• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc oko zupcanika

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ekipa kakva su iskustva sa zupčanicima koje napravi Hittner, ima li to smisla stavljati u getribu traktora. Pukla je vilica na reversu, pala između zupčanika rikverca i na obadva potrgala po zub.
Pred jedno 10-tak g. napravili su susjedu za 1.brzinu na kombajnu. Izdural je jedno popodne, a onda je vratil starog...
Detalje ne znam.

Isto tak i rođaku za cisternu. Trajalo je koju godinu...

Ako tražiš dokazanu kvalitetu, pitaj ovdje:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Sa Hitnerom baš ni ja nemam neka prekrasna iskustva, naprave oni ali kak veli ZJ nije nekog dugog vijeka.
Još ako naprave par, kak bi i trebalo, onda potraje malo duže.

Sa starim Somekom iz Samobora sam imal dobra iskustva, a i sa Kušecom iz Bjelovara još i bolja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Spmek je kalil u bjelovaru..esco ako se ne varam..
Hitner ima svoju kalionu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Znam to, rekel mi je stari (najvjerojatnije več pokojni) gazda da je nosil na kaljenje u Bjelovar, ali taj čovjek je bil realan.
Rekel je unapred, ja vam to mogu napraviti ali...... kad nije bil siguran u kvalitetu proizvoda.
Ko gore spominjanog ništ nije problem, pa kak koga materijal potrefi
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,895
Jednom sam vidio da su izbrusili zub i korijen zuba. Sa drugih zupčanika uzeli zub i cijepili ga na kanal :unsure:
Nemam pojma koliko je izdržal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Od temelja (korjena) i treba krenuti kad se ide u obnovu, od samog navarivanja odlomljenog dijela nema kruha
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Koliko znam, zatvoren je već duže vrijeme. Strojeve je rasprodal, neke je kupil Metal Kovis, neke prek oglasa. A zbog čega je došlo do toga, ne znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ja se onda izvinjavam, izgleda da me dugo tam nije bilo
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kod vas je pravo tesko naci nekog za napraviti nesto , a izgleda termicka obrada je svemirski program :confused:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@nedimN
Teško im je kad gube vrijeme na traženje po forumu, a ne po radionicama u bližoj okolici :hahah:.
Nisi ni ti još videl kak se napravi brza izrada ili poravak zupčanika i brza termička obrada, samo dok te sila stisne, a bogami ne buš to niti videl ni pri švabima...
WP_20161207_11_08_10_Pro.jpg
Kak bi tu popravil nekaj da se to tak komplicira...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Znam , odrzavanje sistema nije lagano . Dok sam radio tamo imali smo mi cirkusa tako ,kad je zurba kolege su radile do 12 navece jednom prilikom. Imali smo ludog poslovodju koji je volio termicku a nije znao kako ide pa je pokusavao u nasoj maloj peci. Kad izvadi komad zegne ga u ulje ohladi ,kaze daj turpiju mahni vidi jel tvrdo 🤣 🤣 inace se termicka radila u firmama kao sto je Pobjeda Tesanj i TRD Vares.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Zar ne bi u CTO mogli napraviti dobru termičku obradu? Oni su dosta veliki i viđam tamo razno razne zupčanike i svašta na kaljenju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaljenje nije cjepanje drva..a posebno cementiranje..rekel je meni jedan covjek ovak..peč je od "kubika"..nije isto da li se predmet nalazi na rubu palete ili na sredini..dok oni to kranom prenesu u kadu predmeri izvana se ohlade...a da ne govorimo o kvaliteti čelika..

To su stvari na kojima se ne štedi..
 
Na vrh