• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
@ Željac, kad smo več u temi.
Kaj imaš poteškoča s startanjem, sutra je več srijeda????
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hmmm, kod mene promjenjene dvije ulozne dizne i nastelani ventili, promjenjena i crijeva na usisnoj grani (ona ispred grijaca) grijac radi i upali gorivo ali on i dalje tesko pali,,,
Sljedeci potez ce biti pokusaj stelanja pumpe jer je navodno raspustena pa ukoliko ni to ne pomogne onda skidam pumpu i na reperaturu,,,

Koliko odprilike kosta reparacija iste,,,
znam da cijena moze varirati ovisno o stanju ali onako odokativno?

Kod mojeg traktora je problem sto jako dimi kad mu se dodaje gas ali nije lijen i kad postigne turazu prestane jako dimiti,,,
najveci je problem sto on ne odzima gas kad mu se oduzme na rucici vec ono iiiide i ideee, pogotovo je to izrazeno kad ide nizbrdo i bez da ima teret iza sebe,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
E moj muha ja sam trgovac po zanimanju a ne mehanicar iali mislim da je roto,,,
na njoj je postavljena predpumpa od dajca, nema ace pumpu,,,

mislim da moja ovak izgleda

imt-539-slika-46224095.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
E moj trgovac, i tebi ga je neki iz tvoje branše smestil.
Pumpa je klipna i popravak može ( što ne znaći da bude) preskočiti 2 soma kuna.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
De, de, smanji malo, ccc, ti mislis da sam ja Džaić,,,:(think):
sam ti reko da se u to ja ne kuzim,,,:(think):

sad kad prvi puta budemisao uz ovoga sto mi stelao ventile i dizne cu stati pa nek se igra malo, ako i ne slozi ionako mi ne gine kod bosiste,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Baš zato kaj se ne kužiš te treba oženiti :drink:

Možda da mu da malo ranije paljenje, ali ionak sad vele toplije pa bu dobro do sljedeće ovak jake zime.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma ovi su ko i ti, manje vise rade gratis,,,:wink:
zapravo ovom zadnjem ja njemu malo Slađa malo Zorka ja banzek on motorka i on zadovoljan,,,

Sve je to manje vise familija i ono nemeres ih odbit da majstorisu ali gledam kod svih tih majstora ono sto me nervira je sto uvijek jedan pljuje po drugom, ma zapravo po svima i sad ti znaj koji je koliko dobar,,, :mur::mur::mur:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
@ Željac, kad smo več u temi.
Kaj imaš poteškoča s startanjem, sutra je več srijeda????

HE he nikad mi se nije desilo da traktor hladan ne upali ako ga odlučim paliti :x:.
Bobić jel jel imaš osječaj da motor ne koči u dol .'? Pumpa mi liči na RB a ne na IPM .
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić jel jel imaš osječaj da motor ne koči u dol .'? Pumpa mi liči na RB a ne na IPM .

Ma ne da imam osjecaj nego on gotovo da i ne koci nimalo,,,:(shake):

A pumpa nije moja vec sa neta al je priblizno i sa predpumpom kako kod mene izgleda,,,
budem potrazil na mojim slikama mozda se na nekoj vidi kakva je,,,:(think):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imal sem slučaj na 560 nakon popravka nije kočil motor no dobro je palil možda tebe zeza SP dal kad upališ svaki put malo zadimi ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Meni nije jednako zatvaral elemente krivac majstor iz Pretoki to je počelo nakon njegovog popravka dok sem rekel da je on kriv počastil me lijepim imenima ali kad se je uvjeril da nije u pravu ja bil jako sretan .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Imal sem slučaj na 560 nakon popravka nije kočil motor no dobro je palil možda tebe zeza SP dal kad upališ svaki put malo zadimi ?

Neznam kaj je to SP:icon_e_confused:
da uvijek pokaze dim a pali uvijek na zub osim sad dok je jako hladno i to samo prvi put, kad upali dalje opet pali na zub, ne krug nego zub,,,

njegov u brijeg ide na naftu a niz brijeg na ulje

Ali velecasni on ne trosi ulje,,,:(angel):
Nadolijem od mijenjanja do mijenjanja eventualno pola litra a lagano curi na sredini,,,

Njemu je cackano po pumpi jos dok je bio djecak jer je imao dosta velik ler gas a nekad (kad smo se bavili duhanom po onoj staroj tehnologiji) je on znao raditi pola dana na leru a ler bio oko 800 okretaja pa da se smanji potrosnja,,,
Steta da niti jedan od tih mojih nema sa cime izmjeriti kompresiju,,,:^):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Meni da jer radim sa banzekom na 700 do 750 okretaja a 800 bilo bi mi prekoprevise i morao bi u mijenjanje remenica,,,
evo i slike sa yubitoa, steta samo da se ne vidi kompletan brojcanik radnih sati a imao ih tad 8854 a sad je vec blizu 10000,,,
 

Prilozi

  • Picture0003.jpg
    Picture0003.jpg
    28 KB · Pregleda: 54

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Bobic, a jel baca puno bijelog dima dok ga palis hladnog?
Iste simptome imam i ja na svojem, hladan upali jako tesko, a poslije samo dirnem kljuc i kresne..
Moj ima 7500 rs bez generalke, ide jos dobro, ne trosi ulje..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da osjetno i bude bas onako gust,,,
budem snimio jedan dan dok ga budem palio bez spreja,,,

Kako se cini zahladit ce opet pa ce se i on jadnik paliti svaki dan jer ce sirotinji i zmukljarima opet pofaliti drva,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
SP je startno punjenje kod novijih klipnih pumpi kao kod starih Zetora gumb kaj gurne letvu do kraja a ako funkcionira onda uvijek malo zadimi kod paljenja .
Jako jednostavno riješeno tanki feder zakopčan za letvu koji u mirovanju povuče istu do kraja . Kad upali više nema funkciju jer je regulator puno jači od njega .
 

Najnoviji postovi

Na vrh