• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj bum s njom, smrdi pa nije ni za rane mazati dobra 🤭
Aha..usrali ste se od kazna 12000 eura..to vam smrdi.

Nakon ovog članka oprano je tko zna koliko rezervara..mozda je i mustapić napravil video o tome
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Aha..usrali ste se od kazna 12000 eura..to vam smrdi.

Nakon ovog članka oprano je tko zna koliko rezervara..mozda je i mustapić napravil video o tome
Moj životni san za posel je pranje rezervara i točenje čistog goriva u njega.... ali me to nikad ne dopadne
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jel more i smije taj leteti na plavu?
Jel ima za nabavku kakvih poticaja?
postoji Aspen za njega ako je benzinac?
Kakvo sidro koristi za zaustavljanje?
Postoji proizvođač Husqvarna?
............................................?
Ovaj ide na plavu, ali ima sklopku i za benzin prehitii🙂tak da more i na aspen👍
Ali ovo bum zel kad bum se počel i ja baviti prodavačem magle, posadil bum 25 lješnjaka i 10 oreha. I trubil da sam proizvođač. I jadal se samo. Ko neki🙂
I prijavljujem sušu, niš mi nije uspelo, prijavil bum tuču, niš mi nije uspelo, ali poticaj bum pobral svakal. I pripovedal bum kak mi je teško formalno, a sam sam se na to presilil da delam, al se moram jadat i prodavat praznu slamu, čak sam bil danas išel gledat kak bum plasiral proizvode 🙂ak mi kaj uspije.
 
  • Haha
Reactions: H&S
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Mala škola nautike 🛥️
Sad sam pošprical zlatice pa imam malo vremena napisat o sidernju jer ima puno članova koje to zanima.
Kolko zlatica na krumpiru imam da je to katastrofa, al za nas kaj volimo delat poljoprivredu nije to probelm🙂👍



Noćenje na brodici, sidrenje u uvalama🙂

Još jedna tema o kojoj se nema vremena puno govoriti na predavanju, a i ispitna komisija to ne pita. Situacije je koja se odnosi na praksu.
Jedna od ljepših stvari kada se naviknete je spavanje u uvali, dakle ne u luci na vezu, već na sidru.
Prva i osnovna stvar je da znate da će biti dobro vrijeme.
Bez obzira na to što će vjerovatno biti dobro vrijeme, treba poduzeti sve kao da će biti loše.
Druga stvar koju preporučam je da nađete mjesto još za dana, pogotovo ako ste u nepoznatim uvalama.
Sidro bacite još za dana i promatrajte kako se brodica ponaša. Neki puta, ako je dno kamenito nije loše i zaroniti da vidite kako sidro drži. Lošija opcija je sidrenje po noći i u glavi imati kako bi vas udaranje u obalu moglo probuditi. Ono što brod kaže kapetanu: "Ja ću tebe čuvati od mora, a ti mene čuvaj od kopna". Sidreni konop treba pustiti malo duže nego po danu jer će sidro bolje držati.
Opcija sidrenja pramac/krma je po želji. To sam već opisao kakve su razlike i kako jednostavno promjeniti bitvu.
Ono što treba izbjegavati je sidrenje preblizu obali, jer vam to oduzima mogućnost ispravljanja greške ako sidro popusti.
Iduća stvar na koju treba pripaziti je sidrenje na plovnim putevima. To može biti neka dulja uvala između dva mjesta, ili izlaz iz uvale.
Neki vole sidriti po pramcu, a krmu vezati za stjenu na obali. Takvo sidrenje je dobro po danu, jer je brod uvijek u istoj poziciji pa si tendu možeš postaviti da si zaklonjen duže vrijeme, ali za po noći mi nije neka opcija, jer ako iz bilo kojeg razloga želiš otploviti, trebaš se smočiti ili ostati bez krmenog konopa. To po noći nije opcija.
Pripremiti rezervno sidro, tj. imati ga na dohvat ruke, isto je i sa mezomarinerom i bateriskom lampom.
Bokobrane nije loše staviti na mjeso. Imat ćete više mjesta u brodici, a biti će di trebaju za ne daj Bože..
Obavezno upaliti sidreno jarbolno svjetlo. Ima led žarulja koje neće isprazniti akumulator. Sidreno svjetlo je osiguranje da te pijana budaletina neće prepiliti sa gliserom.
Nemojte sidriti blizu drugih brodica. Jedan razlog je diskrecija, drugi je prednost onoga koji je prije došao.Treba računati i na greške susjeda.
Sve radnje obaviti za dana, jednostavno jer je lakše.
Nije loše naviti sat svakih dva tri sata, čisto zbog provjere. Npr. bacio si sidro i sve je bilo ok. Po noći vjetar može mjenjati smjer i to jako lagano da se i ne osjeti. Brodica će se uvijek okretati pramcem u vjetar, ali će se i konop možda petljati oko sidra (iz iskustva) i tako napraviti da sidro više ne drži kao prije. To je najčešće sa mačak sidrom kakvo mi sirotinja imamo na brodu🙂
Netko će reći: "To nije odmor". Ja ću reći: "Ja sam kapetan i odgovoran sam za posadu i brod, koliko god on mali bio".
Svakako.
👇
Provjeriti prognozu
Ne blizu obali
Ne na plovni put
Naći mjesto po danu
Ne blizu drugog broda
Provjeravati sidro
Upaliti jarbolno svjetlo
Aucune description de photo disponible.


More je naš život, more nas opušta, uživajte u plovidbana kad got stignete.


Sve vas pozdravlja vaš kapetan. ⚓
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki danas ja častim za rođendan, zato spijte nekaj u moje ime👍znam da me neki vole, neki mrze, al to je tak.
Život nije lak. ⚓🎻🎸🏋️
Pozdravljam sve, posebno one kaj me nevole, jer znam da sam ispred njih puno puno👍🤭
Nismo svi isti, neki su već senilni i takvima nema pomoći, al zato smo svi tu da im pomognemo.
Neke istina boli kad se napiše.
Budite mi veseli i dobri ja častim.
Sve vas pozdravlja vaš kapetan.

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001


Ima tko kakvih iskustava?

Namjena bi naravno bila komarci u dvorištu i stršljeni pod nadstrešnicom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh