• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak membranske pumpe

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imam mali problemčić,pa tko je voljan pomoći,Hvala..
Naime kada sam skinuo osigurač od regulatora ispao mi je konusni valjak(na slikama) i sada ne znam jer konus ide gore ili dole,da pravilno postavim eto trebam pomoć,u prospektu se nevidi. slika 1 ili slika2

slika 1


slika 2
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Nisam sto posto siguran, ali ak me pamcenje sluzi od ljeta,konus ide dolje, znaci 1. slika,ak ga obrnes kontra,cijelo ono gornje kuciste dojde previsoko i nemres deti onaj "U" osigurac.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Imam mali problemčić,pa tko je voljan pomoći,Hvala..
Naime kada sam skinuo osigurač od regulatora ispao mi je konusni valjak(na slikama) i sada ne znam jer konus ide gore ili dole,da pravilno postavim eto trebam pomoć,u prospektu se nevidi. slika 1 ili

e pa o tome sam ti ja u prošlim postovima pričao, ako okreneš naopako valjčić slične simptome pokazuje kaop tvome kvaru,
dakle točno je da špic ide gore prema federu a ravni dio dolje na dosjed , dakle druga slika
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
e pa o tome sam ti ja u prošlim postovima pričao, ako okreneš naopako valjčić slične simptome pokazuje kaop tvome kvaru,
dakle točno je da špic ide gore prema federu a ravni dio dolje na dosjed , dakle druga slika

Hvala,ma lako se to vidi kada je sastavljeno,ono crijevo se odvrne i vidi se ljepo taj valjak,jeb..a nisam na to mislio kada sam skidao regulator,jednostavno je ispao da ne vidim položaj;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Hvala,ma lako se to vidi kada je sastavljeno,ono crijevo se odvrne i vidi se ljepo taj valjak,jeb..a nisam na to mislio kada sam skidao regulator,jednostavno je ispao da ne vidim položaj;)

svima se to desi:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
I

ihorzic

Guest
Imam problem kupio sam špricu polovnu i kad sam krenuo raskapati pumpu da ju presložim , naletim na problem :

Pumpa je talijanska marke COMET BP 60 / 20

Problem je sa dijelovima - komplet gumica sam našao ali unutar pumpe je pukao prsten ili neznam kako da ga nazovem to je na osovini koja pokreće klipove.

Te dijelove ne znam gdje naći pa Vas molim za pomoć.
Ili ako itko zna za kakvu polovnu a da je to ispravno.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imam problem kupio sam špricu polovnu i kad sam krenuo raskapati pumpu da ju presložim , naletim na problem :

Pumpa je talijanska marke COMET BP 60 / 20

Problem je sa dijelovima - komplet gumica sam našao ali unutar pumpe je pukao prsten ili neznam kako da ga nazovem to je na osovini koja pokreće klipove.

Te dijelove ne znam gdje naći pa Vas molim za pomoć.
Ili ako itko zna za kakvu polovnu a da je to ispravno.

Probaj kod njih se informirati.
http://www.agroopskrba-matej.hr/prikaz.asp?id=303&prikaz=proizvod

http://shop.allman-sprayers.co.uk/f...-9e9f00f0153e/BP 40 60 Parts List K Parts.pdf
 
I

ihorzic

Guest
evo sad sam raskopao i vidim da se jedan cilindar i klipnjača skroz rasapali , katastrofa.
pitam se da li se to isplati popravljati a opet kad bi našao negdje polovnu takvu pa da skenijan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam sastavio membransku pumpu, stavljeni nove membrane i nov šeširić gore, ali svejedno mi se opet javlja da nikako nemogu na regulatoru naštelati pritisak, odnosno kak dam gas na traktoru tak pritisak raste u nebesa, ode mi preko 5 bara i desi mi se to da trga membrane, štelam ovak, štelam onak i ajd uspio sam ga pustiti na nekih 4 bara pri 1000 okr motora...regulator je ganc nov agromehanikin, rastavljen, sve štima unutra al neče baš pustit pritisak...neznam više kaj da radim s njom, pumpa je klasična agromehanika iliti ga kžk...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Šanana kada štelaš pritisak jer isključiš pumpu na regulatoru?
Ostaviš na mješalici,i onda štelaš.
Koliki ti je pritisak zraka u kapi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana kada štelaš pritisak jer isključiš pumpu na regulatoru?
Ostaviš na mješalici,i onda štelaš.
Koliki ti je pritisak zraka u kapi?

