• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
SP je startno punjenje kod novijih klipnih pumpi kao kod starih Zetora gumb kaj gurne letvu do kraja a ako funkcionira onda uvijek malo zadimi kod paljenja .
Jako jednostavno riješeno tanki feder zakopčan za letvu koji u mirovanju povuče istu do kraja . Kad upali više nema funkciju jer je regulator puno jači od njega .

Hoces reci to je ono nesto kaj imaju veliki traktori poput Tome Vinkovica,,,:(happy):

:(emo):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tomeka nepoznam no večina pumpi (novijih) to ima pa čak i IMT sa klipnom .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,156
Bobić, jel nemas grijaca, pa da koristis njega umjesto start spreja?
Ja svojeg zagrijem 20 sec i upali nakon 5,6 okretaja..
Pred 2 god je pumpa bila na stolu, pregledane su dizne i postelani ventili, ali on i dalje lose prvi put zapali..
Moj lijepo otpusta gas i koci nizbrdo, ali vidim da mu je dosta teze izvuci cisternu 3000 l tamo gdje ju noviji 539 s lakocom izvuce..
E sad, dok ti skuzis sta je s tvojim mozda to isto i mojeg muci ili suprotno, ali ja se sve bojim da mojeg muce godine i radni sati..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić, jel nemas grijaca, pa da koristis njega umjesto start spreja?

Imam ali i sa grijacem tesko upali,,,
kod mojeg se cuje nakon 6-7 sekundi kako pucne unutra kad se upali gorivo i ne cekam duze od toga, grijac je usijan i mislim da nema potrebe duze ga drzati bez pokretanja,,,

Sprej koristim najmanje koliko mogu i upali za 2-3 sekunde, ne je*em ni akumulator ni alnaser,,,
do sad sa sprejom upaljen do 10 puta ne vise i to sad od kad su nastupili ovi minusi,,,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda tak nastavi ako misliš da je tak najbolje i najlakše i najbrže,nema tu rasprave.
Ili nemoj po zimi uopče paliti stari izraubani stroj,najmanje če patiti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Onda tak nastavi ako misliš da je tak najbolje i najlakše i najbrže,nema tu rasprave.
Ili nemoj po zimi uopče paliti stari izraubani stroj,najmanje če patiti.

Je, ali kad sirotinji pofali drva treba im uskociti u pomoc, da se radi o bogatunima nebi se ja previse sekiral ali na sirotinju sam osjetljiv jer da su imali love na vrijeme bi se pripravili,,,

Pa daj mu baklju i gas do kraja kod paljenja mozda pomogne.

Ako mu grijac ne pomogne mislis li da ce baklja pomoci?
kad taj topli zrak prođe kroz filter, hladno ulje i cijelu usisnu granu i ohladi se do klipa,,,:icon_e_confused:
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pa ako smijes podlozi pod njim da se ulje razrijedi pa da lakse tj.brze okrece.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja sam sa bakljom imao loša iskustva ako se ide vatrom kroz zračni filter , jednostavno sam ga istopio unutra.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Hoces reci to je ono nesto kaj imaju veliki traktori poput Tome Vinkovica,,,:(happy):

:(emo):

Mislis na polugicu dekompresora?
Ona je ja mislim kod tome za laksi start kod niskih temp.(ja ju koristim uvjek kad palim jer mi je akumulator preslab 65 Ah)

Da ne otvaram novu temu bezveze imam pitanjce;
Dakle 1 godinu star trimer mi je ostao preko zime sa rezervarom goriva, jel na proljece izlijem i ulijem novo ili bi trebalo procistit (ako je benzin ishlapija a ulje se natalozilo)?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne nisam mislio da dekompresor nego na onu leptir maticu ispod PVP,,,

Samo da raportiram, malo smo se na 539 igrli bosiste, smanjili dotok goriva i omogucili da se brze vraca gas, ono da motor koci,,,:tongue:

Trenutno sam zadovoljan ali ipak mislim da ce na stol kad zatopli,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Dovoljno bu izlijati staro gorivo, mada ja ni to ne radim več ga palim i potrošim to staro gorivo.

@ Bobi, a zatoplilo je pa sad lakše pali ali pomak je i to kaj ste kočenje motora dobili.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba ispirati samo staro gorivo baci ulij novo i nwjdi u turaže kod prvog paljenja i to je to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Dali je neko ugradivao grijac paljenja na zetor 5011 i ako je dal mi moze objasnit kako i di ima za kupit??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
5011 ako treba grijač fali kompresije ili loše raspršivanje goriva , misliš na grijač u bloku na 220v ili u usisnoj grani ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Kako rade ovi suhi grijači? Kolko dugo ga treba držat upaljenog?


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Pali na zub. A inače mu treba 20-tak sekundi. I barem dva puta da ga palim.

9e8270687392d6151906bb438a4d3ac9.jpg
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To je jeftina varijanta, a skoro uvijek pomaže. Koliko puta sam gledao da se ljudi pate dok ne unište akumulator, a sa jednostavnim sredstvom poput fena sastavi odma.
Ako je baš hladno malo zagrijati filtere goriva i pumpu da se gorivo vrati u tečno stanje (hvala Bogu, vode u njemu uvijek ima).
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije prejak ali na -10 to ne vrijedi baš ako nije akumulator i motor dobar
 

Najnoviji postovi

Na vrh