• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

popravci na Torpedu

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Pozdrav
Radi se o torpedu td55a, imam nekoliko popravaka, nešto bih sam riješio, a veći popravak bi obavio kod majstora samo da me taj ne oguli, pa zato da se malo informiram.

Trebao bih izmijeniti spone na volanu, na lijevom i desnom kotaču i na servu, pa me zanima kako poravnati kotače jer mi sad troši desni kotač izvana (dali je to zbog sadašnjih loših spona-vjerojatno).

Podešavanje ventila, na koliko?

Veći popravak:
Puknulo mi je nešto kad sam pritisnuo šperu zadnjeg pogona, poluga se može i dalje stisnuti ali ne prima. Traktor se najnormalnije vozi ali špera ne radi. Što bi moglo puknuti, koliko bi mogao biti popravak.

Još pitanja - dali netko ima upute za uporabu, ali kompletne, da si malo proučim. Gdje i dali uopće taj traktor ima grijač?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
spone zamijeni sam, ostalo kontakriraj nekog masjtora.

Špur (paralelnost) kotača možeš provjerit sam, uzmi metar u ruke i izmjeri od sredine do sredine gume s prednje strane kotača i s stražnje strane kotača...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
E Zverko al ga objasni :icon_eyes::icon_eyes:

Krajnike stavi nove ako stari imaju lufta.
Provjeri da rukavci nisu poderani.
Dotegni i ležaje na prednjim kotačima.
Izmjeri na opisan način ( od Zveri) i poštelajj tak da prednja strana ima 1-2 cm manju mjeru
Ventili na 0, 15.
Špera, malo veči zahvat, najvjerojatnije je strgal štifte na kanđi.
Grijač ako ima onda je na usisnoj grani. Na njega ide jedna žica i jedan lajtungič.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sve od navedenog nije tako skupo ka kvar sa sperom.Kod Torpeda nepucaju zubi na kandzi vec na kucistu diferencijala.U Bosni ono kosta od 300 do 450 eura(ovisno o trgovini).Skini desnu polusovinu i vidjeces zube u cizmi(trubi ) odlomljene kako leze .Tako ces najbrze znati u cemu je problem.Da bi to zamjenio ima stvarno dosta posla.
Na slici se vide odlomljeni zubi na kucistu diferencijala,a na kandzi su samo zajedeni.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Sve od navedenog nije tako skupo ka kvar sa sperom.Kod Torpeda nepucaju zubi na kandzi vec na kucistu diferencijala.U Bosni ono kosta od 300 do 450 eura(ovisno o trgovini).Skini desnu polusovinu i vidjeces zube u cizmi(trubi ) odlomljene kako leze .Tako ces najbrze znati u cemu je problem.Da bi to zamjenio ima stvarno dosta posla.
Na slici se vide odlomljeni zubi na kucistu diferencijala,a na kandzi su samo zajedeni.



Uploaded with ImageShack.us

moze li se nesto dalje podrobiti ako to ne popravim?
Lokalni traktor mehanicar mi je rekao da mi je pukla vilica za ukapcanje spere?!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bio bi sretan ako je bilo sta drugo problem sem kucista diferencijala.Dalje neces nista sjebati samo sto nemas spere.Skini trubu komplet ili samo polusovinu i znaces koji je kvar.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Bio bi sretan ako je bilo sta drugo problem sem kucista diferencijala.Dalje neces nista sjebati samo sto nemas spere.Skini trubu komplet ili samo polusovinu i znaces koji je kvar.

dal mi pasu dijelovi od kojeg deutza? Mozda bi rabljeni deutz dio bio kvalitetniji od novog.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam siguran od kojeg pasu.Uglavnom kad trazis polovan dio za Torpeda najbolje je da nosis sa sobom stari dio.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
kolega je nedavno radio svod torpeda 55 i mislim da on ima te sve djelove polovne

daj ga pitaj koliko trazi za kuciste,kandzu i vilicu koja to pritisce pa mi javi pp
neznam jos sto je otislo,neda mi se jos rastavljati
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
pozdrav opet
da ne otvaram drugu temu
skinuo sam hidraulicni cilindar od volana i iscurilo mi je malo ulja van :drink:,oko 2 litra,ups,ispocetka nije nista isla pa sam mislio da ga neki vakum ne pusta van,a za pola sata lokvica,ups
kud se to dolijeva i koje ulje ide? Ulje mi mirisi na hipenol
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Torpedo za upravljanje koristi ulje iz hidraulike.Provjeri ulje u hidraulici i to je to.Mjerac ti je iza sica.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Torpedo za upravljanje koristi ulje iz hidraulike.Provjeri ulje u hidraulici i to je to.Mjerac ti je iza sica.

cemu sluzi ona rucica pokraj mjeraca?
Na usisnoj grani,poslije filtera zraka je gumeno crijevo i poslije njega je zica na konektoru neceg sto je u grani,dal je to grijac? Ne vidim nigdje u kabini nikakav prekidac za njega. Tip od kojeg sam kupio traktor mi je rekao da nije nikad grijao prije paljenja,traktor zavergla 2-3 sekunde i upali normalno
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Ne diraj tu rućicu.... Tu se ograničava visina dizanja poluga hidraulika.

Da, to što si opisao je žarna nit, žarnica, tj. grijač usisanog zraka u usisnoj grani. Na njemu nema lajtunga, kako je netko prije spomenuo, jel ne pali naftu, nego grije zrak u usisnoj grani.

Grijač se pali tako da polugicu koju povlačiš kad pališ traktor, povučeš do pola i držiš 10-15sek, tada je izvučeš do kraja počinje anlasanje te motor pali. Upotreba grijača nije nužna, već se koristi po potrebi, kada je vani jako hladno, dakle, po vlastitoj procjeni ovisno o situaciji. Moj savjet, dok normalno pali bez grijača, poteži polugicu odmah do kraja, nemoj čekati grijač. Ako je slabiji akumulator pa anlaser sporo vrti motor, a vani je hladno, ili je lošiji motor, pa ipak nešto duuže vergla, možeš pričekati grijač, lakše će upaliti.

Obično, povlaćiš lagano polugicu pa vidiš kada ti se smanji intenzitet svjetlosti na kontrolnim lampicama (akumulator i pritisak ulja - 2 crvene lampice), tada je grijač povukao struju, (opet kažem to je na pola puta polugice).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Da, to što si opisao je žarna nit, žarnica, tj. grijač usisanog zraka u usisnoj grani. Na njemu nema lajtunga, kako je netko prije spomenuo, jel ne pali naftu, nego grije zrak u usisnoj grani.
Ja sam spomenul.
Onda to nije grijač nego fen.

Moral bi biti lajtung, jedino ako ga je neko skinul :icon_wink:
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Ja sam spomenul.
Onda to nije grijač nego fen.

Moral bi biti lajtung, jedino ako ga je neko skinul :icon_wink:

nema lajtunga, žica je izvana iznutra još nisam otvorio, ništa ne izgleda prerađivano, žica ide u originalno zamotani snop žica i ide prema volanu
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
još popravaka

još jedna lokvica ulja mi se pojavila
skinuo sam kotače i tako ostavio prednji most u zraku kroz noć i tu gdje se šrafa desni kotač, tj našao sam podatak da se to zove glavčina (dio koji je na dva mjesta povezan s mostom, mazalice su sa gornje i donje strane) mi je procurilo ulje iz prednjeg mosta
taj dio je bio nisko spušten, skoro do poda, a druga strana mosta visoko u zraku - možda to ima kakve veze, ali mislim da nebi smjelo propuštati
sad sam stavio suprotno kroz noć da vidim dal propušta druga strana
inače kad sam išao dolijevati ulje u most, stalo je cca 2 litra do mjerača, znači...
što trebam promijeniti?
piše mi u katalogu rezervnih dijelova na str. 104 (u pdf-u 94.) da ima neku brtvu, al se bojim da kao i kod ostalih dijelova koje sam tražio da nema ili ne paše ili bu pasalo, samo moraš...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
To je i dalje za mene fen

Pneumatik je naziva za, sustav: guma pod tlakom na naplatku, pa mnogi i dalje za automobilsku gumu (bez felge i tlaka) na polici u trgovini govore pneumatik.

Fen je sustav (sastoji se od više komponenata), i to elektromehanički. Grijač je uređaj koji zrači toplinu zbog velikog otpora prolasku električne struje kroz vodič.

No, ak ti tak veliš, da je to za tebe fen, onda neka za tebe bude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh