• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Nemam mjerač, ali na glavnom dovodnom vodu s ceste je regulator od vodovoda na 4 bara.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Ne mogu, to je na glavnom vodu. Od Vodovoda, ne vodovoda. Probati ću pritvoriti ovaj kutni ventil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
4 bara? Kod mene se pali na 4, a max je 6, 6,5 i još bi ga nafrknul da me nije strah da stari dio cijevi ne popuca.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Meni je na hidroforu 3,5 plus cca 4 metra visine tako da ne virujen da mu je do tlaka
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Nastavak sage s pipom. Sad sam odšarafio bojler i ostala je samo kraća plava cijev spojena na dovod vode. Duža plava i crvena s bojlera su slobodne. Kad pipu okrenem na toplu vodu, onda voda izlazi na dužu plavu cijev koja je dovod vode u bojler, to mi se čini logično i ispravno. Međutim, kad okrenem pipu na hladno, tad voda ne izlazi na cijev pipe u sudoper nego izlazi na crvenu cijev koja je dovod tople vode iz bojlera u pipu. Prema svemu do sad rečenom i pročitanom, kad se pipa okrene na hladno, onda bi voda trebala prolaziti direktno iz dovoda kroz pipu na cijev u sudoperu, ne bi smjela u tom slučaju imati nikakav doticaj s bojlerom?
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Da završim s pipom. Vratio sam stari bojler Gorenje tiki i stvar radi skoro kako treba! Tj. kako je i radilo, zatvorim pipu i voda stane nakon sekundu dvije. Nije u trenu kako bih volio, ali u odnosu na stvar sa novim bojlerom, ovo je preporod. Ne znam sad jel moguće da je novi bojler, Thermoflow iz Bauhausa toliko lošiji jer je jeftiniji 15 eura?? Jedina vidljiva razlika je što je tiki po visini niži 2 cm, pa možda to igra ulogu. Nisam pametan. Trenutno više nemam živaca, al možda ga nekad probam pomicati po visini da vidim ima li to kakav utjecaj. Ono, bojler, komad plastične posude, grijač, par žica i vodovodnih priključaka, pa zar više ni to ne može bez razmišljanja... Hvala svima na (s)trpljenu :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@DGimt , daj pogledaj taj novi bojler , crveni izlaz , on mora biti na vrhu posude ..tako da iznad njega nema zračnog čepa , npr da je on spušten u posudu 5 cm taj zrak na vrhu bi se ponašao kao zračni akumulator .

možda je samo posuda kao jaje a izvod ne može biti na vrhu jajeta jer su dva izvoda , pa bi malo nagnuti bojler riješio problem
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Ne mogu to vidjeti, zatvoren je garancijskom etiketom, a i ne da mi se više šarafiti po tome, još ću si rasklimati ventile pa ću imati pravog posla. I ja uvijek volim znati gdje je točno bio problem, ali ovdje procjenjujem da bi daljim istraživanjem mogao napraviti više štete nego koristi.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Imaš u svaštari temu " Popravak kućanskih aparata", upiši u tražilicu pa ti izbaci. Nije ni bitno, sad je ionako na modovima da prebace ako im je volja.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
To provjeriš s jednom tankom žicom,napraviš na kraju malu kukicu i gurneš kroz cijev tople vode da vidiš dužinu cijevi unutar bojlera
Zvuči logično na prvu, ali ništa mi to ne znači kad je sam spremnik iza neprozirne plastike i ne mogu izvana vidjeti gdje mu je vrh.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Zvuči logično na prvu, ali ništa mi to ne znači kad je sam spremnik iza neprozirne plastike i ne mogu izvana vidjeti gdje mu je vrh.
Mislim da bi do toga došao tako da sa rukom izvučeš onaj crveni čep oko cijevi
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
982
Ja cu ti sapnuti nesto....ali nw pokusavaj to doma ;)

Imao sam godinama niskotlacni bojler u kuhinji ispod sudopera na hidroforskom tlaku max 3.5 do 4 bara i BEZ pipe sa 3 izvoda.
Bio sam mlad i glup i nisam mario previse za pravila.
Spasila me cinjenica da je taj bojler ispitan na barem 8 bara i moze izdrzati stalni mrezni tlak barem 5 bara..
Dakle niskotlacni bojler i obicna pipa za toplu i hladnu vodu.
Bojler nije imao plasticnu krunu sa saraffom da se moze rastaviti nego sa pravim vijcima kao kupaonski bojler.

Ako ti potopi kucu, ide na tvoju dusu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sad se ja pitam zašto uopce postoje niskotlačni bojleri ? Koje su njegove prednosti ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eto da i ja malo googlam , ima i tih malih "pravih" bojlera koji mogu procuriti , i nisu puno skuplji u odnosu na te niskotlačne
ovih ima 10 ,15 i 30 litara
 
Na vrh