• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pošumljavanje

E

el pibe

Guest
Da Savoris sređujem tu zemlju.Tamo nitko nije intervenirao tridesetak godina.Nekad je tamo bio pašnjak i sve čisto na jednom mjestu je izvor vode.Sve je obraslo kupinjem,vrbama i bagremom.Sada to čistim koliko mogu vremenski stići.I Ostavljam stabalca bagrema i pokoji orah.Na zadnjoj slici se vidi kako sada opet raste samo trava na ovome dijelu što sam očistio.Lagano sa svih strana vršim obuhvat i polagano napredujem.Vrijeme je idealno sad bi bilo dobro raditi ali ima sto poslova i valjda ništa morati ću odgoditi radove do proljeća.
 

Prilozi

  • 010.jpg
    010.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 187
  • 012.jpg
    012.jpg
    76 KB · Pregleda: 180
  • 013.jpg
    013.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 177
  • 018.jpg
    018.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 182

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Joj kako poželim neki moćan malčer za ova krčenja pa makar on bio i samo metar zahvata.
 
E

el pibe

Guest
Savo morat ćeš se uputiti u radionicu i sastaviti neki pakleni stroj.Kad ga upališ ima da se i cveće iz korena kreće:eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nisam još dovoljno edukovan da napravim nešto tako ali polako.
Tako je to kada sam bio konjina i propustio jedan moćan malčer koji je imao neki čudan prihvat i jedva ja našao kupca čak i po ''akcijskoj cijeni'.
 
E

el pibe

Guest
Tako to ide čovjek nikad nije dovoljno pametan i često propusti dobru priliku.I ja sam imao svakakvih propusta zbog kojih mi je još i sad žao.Previše kalkuliram u nekim situacijama.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zna netko di kupit sadnice kanadske topole?
...ne puno dalje od Zagreba...ne mi se ide...:icon_wink:
 
E

el pibe

Guest
Darijus probaj nazvati Zrinjevac ili pogledaj na njihovu stranicu imaju veliku ponudu koliko sam pročitao.Inače imaju dva svoja rasadnika u Markuševcu i Jankomiru.Vidim da imaju svega u ponudi bjelogorice,crnogorice,američke vrste,japanske.Trebal bi se i ja jedan dan zaletit ionak skoro svaki dan prolazim kroz Jankomir da vidim kaj imaju.Moram i ja u nabavu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
hehe, ovi u zrinjevcu napisali po dvije nule viška u cijeniku...majke ti mile, ta sadnica košta više neg kubik topole za pilanu...:p:
neš me tam vidit...:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Onda niš,imaš te topole kaj prodaju za bagatelu u Srbiji ili Bosni,samo kaj to nije u okolici Zagreba,ne?:icon_biggrin:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
hebga, trebam jedno 100 komada, po 300 kuna komad pa računaj...bolje da trnje raste...:p:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
hebga, trebam jedno 100 komada, po 300 kuna komad pa računaj...bolje da trnje raste...:p:

A s čim buš se za par let onda grijal? :icon_mrgreen:
Ono ispred kuće ti nije dosta :icon_confused:
 
E

el pibe

Guest
Treba viditi u oglasniku.Mora biti jeftinije ja sam nekaj malo gledao ali ovo na kaj sam naišao nije više aktivno.Možda mi je i nekaj promaknulo.Sad ili se sve prodalo ili nema potražnje pa to više ljudi ne uzgajaju.:icon_scratch:Za 300kn se ne isplati naravno.Za te novce se radije kupi 10 voćki prave sorte.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
A s čim buš se za par let onda grijal? :icon_mrgreen:
Ono ispred kuće ti nije dosta :icon_confused:

e ak se na topolu neko zgrije, svaka mu dala...jedino čega ima kad kuriš topolu je pepel...:(happy):

...a ono ispred kuće je tak da susjedima sline cure, čistim vrhove od hrastova i jasena koje sam rušil za trupce, pa ima i graba koji su nastradali...ugl, cijelu zimu da mi ovakvo vrijeme podura imam kaj delat...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok heroji,posto sam kupil sumu,u naravi livada s nesto crne johe(jalse)htel bi ju posumiti z johom i gacijom.Znam da se gacija da primiti i iz sibe no cul sam od kolege da se more i joha i da se okrene naopako,jeli neko zna.:icon_scratch:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ako si branitelj prenamjena u šumsko zemljište ti je besplatna. Ako nisi onda nekih 400 kuna. Onda predaš zahtjev za doznaku i kažeš da želiš posaditi ponovo johu (nemoj u savjetodavnoj slučajno reći za bagrem) i dobiješ sadnice i poslije neke novce za taj posao. Upravo je savjetodavna raspisala natječaj za to, mislim da je sezona 16/17 nisam baš nešto pozorno čitao. A nadam se da će biti nešto i od eu fondova za tu priču.

jel ti kolega pokazao kako se njemu naopako zakorjenilo? Meni se lijeska naopako zakorijenila ali se time ne hvalim :cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mozda sam nespretno napisal,naime zemljiste jest suma po gruntovnici i katastru no od sume jako slabo pa bi htel opet posumiti.Jesam branitelj i nemam pojma kakve povlastice imam i do sad ih nisam koristil jer smatram da sam se boril za slobodu a ne povlastice ili nedo bog penziju ko moj brat.
Kolega fala na savjetu za ovu sluzbu,bum se raspital u vezi johe a mozda i neke druge sadnice npr. hrast da nekaj ostavim buducim generacijama a ne sam dugove.:icon_thumright:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Imam parcelu 9000 kvadrata e sad bi to htjeo posadit šumu. Koje drvo mi preporučujete? Jasam mislio stavit bagrem i nešto jssena, na koji sa rasmak sadi? I gledao sam sadnice na njuškalu po 1kn komad, dali je to ok?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Stavi miješano bagrem, obični orah, crni orah i divlju trešnju. Nisi napisao kakav je teren.
Sadi na razmak metar sa metar. Ili možeš 1,5x1,5 pa ćeš trebati manje sadnica.
A što se tiče sadnica, par ljudi je kupilo sadnice u Mađarskoj i kažu da su jako nezadovoljni. Jednom je propalo više od pola. Možda je glavni problem bio vrijeme sadnje, vidio sam da su sadnice već dobro potjerale. Treba saditi sada kad padne list. Na cijenu od jedne kune vjerojatno dobiješ i popust ako kupiš veću količinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko godina treba takav raspored (1x1 ) obraživati dok ne" zagrize" vegetacija šume ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh