• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
A veš se namakal u bednju. Sloj veša pa pepela (tadašnji FAKS HELIZIM), sloj veša pa pepela, .................
...i zaliveno vodom! Nakom tjedan dana na mlaćenje u potoku na koritu
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Sjećam se ja i takve.
Mama je prala, a onda rublje u korito i na glavu na svitak, pa smo išle na potok iza prvih kuća, a tamo je bilo pralo, Bile su čak i izbetonorane stepenice - njih 7 - 8 do vode, bilo je to pralo za moj dio sela, a niže jedno tisto metara je bilo još jedno.
Ih, što je to bio duboki bistar potok na proljeće i jesen, a sada voda jedva da teče......
Da, pošto sam mlađa generacija, mama i baka su mi pričale kako se to nekad pralo, i bilo je zdravije i bolje oprano nego s ovim današnjim smećima od deterdženta, ne može ni vlažni prdež s gaća oprati.

Vezano za potok, sad si me sjetila da sam gledao neku kuću podno Ivanščice. Potok prolazi pred dvorištem, ali nakon potresa se nešto smrdalo i ljeti ga uopće nema, a ostatak godine tako-tako. Odustao sam na kraju od te kuće i uzeo drugo nešto.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Pralo se pepelom ili lugom, bijeli veš namočen u lužinu od pepela i kišnice..nema zdravije, dva osnovna elementa. Negdje sam čitao da ako operete tanjur sa spužvicom i par kapi deterđenta i nakon 50 ispiranja su tragovi još prisutni....koliko smo toga onda pojeli bogec bogec.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Ma sve stoji, samo kako na taj način oprati tavu u kojoj se nešto jako masno pržilo? Pa to i deterdžentom moram proći 2-3 puta dok se sva mast ili ulje ne opere. Da ne pričam o plastičnim posudama na koje se masnoća lijepi još jače nego na metal ili staklo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Sviđa mi se garancija na kotel od 6 godina.
Pitanje je samo kakvi su uvjeti da bi bila ispunjena. Ko mora mjenjati anodu i nakon kojeg vremena
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Svi koje sam gledao se voze na staru slavu, na ovome od Metalca ima dosta kvalitetnih rješenja i teži je od ostalih, oni moraju napraviti za tu cjenu kvalitetan proizvod da bi konkurirali, bosch za te novce je rajngla sa grijačem i termostatom u bijelom plehu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Veće je pitanje gdje anoda ima za kupiti?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Nemam osobnog iskustva, ali od par ljudi sam čuo da su Ariston bojleri dobri, mislim samo na nove bojlere.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pomagajteee 🙂🙂 radimo na uredjenju dvorista povodom novogodisnjih praznika, kad ono neocekivan problem. Novogod. Crijevo ne radi ! Pri kraju sam primijetio rdju na 3-4 sijalice te sam tu presjekao crijevo misleci da sam rijesio problem, medjutim to nije bilo to. Elektronika radi provjerio sam, medjutim po meni struja prolazi kroz crijevo e sad ne znam da li na ovom kraju "novom" treba sto da prespojim.

Na sve tri zice zarulja na tinjalici svijetli. Dakle ove dvije zice koje idu u samo crijevo obije svijetle na tinjalici, a ova u sredini je nastavak od sijalica koje su u crijevu, pitanje za vas je da li treba nesto da spojim , i da li neko ima savjet za sanaciju problema?

Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20211226_165855.jpg
    IMG_20211226_165855.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20211226_165908.jpg
    IMG_20211226_165908.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 18

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Jesi li pazio gdje režeš? Svaka LED traka ima mjesto predviđeno za rezanje/spajanje, obično je podijeljeno u segmentima po 3-4 LED-ice.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Mozda pitanje i nije na pravom mjestu, ali nisam mogao naći drugu temu 😁. Planiram da na mom radnom stolu u radionici sprovedem nekoliko uticnica, pa me zanima sljedeće. U radionici već imam svijetlo ,prekidac i uticnicu. One se napajaju sa razvodne kutije u kojoj je kabal 3x2.5. Da li je meni dosta i je li to ok da otvorim razvodnu i na ovaj dovodni kabl stavim 3x1.5?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Sve ovisi koliko ćeš struje potegnuti, a da se kabel ne rastopi.
Računaj da sa 1,5 možeš vući 10 A sigurno i 15tak kratkotrajno - recimo dok ne skuriš elektrodu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Mozda pitanje i nije na pravom mjestu, ali nisam mogao naći drugu temu 😁. Planiram da na mom radnom stolu u radionici sprovedem nekoliko uticnica, pa me zanima sljedeće. U radionici već imam svijetlo ,prekidac i uticnicu. One se napajaju sa razvodne kutije u kojoj je kabal 3x2.5. Da li je meni dosta i je li to ok da otvorim razvodnu i na ovaj dovodni kabl stavim 3x1.5?
Za dobar odgovor moraš uvijek postaviti "svima jasno pitanje". Dakle kakva trošila misliš napajati iz te dodatno izrađene električne instalacije, do koje maksimalne snage u W ili KW?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imam problem.
Neki dan mi je stigao parni čistač Ariete 4146 naručen na e - kupi i jučer sam ga raspakirala sa namjerom da ga stavim u funkciju i onda je usljedio šok - datum proizvodnje na kutiji je šesti mjesec 2016.
Nazvala sam odmah zbog reklamacije službu za korisnike, zaveli su moju reklamaciju i uputili me na sljedeću njihovu službu uz riječi da su aparati pregledani od električara ili koga - nisam zapamtila.
Uglavnom, ja sam rekla i stava sam da ne želim kupiti aparat star pet i pol godina iako je novi koji je pet i pol godina stajao negdje na skladištu.
Oni tvrde da neme veze što je to novo staro 5 i pol godina, a ja ne znam što bih mislila o tome - to je onaj na kotačima kao usisavač.
Ima li netko mišljenje o elektronici koju aparat ima, utječe li vrijeme nekorištenja na njezinu dugovječnost i ispravnost negativno.
Bi li bilo bolje da aparat vratim i tražim povrat novaca - 750 kn nije malo, inače mu je puna cijena bila 1050 kn, a ovo je sada sječanjski popust.
 

Najnoviji postovi

Na vrh