Da, štelam na isključeno, odnosno pustim ju da mješa.
Pritisak u kapi je na 4 bara napumpan.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Da, štelam na isključeno, odnosno pustim ju da mješa.
Pritisak u kapi je na 4 bara napumpan.

Spusti na kapi pritiasak to ti je za izlazni tlak oko 15 bara za atomizere ,neznam točno ali mislim da trebaš tlak oko 1.5-2 bara na kapi za prskalicu ratarsku do 5 bara
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Pritisak bi trebao biti otprilke jednak pritisku s kojim prskaš ili malo veći. Ako nije dobar ili je otišla membrana onda tresu crijeva i kazaljka. Ako su otišle membrane sa strane onda mješa sredstvo i ulje iz pumpe. Ako ne možeš dobiti pritisak onda ne valjaju ventili. A šta je kod tebe ???
Možda imaš mogućnost prebacivanja okretaja kardana 540/1000 pa ti je na 1000 ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pritisak bi trebao biti otprilke jednak pritisku s kojim prskaš ili malo veći. Ako nije dobar ili je otišla membrana onda tresu crijeva i kazaljka. Ako su otišle membrane sa strane onda mješa sredstvo i ulje iz pumpe. Ako ne možeš dobiti pritisak onda ne valjaju ventili. A šta je kod tebe ???
Možda imaš mogućnost prebacivanja okretaja kardana 540/1000 pa ti je na 1000 ?

Stavljene su nove membrane i novi šešir gore, napumpan na 4 bara, ventili i sve ostalo odlično, pumpa je klasična 60-litarska kžk.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Stavljene su nove membrane i novi šešir gore, napumpan na 4 bara, ventili i sve ostalo odlično, pumpa je klasična 60-litarska kžk.

Ja na atomizeru kapu pumpam 4-5 bara za pritisak od 15 bara,po tablici navedenoj na atomizeru,tebi treba manji pritisak u kapi.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pozdrav svima, imam Morava prskalicu i na njoj je pumpa MP-60 i na toj pumpi na onoj gumi sto se nalazi ispod kardana curi voda, guma je pukla. mene sad zanima sta se nalazi ispod te gume? Da li ja mogu samo staviti samo novu gumu bez da nesto moram rastavljati jer mi pumpa ovako dobro radi, hvala
Zanimljivo od cijelog foruma nitko ili ne zna ili ne zeli odgovoriti!
 
Posljednje uređivanje:

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Trebam pomoć u vezi BM 65/30.
Dal zna netko ako se mogu kupiti samo šrafi za one bočne membrane? jel to za ključ 18, moji su malo izjedeni neznam jel to normalno, nemogu ih odšrafiti
Iako su membrane ok, htio bi promjeniti ulje, a ujedno i te šrafe dok još imaju glavu.
Kolko ulja ide u pumpu? 0,5L? Hipenol sae90?
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Trebam pomoć u vezi BM 65/30.
Dal zna netko ako se mogu kupiti samo šrafi za

Naravno da se mogu kupit samo šrafi ,samo ih moraš prvo odšarafi da bi znao dužinu.To ti je vijakM10 a ključ za to ti je br 17 ,uzmi gedoru ili okasti i malo pogni čekičem i onda odšarafi u lijevo i mora da ide.Izjedeni su zato jer 18 nije pravilan ključ.
Ja sam stavio 0,6L Hipenol sae90
Znači ima nas još koji koristimo male šprice,ja sam svoju renoviral i sad je ko nova -za moje potrebe sasvim dovoljno.
Puno uspjeha u radu i pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
uspio sam odsrafit ali sa okastim 18, za 17 ključ nije sigurno, koliko je tvoja šprica stara?
Moja je nekih 4-5 godina. jel bi bilo poželjno isprati unutrašnjost naftom, il samo iscjedit ulje i nasipat novo?
 
Na vrh