• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji u poljoprivredi

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
18.02.2011.g u Gradini pored Virovitice održan seminar o poticajima u poljoprivredi. Ja osobno nisam bio prisutan bio je moj kolega i kaže da nas čeka puno probleme navodno da zahtjev za poticaj moramo sami podnosit putem interneta a novina ima bezbroj od odlaganja ambalaže, folije,motornog ulja od traktora i svega drugog do skladištenja posebno herbicida posebno fungicida i posebno druga sredstva pa sve do upisivanja kod korištenja otrova što su neki dobili ove godine a ja sam to morao pisati i prošle godine. Pravilnik se nemože pročitati na internetu nego se mora isprintati a da stvar bude još ljepša pravilnik ima osamdeset stranica. Na predavanju su posebno upozoreni proizvođači duhana da se nebi dogodilo da prijave kukuruz a posade duhan kao što su do sada radili upozoreni su svi poljoprivrednici da se zahtjev mora predati na vrijeme a ako se ne preda skida se od poticaja jedan% svaki dan zakašnjenja i odmah je odgovoreno na pitanje šta će oni koji nemaju internet ili oni koji se neznaju služiti istim bit će servisi po selima pa će moći kod njih napravit sve potrebno. Ovo je otprilike ukratko ono što ja znam možda netko zna više pa nek kaže.:?:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja ne koristim nikakav poticaj,ali nedavno sam čuo informaciju da se nakon isteka ove godine neće moći povećavati povrtlarska proizvodnja,svi ćemo dobiti proizvodne kvote,prema stanju naših parcela upisanih u ARCOD,pa to je prestrašno...zašto nitko ništa o tome ne govori u javnosti?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ja ne koristim nikakav poticaj,ali nedavno sam čuo informaciju da se nakon isteka ove godine neće moći povećavati povrtlarska proizvodnja,svi ćemo dobiti proizvodne kvote,prema stanju naših parcela upisanih u ARCOD,pa to je prestrašno...zašto nitko ništa o tome ne govori u javnosti?

Jesi siguran u to? Pa to bi bilo prestrašno. Ja imam 2/3 tuđih površina koje obrađujem bez naknade na crno. :( Što je s ljudima koje će se tek početi baviti poljoprivredom, pa kako će onda oni povećati proizvodnju ako još nisu upisani u ARCOD? Što je s kupovinom zemlje. Znači ako imam plan s 2ha doći na 5 ili 10 to kao neće biti moguće? Pa zar se EU ne zalaže za okrupnjavanje OPG-a? :scratch Ako je istina onda je zaista prestrašno, a lako moguće da je istina, idemo na barikade :mad: To mi sve sliči na komunizam i centralno-plansko gospodarstvo. Ako smo u nekakvom kapitalizmu, država nas nema pravo sputavati u poslovanju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Puno priča, no nije sve baš tak kak neki misle. Da nas čeka puno to je istina, pitanje koliko će koga prilagodba pogoditi.
Siki, pesticidi je zajednički naziv za zaštitna sredstva, pa tako i za fungicide i "ostala sredstva".;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja ne koristim nikakav poticaj,ali nedavno sam čuo informaciju da se nakon isteka ove godine neće moći povećavati povrtlarska proizvodnja,svi ćemo dobiti proizvodne kvote,prema stanju naših parcela upisanih u ARCOD,pa to je prestrašno...zašto nitko ništa o tome ne govori u javnosti?

zato što to nije istina. a o poticajima,arkodu,i kako ćemo svi dobiti na kućne adrese pinove za pristup svom arkodu i samim time prijaviti kulturu na određenim površnama itd. sam pisao i sve objasnio na postovima prije mjesec dana. nema tu bauka,sve ide po nekoj logici,e sad kako to nama odgovara to je druga priča.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Puno priča, no nije sve baš tak kak neki misle. Da nas čeka puno to je istina, pitanje koliko će koga prilagodba pogoditi.
Siki, pesticidi je zajednički naziv za zaštitna sredstva, pa tako i za fungicide i "ostala sredstva".;)

Moja greška ali nije bitan naziv bitno je da se razumijemo i bitno je ono što se sprema, prilikom upisa u arkod svima je rečeno da poticaji idu na osnovu ove godine i da dalje možemo saditi šta hoćemo neće više biti po kulturama nego po površini a povećavat i smanjivat površine je moguće kao i do sada. Pored svega ja smatram da se treba uvesti reda i u poticaje a najteže je prihvatit promjene koje mogu a i nemoraju biti dobre.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam opet ćuo da ova godina ipak neće biti referentna....

Ja sutra imam planiran odlazak kod Vujića i ponovo ću pitati i vidjet ćemo šta će reći.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
ako se ne preda skida se od poticaja jedan% svaki dan zakašnjenja



Ak ispalata kasni , jel se povečava poticaj za 1% po danu kašnjenja ?

I kaj se desi ak kasniš sa zahtjevom 200 dana, onda umjesto poticaja plačaš malus 100 posto?:scratch
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ak ispalata kasni , jel se povečava poticaj za 1% po danu kašnjenja ?

I kaj se desi ak kasniš sa zahtjevom 200 dana, onda umjesto poticaja plačaš malus 100 posto?:scratch

Čuj pitanje ti je upućeno na posve pogrešnu adresu prava adresa je Savjetodavna služba pitaj njih.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jesi siguran u to? Pa to bi bilo prestrašno. Ja imam 2/3 tuđih površina koje obrađujem bez naknade na crno. :( Što je s ljudima koje će se tek početi baviti poljoprivredom, pa kako će onda oni povećati proizvodnju ako još nisu upisani u ARCOD? Što je s kupovinom zemlje. Znači ako imam plan s 2ha doći na 5 ili 10 to kao neće biti moguće? Pa zar se EU ne zalaže za okrupnjavanje OPG-a? :scratch Ako je istina onda je zaista prestrašno, a lako moguće da je istina, idemo na barikade :mad: To mi sve sliči na komunizam i centralno-plansko gospodarstvo. Ako smo u nekakvom kapitalizmu, država nas nema pravo sputavati u poslovanju.

Prijatelju nemoj gledati tako crno samo uključi vijuge nismo mi zadnji poljoprivrednici upisivat čestice je moguće sam imam namjeru povećat površine ovdje se radi o uvođenju reda i na kraju vidjet ćeš da će sve biti dobro samo se neće moći muljti kao do sada što su pojedinci radili a ja sam ih znam dosta.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Muljat će se i dalje, a ovaj pevec mi ide na živac. Bode me ova žuta boja u oči.8)
Referentna godina će biti godina prije ulaska u EU, a to neće biti tak skoro. Imat ćemo priliku još povečati proizvodnju, samo da je nekako smanjiti troškove.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jesi siguran u to? Pa to bi bilo prestrašno. Ja imam 2/3 tuđih površina koje obrađujem bez naknade na crno. :( Što je s ljudima koje će se tek početi baviti poljoprivredom, pa kako će onda oni povećati proizvodnju ako još nisu upisani u ARCOD? Što je s kupovinom zemlje. Znači ako imam plan s 2ha doći na 5 ili 10 to kao neće biti moguće? Pa zar se EU ne zalaže za okrupnjavanje OPG-a? :scratch Ako je istina onda je zaista prestrašno, a lako moguće da je istina, idemo na barikade :mad: To mi sve sliči na komunizam i centralno-plansko gospodarstvo. Ako smo u nekakvom kapitalizmu, država nas nema pravo sputavati u poslovanju.
To je informacija koju sam dobio,ne vjerujem da nije istina...
Ista je situacija sa trajnim nasadima,priča je išla u tom smjeru da nema sadnje novih nasada nakon unije,odnosno ima,ali ćeš morat otkupit kvotu od nekoga tko se prestao baviti voćarstvom ili posebno platit novu...
Ovdje oko mene su nasadili novih vinograda ko u priči,jer se ljudi boje da to poslije ulaska neće bit moguće,odnosno biti će,samo koliko će ta zabava koštat...


Sve će bit dozvoljeno,samo koliko će to koštat
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
OPTIMIST
Prijatelju nemoj gledati tako crno samo uključi vijuge nismo mi zadnji poljoprivrednici upisivat čestice je moguće sam imam namjeru povećat površine ovdje se radi o uvođenju reda i na kraju vidjet ćeš da će sve biti dobro samo se neće moći muljti kao do sada što su pojedinci radili a ja sam ih znam dosta.


VS.


PESIMIST

To je informacija koju sam dobio,ne vjerujem da nije istina...
Ista je situacija sa trajnim nasadima,priča je išla u tom smjeru da nema sadnje novih nasada nakon unije,odnosno ima,ali ćeš morat otkupit kvotu od nekoga tko se prestao baviti voćarstvom ili posebno platit novu...
Ovdje oko mene su nasadili novih vinograda ko u priči,jer se ljudi boje da to poslije ulaska neće bit moguće,odnosno biti će,samo koliko će ta zabava koštat...


Sve će bit dozvoljeno,samo koliko će to koštat


Optimist vs. pesimist

Bojim se da je ova pesimistična prognoza bliže istini. Bojim se da nam se ne dogodi kao Mađarima čija je poljoprivreda na koljenima nakon ulaska u EU. Bojim se na nemamo dovoljno dobru logistiku da pratimo korak s propisima koje nam nameće EU. Bojim se da će nam stranci pokupovati djedovinu...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
OPTIMIST



VS.


PESIMIST




Optimist vs. pesimist

Bojim se da je ova pesimistična prognoza bliže istini. Bojim se da nam se ne dogodi kao Mađarima čija je poljoprivreda na koljenima nakon ulaska u EU. Bojim se na nemamo dovoljno dobru logistiku da pratimo korak s propisima koje nam nameće EU. Bojim se da će nam stranci pokupovati djedovinu...

Prijatelju kao što sam rekao da ću pitat i pitao sam, ova godina je trebala biti referentna ali kako kažu izgleda da neće a povećavat površine koje obrađuješ radit ćeš kao i do sada samo ako čestica nije upisana u arkod nećeš moći dobiti poticaje samo čestice koje su već upisane u rekod ostvaruju pravo na poticaj. Kako su sami rekli na predavanju otpast će mnogi vikend poljoprivrednici s čim se ja slažem tako bi i trebalo biti. www.apprrr.hr A pevec zaista bode oči.
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
OPTIMIST



VS.


PESIMIST




Optimist vs. pesimist

Bojim se da je ova pesimistična prognoza bliže istini. Bojim se da nam se ne dogodi kao Mađarima čija je poljoprivreda na koljenima nakon ulaska u EU. Bojim se na nemamo dovoljno dobru logistiku da pratimo korak s propisima koje nam nameće EU. Bojim se da će nam stranci pokupovati djedovinu...
[YT]http://youtube.com/watch?v=2XyJUVyBZkg&feature=related[/YT]
Stavio sam ovaj video samo da vidite koliko košta hektar poljoprivrednog zemljišta u Italiji...oni će prvi navaliti na našu zemlju,Slovenci već imaju ogromnih problema s njima,ima sela gdje su talijani pokupovali sve što se moglo kupiti i već čine preko 50% stanovništva u tim selima...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
150 tisuća eura, hehe. Samo neka dođu, prodam im i plastenike tak da će biti i nešto skuplje!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
150 tisuća eura, hehe. Samo neka dođu, prodam im i plastenike tak da će biti i nešto skuplje!

i sad netko kaže da im nemožemo konkurirati. ali ipak mislim da je to glupost od priče,tako sam gledao jednoga koji je isto rekao za zemlju gdje sadi jabuke,pa u startu je izgubio svu dobit sljedećih 20 godina s tom cjenom zemljšta,dakle neisplativo,dakle glupost. imamo sličan primjer kod nas u istri,sve ipak ovisi gdje se zemlja nalazi.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ajd mo na temu, mene zanimaju razmišljanja o poticaju( jeli potreban ili ne?)kad ga mi dobivamo na malo u odnosu na one velike od 1.000 h i više,a k tome se još daju poticaji na otkup.Znam da svaka kuna dobro dođe i da europa ima isti.Jesu li poticaji po arkod-u dobro zamišljeni, nesmije bit odstupanja od upisanog do
posađenog ( zaboravio sam koliko posto) ?Morat ćemo mjerit metrima.

Pozdrav!

pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 
Na vrh