• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POTICAJI PŠENICA I JEČAM

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pišemo o svemu i svačemu a nigdje nisam pročitao ništa o ovojesenskim iznosima poticaja za pšenicu i piv. ječam.Nešto mi tu ne štima a neznam u čemu je fora.Za pšenicu je poticaj trebao biti 2250 kn/ha a za ječam pivarski 1600kn/ha.Spominjali su nešto novčane kvote po kulturama ali za pšenicu je bilo garantirano da poticaj neće biti ispod 2250kn.Opet su nas preveli žedne preko vode jer pšenica je u žetvi plaćana 0,97 kn/kg da bi mjesec dana poslije žetve otišla nebu pod oblake(neznam ni pošto je sada).Poticaj nisu smjeli dirati a smanjili su ga.Ja sam dobio 1687,5 kn/ha a za ječam pivarski umjesto 1600kn početno ili 1350 kn/ha ovisno o broju ha(toliko smo dobijali zadnje dvije godine) sada smo dobili 1237,5kn/ha.Toliko o "povećanju" poticaja.Sad će neko od ovlaštenih reći imamo toliko novaca pa to podijelimo na prijavljene hektare i to je to.Ne čini mi se baš da se površine povećavaju .Prije će biti da se papirnato koriste poticaji a onaj tko stvarno i kvalitetno obrađuje zemlju se sve više i više unazađuje.Molio bih da se uključite u ovu temu pa da vidimo da li su ti iznosi poticaja isti svuda.
 
I

Ivan_MF

Guest
Možda budu još isplatili onih 25 %. Možemo se samo nadati .... :|
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
polovina je isplaćena u 9. mj pa jedna četvrtina u10.mj. dan pred izbore šteta od suše a ovo što je ostalo nitko ni ne spominje.Bojim se da od toga neće biti ništa.
 
S

seljaček

Guest
Ma ti poticaji su čisto sranje mom kolegi iz okolice Bjelovara prosle godine su sje...i papire za 100 ha kukuruza tako kao da nije dobio niti kune.Vele oni u županiji da nije podnio zahtjev čovjek lud pa zaboravio tražiti 135000 kn. Ove godine sje...i i mene pa kažu da nisam podnio zahjev za 25ha kukuruz ječam pšenica. Čuo sam još za neke slučajeve, kad shvatiš da nema love ko te j... gdjesi bio do sada. :twisted: :twisted: :twisted:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mislio sam da neko ima informaciju o nastavku isplate ostatka poticaja ili od toga neće biti ništa.Prošli izbori ,sad više nikome nismo interesantni.
 
R

Ratarko

Guest
jd4755 kaže:
Mislio sam da neko ima informaciju o nastavku isplate ostatka poticaja ili od toga neće biti ništa.Prošli izbori ,sad više nikome nismo interesantni.

Takvi se ovdje ne javljaju , oni su preblizu vatre i ne zanimamo ih mi sa našim prizemnim problemima :|
Iskreno se nadam da će biti i preostalih 25 % :)
 
S

sapat

Guest
ja mislim da će biti isplaćeno do Božića... bar se tako prića
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Dao Bog.Nikad poticaji nisu dočekali 12 mj.Nema novaca u proračunu.Danas je porezna kod nas navalila na obrtnike.Moj knjigovođa nije imao 5 min vremena da popričamo od raznih ovrha ,blokada i sl.
 
S

sapat

Guest
navodno ima novaca, ali pošto nema prave Vlade nesmiju se odobravati nikakve veće transakcije dok se nova Vlada ne oformi... valjda... ko će ih znati šta brljave...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
moguće je..ugovor o kupnji kanadera potpisan je pred same izbore..vjerojatno da se izbjegne ovaj vakum do imenovanja Vlade.ili je to dobar izgovor
 
J

JOSIP.1

Guest
to sto se dogadja s poticajima svake god je sramota, trebao bi jedan dobar prosvjed, da se stvari konacno srede, da vec jednom postoji datum do kada poticaj mora biti isplacen, a nakon toga ako se ne ispostuje rok slijede zatezne kamate, i to u istom postotku koji nama drzava zaracunava ako u kojem slucaju na vrijeme ne platimo doprinose.
sve su to lopovi!!!
biti ce jos 25% na psenicu, kao sto ce ove god biti 3000 kn za repu -znam nesluzbeno.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
dobre vijesti s hyponeta uplaćen je ostatak poticaja za pšenicu i ječam u punom iznosu.dobra božićnica.
 
R

Ratarko

Guest
A netko je to već potrošio :blackeye
Ima nekoliko dana da su uplatili tih 25 %.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
uh vi ste dobili pare ja imam prijavljeno sve krmno bilje to je 1250 kn po ha ,al to nekak isplačuju ko da je proljetna sjetva, sam neznam kad su se livade sijale u proljeće il grašak s pšenicom, ok za sirak i kukuruz za silažu to je proljetno ...
ja ču se još načekat do sadnje kukuruza kad se smile, a tek za krave a joj, mene joj :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Na vrh