• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc oko zupcanika

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
.Ta firma se ne bavi zamjeno staro za novo. Odneses stari polomljeni zupcanik i oni ti prema njemu naprave novi.Firma se nalazi u mjestu TRN Banjaluka.Stara cesta iz Banjaluke prema Laktasima (Gradiska)
 
R

radenko21

Guest
Tako sam i mislio,kome trebaju stari zupcanici,mozda se mogu reparirati,to je vec druga stvar,kupio sam juce tanjirasti u Capljini 165km,mislim da je dobar,pogonski sam nasao polovan,za 50km u Bosanskoj Krupi,poslao mi covjek postom,sutra cu sve spakovati,hvala g.Lisnik za informaciju i odgovor.pozz.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema na cemu.Tu smo zato.Sve sto znam i mogu nije problem.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sta ciniti u ovom slucaju,da li je pametno pokusati ovo sanirati navarivanjem i obradom ili je rijesenje samo praviti novi komad.

vb8vusko0uijpsaysb7.jpg


5hhkm2shbgme68d0chq5.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Od kojeg toroeda,zar je i njegova spojnicka ovakvog izgleda,ovo je na kombajnskom mjenjacu ZF je u pitanju.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Iako sam s mobitela i nemam katalog pred sobom, ne bi rekao da je od Torpeda. Slazem se, ovaj okrunjeni zupcanik podsjeca na Torpedovu spojnicku no ostalo nema veze s time.
Eto u meduvremenu je kolega dao odgovor, sve u svemu nema ozbiljnosti u navarivanju i obradi.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ako bi mene pitao nebi to sanirao nego trazio
orginal dio pa ako treba i iz amerike. Moze se
sanirati rade ljudi svasta ali nakraju taj dio nemoze
nikad biti dobar i moze cak i da pukne i iskrivi itd.
a svaka popravka kratko traje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Sanacija ? Teško

Sada dok je sezona možeš napraviti rezervnu spojničku po tom uzorku i da je držiš za nedaj bože , i sam znaš da ta izrađena spojnička nikako nemože parirati kvalitetu te tvoje ali je alternativa , makar ikakva
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Vec trazim neku ozbiljnu firmu koja bi to uradila kvalitetno,ova mi se ne vraca u mjenjac,jer sad su zubi prilicno osteceni,a i tako je napravljeno da se zubcanici ne mogu uklopiti do kraja tako da u ovom stanju imaju kontakt od svega 5 mm a to mi se ne svidja,da je ovo bar od rikverca ili 2 i 3 ne bih ja ovo nista diro ali je od prve a ona se naj vise koristi,,.cudno je to da zubcanik koji nalijeze na ovu osovinu-zubcanik nije ostecen gotovo nikako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Ja znam za tri firme koje bi to mogle uraditi , koliko kvalitetno nemoj mene držati za riječ , ti procijeni
Jedna je termometal iz Ade , oni proizvode rezervne dijelove za poljo mehanizaciju
Onda ima jedan oglas i na piku da se bave izradom zupčanika
I u mom susjednom mjestu ima jedna radionica koja se bavi izradom zupčanika i ozubljenja

Za termomoetal samo mogu iznijeti činjenicu da sam kod njih prije 4-5 godina kupio zupčanike reduktora rotacione kosačice , i dalje se vrte i rade , nisam otvarao reduktora da ti dam detaljan izvještaj
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ima i neki bozic u Bijeljini radi zubcanike, poslo sam mu slike da vidim sta ce reci,a za termo.metal Adu moram u srbiju odnijeti,pa onda opet otici da to preuzmem(daleko),juce sam ostavio osovinu jednom sto radi u TTU -Tuzla da vidim pa cekam i njegov odgovor.,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Taj Božić , na njega sam mislio pod susjedno mjesto , on je iz Čađavice , nije baš jeftin
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Od kojeg toroeda,zar je i njegova spojnicka ovakvog izgleda,ovo je na kombajnskom mjenjacu ZF je u pitanju.
Da, sad sam pogledal sliku.
Slično je ali nije isto pa da ju ne postavljam bez veze.

U Hrvatskoj znam ko bi ju napravil, mogu nabaviti broj od jednog slovenca koji bi ju poprilično povoljno mogel složiti, ali kad zbrojiš troškove .... ipak ti nju daj dole složiti. Ima i dole sigurno neko ko bu to kvalitetno odradil.

Ako ju nadovarivaš, računaj s tim da varove treba nakivati i da to nebu dugoga vjeka, pa ako kombajn ostavljaš sebi onda odradi kak treba jer ako u sezoni stane za tebe je sezona gotova.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kombajn nece jos iz avlije, ali sve jedno ne volim da nesto podmecem i uvaljujem i kad prodajem,jer svi smo bili zrtva nekog "trgovca ili cak i domacina" sem onih koji uzimaju nove strojeve.
Zvao sam jednu firmu i dali su mi ponudu od 200€ za ovu osovinu-zubcanik ali proculo se da nemaju kvalitet,.cekam jos dva odgovora pa cu da vidim,.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ova spojnička, velika (to je od Torpeda ali sa kosim zubima) u dučanu nova dođe malo preko 1000 kuna. Da ju radi poznatiji mešter je rekel oko 200 eura.
Tak da, to je tu negde samo kaj ove ima u dučanu za kupiti, a isto tak upitne kvalitete.

 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kola kombajn,nosi ZF-ov mjenjac,e sad da li ima jos kombajna da nose takav mjenjac pa da potrazim tako,?!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Postavi koju sliku sklopa motor-mjenjač , možda nekome sine ideja da ga je negdje vidio
 
Na vrh