• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredno zemljište-kupnja

  • Temu pokrenuo horncow
  • Datum prvog posta
C

cilevk

Guest
Jel zna možda netko da se prodaje zemlja u okolici vinkovaca min 1ha, Rokovci, andrijaševci...i da je uz bosut?
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav kakvo je sada stanje za prodaju zemlje dali se može prodati ili ide preko neke agencije ja bi trebao kupiti 1 hektar sada pa me zanima
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To je bila nečija ideja (za pljačku) da sve mora ići preko agencije ali je to ukinuto navodno zato što nije u skladu sa dali ustavom ili nečim drugim nisam sigura ali zamlja se kupuje i prodaje kao i do sada.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Evo ekipo ja sam nov ovdje iako neko vrijeme već čitam forum ovo je prvi put da pišem, pa evo moje pitanje za vas. Inače sam iz Zagreba i trenutno studiram na Agronomskom Fakultetu u ZG zadnji semestar tako da sam ubrzo gotov s tim, e sad naletio sam na jedan problemćić, buduci da sam iz ZG nemam ništa obradive zemlje a poljoprivreda bez zemlje i neide baš pa sam se bacio u potragu za poljoprivrednim zemljištem doduše samo preko interneta zasad i primjetio sam da ekipa poprilično napuhuje cijenu poljoprivrednog zemljišta (npr 5€/m2) a koga god pitam govore mi da nedam preko 2000€ po ha (max 2500€/ha). I sad moj problem nikako nici nešto takvo na netu pa da vas pitam iz prve ruke jel u RH (pretežno me zanima Slavonija) ima za kupiti recimo 10 ha u komadu za tu cijenu? Kolege sa faxa koji nisu iz ZG mi govore da je najbolje da se malo provozam po Slavoniji i da vidim da ću sigurno noći nešto jer kao ekipa bježi od poljoprivrede, a druga stvar što su me upozorili je da čim domaći vide zagrepčana da oće kupiti odmah misle da ima para pa ga žele oderat (a to što sam iz zg neznači da imam para naprotiv mislim da bi puno bolje živio negdje na selu nego ovdje ali jebi ga tu sam di jesam).

Pa eto može li mi netko reći kakvo je stvarno stanje na terenu u vašoj okolici, prije nego se ja u kasno proljeće otisnem na road trip po RH. Thx

Evo jednog agronoma - imam molbicu - nikako da popamtim one "mjerne jedinice za zemlju" znam što je m2 pa, koliko m2 ima 1 čhv? ili 1 jutro ili jedna ral ili hektar ili koja god još mjera postoji? Nešto mi se mota po glavi da je 1čhv oko 3,65m2 ili možda nije? Hvala unaprijed!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
ako ne pamtiš onda si zapiši

1čhv = 3,6m2
10 000m2 =1ha
10 000m2 =2777čhv(klafter,četvorni metar)
1600čhv = 1 kj(katastarsko jutro) ili ral
1ha = 1,74 kj

npr.kad negdje piše 1,3322ha čita se :1 hektar,33ar i 22m2 ili 13322m2

nek me netko ispravi ak griješim(nisam agronom:))
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
ako ne pamtiš onda si zapiši

1čhv = 3,6m2
10 000m2 =1ha
10 000m2 =2777čhv(klafter,četvorni metar)
1600čhv = 1 kj(katastarsko jutro) ili ral
1ha = 1,74 kj

npr.kad negdje piše 1,3322ha čita se :1 hektar,33ar i 22m2 ili 13322m2

nek me netko ispravi ak griješim(nisam agronom:))

Je li naše katastarsko jutro isto što i američki "acre"?
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
ako ne pamtiš onda si zapiši

1čhv = 3,6m2
10 000m2 =1ha
10 000m2 =2777čhv(klafter,četvorni metar)
1600čhv = 1 kj(katastarsko jutro) ili ral
1ha = 1,74 kj

npr.kad negdje piše 1,3322ha čita se :1 hektar,33ar i 22m2 ili 13322m2

nek me netko ispravi ak griješim(nisam agronom:))

Zapisala sam si! Hvala doneba! :prayer:
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Još bih dodao da je 1kj=5755m2 tako da budu sve mjere zastupljene.

Hvala još jednom svima! Ja neznam od kud ste to iskopali... mene to nisu učili u školi (ili sam markala taj sat) :)
 

WolfMan15

Novi član
Tu od
27 Velj 2011
Poruka
25
ja i prijatelj bi kupili 2 ha spojene zemlje s tim da bi na svakoga išo po 1 ha oko Nove Gradiške na jesen ili kasno ljeto, pa me zanima ako imate kakvih informacija prodaje li se šta i kolike su cijene
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me cjena poljoprivrednog zemljišta od jednog hektara pola hektara je obradivo kvaliteta zemlje između druge i treče kategorije a drugi pola hektara je zaraslo u šumu napola i to topola i vrba iva u grmovima taj dio nije obrađivan nekih dvadeset godina ima i kupine i posječenih panjeva koliko bi taj hektar vrijedio po vama ili kolika bi maksimalna cijena bila po m2.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Kod nas je sada bio natječaj za prodaju državnog poljopr.zemljišta i početna cijena je bila za 1 ha 15 000 kn .Maksimalna moguća ponuđena cijena je mogla biti ne veća od 100 % početne cijene.
Ako je slučaj da je dio zemljišta zapušten cijena je bila umanjena za 40 %.

Da se razumijemo sve navedeno se odnosi za državnu zemlju.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
puno hvala na savjetu po mom mišljenju taj hektar nebi vrijedio više od 10 000kn niti toliko a sad čemo pregovarti pa da vidimo šta če se desiti...
 
D

Denigal

Guest
Poštovani !

Kupujem bar 2 ha poljoprivrednog zemljista na sinjskom podrucju. Mozete me kontaktirati na mail galic.deni@gmail.com .. Ukoliko ima ponude .

Hvala i Lp !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Denigal

Guest
sinj poljoprivredno zemljiste

nigdje nikoga iz sinja na zalost , hehe
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
nigdje nikoga iz sinja na zalost , hehe

Svaki puta kada idem za Sinj bude mi žao kada vidim kako taj **** narod dole ne zna što ima,
imao sam prilike vidjeti i urbanistički plan grada Sinja, kojim se planira širenje gradnje u Sinjsko polje, koje bi inače moglo snabdjevati poljoprivrednim proizvodima dobar dio Dalmacije.
A onaj kamen okolo jasno će i dalje biti pust.
Jadno i bijedno, kako narod sam sebi radi dugoročnu i nepopravljivu štetu.
Drago mi je što su moji odselili odande.
 
D

Denigal

Guest
Svaki puta kada idem za Sinj bude mi žao kada vidim kako taj **** narod dole ne zna što ima,
imao sam prilike vidjeti i urbanistički plan grada Sinja, kojim se planira širenje gradnje u Sinjsko polje, koje bi inače moglo snabdjevati poljoprivrednim proizvodima dobar dio Dalmacije.
A onaj kamen okolo jasno će i dalje biti pust.
Jadno i bijedno, kako narod sam sebi radi dugoročnu i nepopravljivu štetu.
Drago mi je što su moji odselili odande.

Dobro zboriš , ukoliko se nešto ne poduzme ode sve u ...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Sinj:
Sjećam se nekih plodova zemlje, i koje muke imaju tamošnji stočati oko gradnje novih štala, uvjeti su u najmanju ruku kao da su 100 metara od morske obale.
jedan gazda komentira "Kad sam se rodio, u prizemlju je živjelo blago a na katu mi. danas štala mora biti bar 300m daleko od kuća, na odgovarajuće velikoj parceli, kakve nema nigdje u selu"

pa kako da se uz takve uvjete razvija poljoprivreda. a tako je u cijeloj dalmaciji, prostorni planovi su uglavnom nebulozni, za štale traže velike parcele, kakve jedva da i postoje kod nas.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh