Dva dana.Koliko imaš dana bojišta (izmišljenih)?
Sve je jasno. Kada izmuzu poticaje od RH idu u Srbiju, kada to isto naprave tamo idu u Bugarsku pa tako u krug.Da se malo smanji potreba za stranim radnicima u HR:
View attachment 92399
Koja bi pjesma najbolje odgovarala uz ovakvu objavu?
Valjda netko smatra da na taj u najmanju ruku čudan način želi destimulirati proizvodnju i korištenje plastike. Još od cijene plastične treba oduteti naknadu za povrat boce.Dns me skokirala cijena mineralne...
Uvijek je plasticna 1.5l bila skuplja od staklene 1l...sada je staklena 1l 0.75€ a 1l u plasticnoj0.66€ (preracunato iz 0.99€ 1.5l) . Drasticno je porasla cijena u zadnjih par godina...
Plastična boca je jeftinija od pranja staklene boce (naročito u slučaju kada ju potrošač zapravo sam plaća kroz naknadu za povrat ambalaže). Masa plastične boce je manja pa su i transportni troškovi nešto niži (i joše nema povrata ambalaže u tvornicu). Plastična boca je izuzteno štetna kada se zagrije (na primjer kada puna boca ostane u jako zagrijanom autu) jer onda plastika ispušta štetne tvari u vodu. Lova na kraju dana ima zadnju riječ. Da potrošači prestanu kupovati pića u plastičnoj ambalaži - vjerovatno se ne bi pakiralo u plastiku. Ali većina potrošača gleda što im je jeftinije/povoljnije i tako plastika prevladava.Valjda netko smatra da na taj u najmanju ruku čudan način želi destimulirati proizvodnju i korištenje plastike. Još od cijene plastične treba oduteti naknadu za povrat boce.
Pronalazak sve većih količina plastike (mikro i nano) u ljudskim organima očito nitko ne smatra ozbiljnim problemom. Očito je povrat i pranje staklene ambalaže skuplje od proizvodnje plastične, a jedini koga se štuje je postal novac.