• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc oko zupcanika

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ovako, imam jedan konusno-tanjurasti zupcanik sa traktorske freze
koji je u banani, pa me zanima nekakva okvirna cijena izrade novoga, na zalost nemam sliku manjeg pogonskog zupcanika, ali mozda netko moze iz ove slike zakljuciti koliko bi kostao ovakav zupcanik! (dok ne uslikam i mali ;))

hvala





evo ovdje je duzina zuba 40 mm, a osovina je promjera isto 40 mm, ostalo se vidi...
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
komsija mi je jak inzenjer masinstva i kuci radi masine i sklopove.mislim da bi mogao uraditi ali pitanje cementiranja materijala posle mozda bi bio problem.zivi u krupnju kod loznice .mogu ga nazvati telefonom ako ti odgovara.ali da je skupo to jeste jer prilicno komplikovan zahvat.mozda bi postojalo drugo resenje
 
B

Bobo

Guest
Postoji rjesenje... DUR elektorda ili neka na bazi kroma (valjda, Savo ce znati bolje objasniti)... Navari se var na var na var na var dok se ne dobije dovoljna visina zupcanika. brusilica u ruke i deri... Kolega je tako popravljao tanjurasti zupcanik na prednjem pogonu torpeda 75 i radilo je... Savo je pravio kompletan zupcanik na svom traktoru i koliko znam da je zadovoljan uradjenim...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
S tim da je var dobro nakivati, samo neznam ko bu kosinu pogodil bar otprilike :scratch
A ko zna kak tek mali izgleda.
Da je ravan nebi bilo frke
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
hvala na odgovorima, a nebi skodila informacija koliko bi kostalo u srbiji,
ako je jeftinije, zasto ne...
p.s. 32 zuba ima ovaj na slici.
a mislim da je mali zupcanik isto zakosen.

p.s. to je kumova freza i stoji takva vec godinu i nesto, a meni je nedavno trebala i kemijali smo da ju zajedno popravimo i koristimo, a ako se ne isplati treba prodat i gotovo. ;)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde slikaj i taj manji zupcanik konusni .jel ima zub koji citav da moze meru izvaditi i napisi proizvodjaca i tip ako mu bude trebalo sta podataka.sad cu ga nazvati da vidi ovo
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
necu stici danas nikako, na poslu sam jos uvijek, a kum dolazi doma u nedjelju navece, a mali zupcanik je ispravan i jos uvijek na frezi, tako da cu svakako postaviti sliku i sve podatke u ponedjeljak popodne.

hvala unaprijed! :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zvao sam ali nazalost nemoze.tu masinu su menjali za neku drugu. pokusace da nadje telefon firme koja se bavi izradom konusno tanjirastih zupcanika. oni se prave u paru obavezno.negde je izmedju rume i beograda .radio je kao inzenjer u zmaju pa zna mnoge radionice i servise i dosta saradjuje sa mnogim. ako uspe da nadje broj javicu ti
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U Srbiji oba zupcanika oko 400 eura.Ja takve radim u suradnji sa firmom iz Banjaluke.Sve ide preko njega Mislim te firme.Odneses stare zupcanike i dobijes nove.Ta firma ih salje u Srbiju.Postoji mogucnost i dogovora sa sefom te firme.Ako te zanima javi se dacu ti informacije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Kako reče @lisnik konusno tanjirasti zupčanici koštaju otprilike 250-500e , okvirno
Čisto sumnjam da ti se to isplati


Što se tiče navarivanja , možeš probati jer ti nemaš šta da izgubiš (ti freze već i sada nemaš) mada nije to neko sretno rješenje jer teško ćeš ti posle da pogodiš uglove , to je samo brusilica majka i mirna ruka sa mnogo iskustva
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
uuuu... masa ideja!
evo zbog loseg vremena nisam uspio poslikati drugi zupcanika, ali nadam se da cu danas ucpijeti! eto hvala na linkovima, pa cu pokusati kontaktirati prvo ove u hrvatskoj, ako nebude rijesenja, probat cemo i vani, odnosno javit cu se tebi "vica"...

ako je cijena 500 eura, stvarno se ne isplati ako uzmem u obzir da se moze nabaviti rabljena vec za 5000 kuna!

a do proljeca cemo nesto smisliti, he, he... :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nadji koji je proizvodjac i tip freze. ima firmi koje se bave reparacijom zupcanika i proizvodnjom. ima firma na Adi to je kod novog beceja.ima firma jusel iz sapca koji nabavljaju sirok asortiman delova i najpovoljniji su kod nas ona je iz sapca. tu sam kupovao za 533 kon.tanjirasti za 150 eur prosle godine. za frezu ce verovatno biti skuplji jer se malo traze .problem je sto su mnoge firme stale .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda nije losa solucija da ti reparaciju tog zupcanika urade ova firma u adi i ima u temerinu kod novog sada. to bi sigurno bilo mnogo povoljnije. 024-852 827 i pozivni za srbiju. firma se zoveTAPAI GEAR iz ade a ovu iz temerina je strug-mg-doo za nju se mora kontaktirati e-majlom. nazovi pa vidi bar ces imati u vidu cene i mogucnost reparacije
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo editiro sam prvi post i dodao sliku, pa ako moze tko provjeriti sa slikom, a ja cu nazvati ovaj kontakt sto ste mi dali i poslat mail! hvala
 
R

radenko21

Guest
Moze li lisnik dati malo sire informacije oko zamjene zupcanika u B.L.imam 3 tanjirasta od tome Vinkovica tv.18ks.i dva vretenasta pogonska,polomljeni zubovi,juce rastavio traktor,pukla 2zuba na tanjirastom,bi li mogao spremiti u banja luku na zamjenu,trebal bi hitno,moram kositi,ima u capljini kupiti,lani sam kupio oba,los kvalitet,140km tanjir a kroner 125km,pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh