• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Čuj ti mangupe, ubit budeš. :)
Pomagaj, bolje da ja za te pare pojedem griotica pregršt , a i ekolozi vele - popravljaj, ne kupuj novo. ;)
Mužu se digla kosa na glavi čim sam mu rekla za problem i veli da on sada po mraku ne bu ništ gledal,
Podržavam muža, da si moja prala bi ti suđe vani u onom ribnjaku, kakve mašine.... ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A - ha!!!!!
Dobro da si se tak lijepo izjasnil.
Sada, ak ti žena iznenada umre prirodnom ili neprirodnom smrću ili te ostavi, na mene nemoj računati! :devilish:

:hahah::hahah::hahah:
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Pogledala sam, sve izgleda normalno.
Izvadila sam filter, nije bio zaštopan - sito - a u ležištu filtera stoji voda.
I sada sam zbunjena - filter ne vadim često i ne sjećam se da li uvijek u njegovom ležištu stoji voda ili ne.
Dole uvijek ima vode.
Gle, to što je ugradbena, ne znači da ne ide van iz elementa. Izvadi, uključi na prazno i vidi gdje curi, mi kristalnu kuglu nemamo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da.
Muž je jučer i danas bio na placu pa nije imao volje pogledati a ja sam stavila jednu turu na pranje pa da vidim ispod di curi ali onda nisam našla bateriju a ispod je mračno.
No, kako se čini, misterija se odslojava i neki zaključak se nameče.
Naime, poluzid na kojem je namještaj je bio obljepljen ukrasnim pluto pločama. Kada smo stavljali elemente, moje je mišljenje bilo da se keramika stavi samo iznad i jedno desetak cm ispod donjih elemenata, a donji dio ostane pluto, ionako se nikako ne može vidjeti. I tako bi. A onda se, ima godinu dana, počelo nešto čudnoga događati. Imam kuhaću ploču sa 5 rinka a jedan ne radi jer sam čisteći ga - prokleta picajzlazost moja - gurnula čačkalicu u diznu nespretno i slomila je tako da plin više iz nje ne izlazi. Nisam radila problem od toga niti zvala koga da mijenja diznu, ionako skoro pa nikada ne trebam svih pet za kuhanje. No, ima već puno vremena kako dok gledam tv u boravku čujem kako u kuhinji ponekad nešto pucketa - baš onako kako pucketa upaljač kada pališ rink. I bila sam mišljenja da rinku kojeg sam čačkalicom zeznula upaljač ima nekakav spoj pa se on sam ponekada aktivira na prazno. A sada kad sam gledala ispod vidim nekakvo smeće - povučem to metlicom van - a ono mrvice pluta. Hrpetine mrvica pluta. I pomješani sa mišjim drekecima.
Sad, imala sam ja miša, iz podruma je oglodao mort jer je bila malecka rupica kraj cijevi za vodu pa mi je došao u element di držim ulje i slično pa sam ja tu rupicu kraj cijevi zatvorila nečim. I više u ormariče nije dolazio a u podrumu sam mu poslužila večeru.
No, da li je on pogrickao pluto ploče - ima toga za veliki smetlarnik, pa je usput pogrickao i odvodnu cijev perilice dok je orgijao pa je ona sada procurila, dečko je obzirom na količinu izmeta koji među mrvama pluta vidim bio češći gost nego sam ja mislila da je bio.
Sutra kupujem baterije za bateriju i prvo budem pokušala pogledati može li se šta vidjeti, ako ništa ne spazim, i ako i spazim a bude mi neriješivo, zovem majstora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Dizu izvadi i spali ju upaljačem, drvo bu izgorelo.
Miša, kad ga uhvatiš, obesi mačku o rep.
A perilicu kupi novo, kad si mogla izbaciti onu novu veš mašinu....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dizu izvadi i spali ju upaljačem, drvo bu izgorelo.
Miša, kad ga uhvatiš, obesi mačku o rep.
A perilicu kupi novo, kad si mogla izbaciti onu novu veš mašinu....
Je?
Si zaboravil kak je bilo s mišom u špajzu - ja sam vrištala, on je skakal v zrak.
Ih, ima tamo negdje na "Dogodovštinama..."pričic ao tome
A suđerica, garancijaija joj je istekla davno, a vele da je to ta generacija aparata - čim garancija prođe najbolje je kupiti novo. Još je dugo izdržala.

Vidjeti ćemo sljedeći tjedan dok više ne budemo hodali na plac - neko rješenje bude palo - ili majstor ili novo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Sječam se te dogodovštine... šteta kaj si prestala pisati o njima. Meni je bilo interesantno čitati ih.
Imala si jako interesantan život pun zgoda i nezgoda koje si podjelila sa nama, a oni malo bliži znaju još poneku ;) 🤭 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
... Imala si jako interesantan život pun zgoda i nezgoda koje si podjelila sa nama...
... I dara za pisanje, jer ih inače ne bi mogla s nama podijeliti 🤞
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da, i dara. A sad se nebu mogla izvlačiti da nema vremena ;)
 
  • Haha
Reactions: ZJ

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ima sam onu status vakumiku Smartvac, radila je dobro i naradila se i kod mene i kod drugih nekih 10g, vrijeme je za drugu sta preporucujete iz vaseg iskustva
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Zato jer je ta radila 10+ godina....
Ja sam kupio jeftiniju cca 400 kn jer kao sve je to ok, poznaje poznanik nekog svojeg kojem dela cije godinu i tako vec godinama....grrr
Nakon jedne sezone kupio sam smartvac 1100 kn...i samo nek me posluzi jos godinama..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jo! Nek ti muž popravi vaku vešmašinu!
View attachment 43194
Sjećam se ja i takve.
Mama je prala, a onda rublje u korito i na glavu na svitak, pa smo išle na potok iza prvih kuća, a tamo je bilo pralo, Bile su čak i izbetonorane stepenice - njih 7 - 8 do vode, bilo je to pralo za moj dio sela, a niže jedno tisto metara je bilo još jedno.
Ih, što je to bio duboki bistar potok na proljeće i jesen, a sada voda jedva da teče......
 
Na vrh