze da ima par susjeda koji bi prodali bla bla da ce mi javiti popodne. Da su cijene tu negdje. E sad sto se nudi treba vidjeti. Rekao sam mu za sto i kako trebam. I to sto kazes, i djabe je skupo ako ne valja. Krcenje ok ako nije suma i sl..
Svakak javim ako kak bude. Ali to je proces koji ce trajati do kraja godine. Ne cu se zuriti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Samo se ti strpljuj, Hrvati kupuju obradivo zemljište u Mađarskoj, Bosni i Srbiji, a ti misliš da će pasti cijena kod nas.
Kupuju zato sto je jeftinije. A nasi pametnjakovici misle da sad kad smo u eu mogu traziti kao i nizozemci. U 2 godine cijena je i kod nas pala za 20-30%. No i dalje je npr. u Mađarskoj jeftinija.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ja samo znam da ima ljudi koji imaju zemlje, nemaju novca i ne stavljaju oglase. Cijena zemlje jako varira sto znaci da ima i onih koji ne zele prodati jer im nije hica pa imaju visoku cijenu no ima i onih koji zele prodati. Ka znam koliko trebam zemlje i koliko mogu platiti. Ako nadjem ok a ako ne radje cuvam pare. Mali nasad necu imati jer nemam racunicu. A kada imam vecu zemlju onda mogu i iz godine u godinu siriti kolicinu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kod nas će još dugo biti skuplja dok god je ovakva navala na zemlju, a bit će sve dok ne bude neke industrije ili bilo kojeg drugog načina da se dođe do neke kune. U Bosni i Srbiji je takav standard da je sve jeftinije, pa mora biti i zemlja, još se u Bosni ništa ni ne obrađuje, pa ima zemljurine koliko hoćeš. A u Mađarskoj s druge strane ima zemlje koliko hoćeš. A još je i kvalitetnija. Mi smo čudo.

@foler, više ti se isplati ako ima i drva, jer ako je šikara, svejedno se mora krčiti, a nećeš puno dobiti za biomasu, a za drva nešto i možeš izvući. Osim toga, lakše je izvaditi jedan panj nego 20 malih. Samo na tu površinu bi morao jako puno novca uložiti da se dovede u obradivo stanje. Računaj sat bagera 200-300 kn, podrivanje ni ne znam koliko košta, ali nije jeftino, moraš nekome platiti da ti to sve posječe i počisti prije vađenja korijenja i panjeva... Ima tu posla ako je zapušteno. Ubaci i slike ako budeš nešto išao gledati.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Budem obavezno
Ja sam informaticar i tehnicar i ovo oko poljoprivrede mi je novo podrucje pa cu svakako trebati savjete.
Kaj se krcenja tice cuo sam da sumarija zna raditi probleme. No necu uzimati zemlju u koju moram uloziti hrpu da bi mogao nesto s njom. Nije da ne zelim vec nemam taj novac.
Ionak moram platiti analizu zemlje, vode iz nekog izvora koji mora postojati itd.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Cuo sam neke tvrdnje da ima ljudi iz okolnih drzava koji prodaju zemlju i onda nekim nacinom traze povrat imovine!!! Kao rat, izbjeglistvo, traze nistetnost ugovora, maltretiraju itd...Zna li netko nesto o tome? Ne zelim na uvjetnu ili u zatvor braneci svoju imovinu.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Najbolje je onda držati lovu i čekati pa Ako naleti nešto, pretpostavljam da ideš na neke trajne nasade ali po toj cijeni teško ćeš naći i možda bi trebao razmisliti o državnoj zemlji, kod nas Sisak i okolica za oranicu je minimum procijene porezne 4 kn/m2 pa na više zavisi od kvalitete zemljišta.Oko krčenja privatnih parcela šumarija ti ne može ništa jer ako je nešto bilo oranica a nije pretvoreno u šumsko zemljište zatraži se jednostavni dokument koji oni moraju izdati za legalizaciju prijevoza.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Tak bu i bilo. Da, dugogodisnji nasad. A kaj se cijena tice bumo vidli. S obzirom da nemam puno love za zemlju a trebam vise konkretne, obradive zemlje jer inace poljoprivreda nema smisla budem radje cekao nesto konkretno...Ak popizdim ici cu na neki drugi posao. Strpljen-spasen, bolje lova u djepu nego da sam uzeo neku bananu od zemlje. Iako imam 39g jos imam cajta nekaj napraviti:tractor:
Drzavna zemlja je uvijek unaprijed oznacena za odredjenu klijentelu. Kao i zakup. A obradjivanje tudjeg i raznorazni ugovori su mi samo nemiran san.
 

Najnoviji postovi

Na vrh