• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa i meni to čudno zvuči , ali lik kaže da taj njegov motor nema kvačila a ima mjenjač
ovaj konkretno

a treba mi neka kršina od krosera da mogu obilaziti šume,njive i ostale egzotične destinacije gdje je blato i neprohodno za auto
nemora biti nešto kvalitetno , samo da može se vući po zemlji a da je malo para

Pitaj ti njega kak onda šalta kad ide u brijeg ili kad stane u blatu??

Ako me oko dobro služi s desne strane fali neki dio gdje bi mogao bit kuplung na mašini..:?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pa i meni to čudno zvuči , ali lik kaže da taj njegov motor nema kvačila a ima mjenjač

Ovo je vjerojatno neki kinez...kolko vidim to je gore legendarni OHV hondin motor koji je pokretal prvi hondin moped honda cub pa do onih quadova i trikeova
Kubikaža ime se kreće od 50 do 200cm, pa su ideakni za fruzuru...a kaj se tiće kvačila ono je centifugalno i jako dobro mjenja brzine i pod opterećenjem....
PS: ja si gledam da bi uzeo nekog Hondu XLa, ima ih ko pljeve isto ih kinezi kod nas prodaju
hon_ct90_clutch.JPG

Ako budeš trebal mogu ti na PP poslati radionički priručnik za taj motor
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Uh,još nisam čuo za ovakav tip kvačila..:confused:

Na kom prinicpu radi takvo kvačilo,dal ima kakve lamele u sebi ili?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam se previše zamarao sa tim mjenjačem, a on je hibrid centrifugalnog kvačla i sistema poluga koje djeluju kad mjenjaš brzine....u praxi dobro funkcionira
Ako nekog interesiraju detalji ovaj velikodušan čovjek ima odlićnu stranicu za sve motomarke, hrpa manuala:prayer:
http://www.dansmc.com/shopmanual2.htm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
ako dobro razumijem svaki put kada šaltaš pritisak na polugu mjenjača prvo djeluje na kvačilo pa tek onda na zupčanike , jel :scratch

a kada vas već gnjavim a ima poznavalaca onda još i da pitam , kakvo je paljenje na ovome motoru , čovjek kaže da nema struje
mogu li se nabaviti dijelovi (a da nije komplikovano i skupo) , ili jednostavnije da pitam , jesu li to neka univerzalna paljenja ili da odgovara sa neke druge mašine
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Točno tako, s time da kad je motor na leru, centrifuga isključuje kvačilo, ko na motorci:mrgreen:

Akaj se tiće palenja, tu ti nemam nikakva iskustva, osim da je elektronika, ali je ista situacija ko sa onim kineskom ugradbenim motorima(isti proizvođaći, manje više)....rade ih mnoge tvrtke i postoje odstupanja u nekim sitnicama, dovoljno da ti zakompliciraju život, a sve slićno ko kinez kinezu.:madmana:..
Trebalo bi vidjeti, ako se da tko je proizvođać motora, jer kod nas se nalaze Lifan, loncin, zongshen
Nego kad smo već tu, savo jesi li nabavio onaj koneski diesel motor sa Kosova ili tako nešt...ako jesi, "otvor dušu, deder";)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
POMOĆ!!!!!!!! zaboravio sam kupiti ivasol a u kuci imam samo ložu i benzin a krenuo sam traktor prati KO NEMA U GLAVI MORACE IZGLEDA IMATI U NOGAMA heheh i moje pitanje glasi mogu li ložom prešpricati trakor i oprti minivosom HITNO!!!!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Za skidanje naslaga masti i blata, loža je dobra za naftiranje.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
onoga kineza nisam nabavio , dok se sve sračuna izadje kao i ovdje da ga kupim a da nikoga ne zamučavam
dole je nekih 200-220e , zavisno na kojoj je ''strani''

evo malo prije sam išao i gledao jednog ATXa , ima papire registrovan je , stanje onako , srednja žalost , znaš kako bude kod klinaca koji uvijek nešto čačkaju i misle da su pametniji od fabrike a stiskaju se da naspu dovoljno ulja u mješavinu i sipaju ko zna šta

uglavnom cijena mu je 180e , ja sam nudio 150 jer toliko sam planirao da dam za skalameriju na dva točka
možda sam škrt ali više mi ne vrijedi , a totalno je van sezone pa ako nešto naleti i dobro je

evo jedne skalamerije u oglasima za 100e , ali nema papire
slika-52709-2011-10-1319770430-velika.jpg
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pa za po šumi i ne trebaju papiri, zar ne. 80 evrića i nek bude srećan :weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ATX je tako srednja žalost,ako je u donekle stanju,papiri uredni i sve štima vrijedi do 300e..

Ako imaa koji CTX 80 na ponudi to je zvijer za svoju klasu,takav jedan mi je onako san za sada:weedman:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pogledajte ovo:

http://www.jutarnji.hr/vepar-jablan...va-dvoriste-i-s-gazdom-odlazi-u-lov--/993798/

u tekstu izmedu ostalog pise: "...Nakon što su Joža i lovci odstrijelili Jablanovu majku, vepar i njegova dva brata ostali su sami u šumi. Joža je naišao na promrzle vepriće i nije ih imao srca ostaviti..."

pa pas ti mater,sto si onda ubiju njihovu mater?
kakav debil i jos se naslikava.

a gdje je tu pravilnik o lovostaju dok jos sišu krmacu veprici?
strasno.
sta nisam neki lovator,pa da ga prikeljim na sud i oderem ga ko macka za primjer drugim "hrabrim" lovcima. :axe:

odo,laku noc
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zavisi od terena kod nas murije sve više i po poljima,još malo budem i dok orem morao imati papire od traktora kod sebe a kamoli od motorina,budem zaradio kaznenu prijavu i još ostanem bez motorića,meni bi baš odgovarao jedan CTX,dovraga i bestraga za sve se uvijek nađe a za to ne,žao mi je što sam prodao prije 10 godina oldtajmera PUCHA 175 kubika,uf al je imao glas i stas, samo nije bio za polje:prayer:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ova slika od atx-a
to nije njegova mašina nek od apn-a
tak da je to kura*
a ak imate atx-a
i na njemu mašinu od bt-a
ide bez brige 120
ako se malo poigrate po kanalima cilindra
ide bez brige 120
dobre gume
uređen super i imaš super motor
sad bum menjal automatika svog za apn6
i stavil na njega cilindar od t15 sl ili takozvani kosi usis
koji sam imao na svom apn-u ali kad se neda registrirati to mi je bezveze
a ovaj se da registrirati
i idem u školu bez brige kojih 100 kilometara na sat :)
 
H

Hrvach

Guest
Evo gaa 1000 post:weedman::prayer: Konobarice daj svima kaj piju:lol::rolleyess: Daj bože da bi ih imao barem još toliko :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Dečki jel ima snijega? Samo neka pada...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh