• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljska roto kosa 165 2

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Nemam kog pitat kakve su prodavać kaže da su prodali 100 komada bez greške a nije nešto skupa.


 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
4fun kaže:
a kolko si je platio :?:
10.060 kuna . Neznam jedino di se lanac taj kači i čemu služi
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
lanac je da privežeš pesa da ti netko novu kosu ne otpela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Orsic kaže:
po meni je taj lanac granicnik kolko da se kosa spusti
Točno.

danek kaže:
lanac je da privežeš pesa da ti netko novu kosu ne otpela.
Još točnije.

A može li se kupiti hidraulični cilindar za regulaciju nagiba i koliko košta?
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
ja sam kupio takvu prošle godine novu 9600 s pdv-om i odradila je prošlu godinu bez grške,a bratić mi ima takvu već 4 godine i nije imo nikakvih problema s njom
i isto sam dobio taj lanac al neznam čemu služi:?:
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,kosa ko grom,,,nadam se da če opravdat svaku kunu,,,,,i nek kosi bez greške.........:supz::supz:

Lanac se kopča i naštima,,,,,da kad pustiš kosu,,,da ostane uvijek na istoj visini,,,nači,spuistiš hidrauliku do kraja,,i deri,,,,,to ima skoro svaka kosa,,,pa tako i moja strižna,,,,,,,,:p:psamo šta je bolje kad su dva,,jer ne vuče stalno u jednu stranu,,kad je spuštena,......
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
bagerista hvala na informaciji,sad kontam koja mu je namjena:idea:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema greške,,,,a i mogu poslikjat,,kad vratim moje gore,,pa češ vidit,,,mada ču ja svoje preradit,,malo baš radi samog držanja,,,........
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
može može nabaci koju sliku da vidim točno di ga kačiš. s kojim traktorom ju goniš?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja moju s 539,,,,,,,zahvata 2,15m...........:p
nadam se da če bit sutra,,,ako ne preksutra jer smo u brajdama(vinogradu),,,.

Ja sam nekad kačio,,na 539,,iza di se kačila poteznica(trajna),,za prikolicu,,,di je onaj savitljivi klin na pola,,...,,a pošto sam radio za traktor,iza doradu,,za vozit prikolicu,,,,sad moram malo to izmijenit,,lani bilo odrađeno,,,,,,sa jednom stranom,,,ali nisam zadovoljan,,,jer nemoreš uskladit lance da vise jednako,,,pošto meni dolaze dva ,,pa su ištla u jedan,,,sad če bit svaka strana svoj.......,,kao šta su i uši gore,,,zavarene na samom nosaču kose............
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma ja kosim bez lanca, nisam ga ni imao... Ne može kosa niže od donjeg tanjura na bubunju :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isuse, kaj komplicirate s tim lancom, ja kad sam kupio DF KM 22, prvo kaj sam napravil sam skinul taj lanac da mi na smeta samo...odredim si visinu tak da je kardan u ravnini i stavim graničnik na hidrauliku i samo gas...gas
 
B

BAGERISTA

Guest
To možeš napravit na ovoj,,,ali neče pratit teren,,,jer če preko brazde ostat u zraku,,ili ako je ko kod nas,,,dosta neravnih terena....

Na mojoj strižnoj da skineš lanac,,,(mada kad mi je puko),,,sam mora tako kosit,,,dok nisam završio,,tu večer,,,bez lanca,,,ali di god je bio neki nagib,,,odmah pizdarija,,,mora si je tražit na hidraulici.....

A di je ravno,,more i bez njega,,mada nije bezveze stavljen,,gore.8)
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
Isuse, kaj komplicirate s tim lancom, ja kad sam kupio DF KM 22, prvo kaj sam napravil sam skinul taj lanac da mi na smeta samo...odredim si visinu tak da je kardan u ravnini i stavim graničnik na hidrauliku i samo gas...gas



pa i ja isto kosim bez toga lanca,al kad sam ju kupio dobio sam ga pa me zanimalo koja mu je namjena jer nisam imo pojma za čega je:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako gledamo logički...i kad se kosa vozi na lancu koji je privezan za traktor, opet če se podizati ako traktor dođe na kakvu neravninu, pošto je kosa ovješene na lancu isto kao i na hidrauliku...ja bi prije rekao da je lanac zato da se olakša hidraulik, odnosno da kosa ostane visjeti na lancu kad je spustiš, a na ne hidrauliku, ako čemo več tako...druge svrhe ne vidim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ako gledamo logički...i kad se kosa vozi na lancu koji je privezan za traktor, opet če se podizati ako traktor dođe na kakvu neravninu, pošto je kosa ovješene na lancu isto kao i na hidrauliku...ja bi prije rekao da je lanac zato da se olakša hidraulik, odnosno da kosa ostane visjeti na lancu kad je spustiš, a na ne hidrauliku, ako čemo več tako...druge svrhe ne vidim.

Ovo mi se čini kao jedini dobar odgovor za taj lanac..

Ukratko,skidaj lanac i veži pesa s njim:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh