• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

R

Ratarko

Guest
Ja sam imao samo soju prošle godine a poticaj je uplaćen jučer i to točno pola .
 
M

mladen

Guest
demi recite jesul kod vas isplacivali sta za otstetu za susu nama su navodno rekli da ce uz posticaj isplacivati jos 30% plus
 
R

Ratarko

Guest
Kada već nabrajamo poticaj za šećernu repu je na računu od jučer , isto 50 % .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
bogec kaže:
sjeo je i dio poticaja za krmno bilje
Jucer javili kao vijest da su svi poticaji isplaceni i bacili neke cifre, samo, naravno, nije jasno jesu to cifre za ovaj ostatak ili za sveukupni poticaj. U svakom slucaju, nadam se da je informacija tocna.
 
P

paor

Guest
Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, sa 26. veljače isplatilo je sljedeće potpore u poljoprivredi za:


- proljetnu sjetvu 2007., godišnja plaćanja: 302.749.468 kn
- mlijeko za listopad i studeni 2007. godine: 84.989.088 kn
- tov stoke (junad i svinje) za III. kvartal 2007. godine: 42.561.563 kn
- ribarstvo (uzgoj i prerada) za III. kvartal 2007. godine: 29.958.875 kn
- dohodovnu potporu I. skupina, IV kvartal 2007.: 17.068.500 kn
- dohodovnu potporu II. Skupina, godišnja plaćanja za 2007. godinu: 41.450.000 kn
- kapitalna ulaganja: 17.068.500
- podizanje nasada: 18.730.801 kn

što ukupno iznosi 554.576.795 kn.

U stavci proljetne sjetve 2007. godine isplaćeno je 50% od iznosa cjelokupne potpore za kukuruz, suncokret, soju, zob, proso, sirak, tikvu uljanicu, šećernu repu, krmno bilje, ljekovito bilje, povrće i povrće za industrijsku preradu te industrijsko bilje.
 
M

mladi gazda

Guest
Bog svima!!ajd ako neko zna koliko iznose poticaji po hektaru za sve kulture jer ovo mi je zamršeno nitko nezna a ako od vas neko zna neka i napiše ako mu nije teško............... hvala............mladi gazda
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
imao sam to na kompu ali da me ubiješ ne mogu naći, izgleda da sam izbrisao...odi na stranice http://www.nn.hr/ i tamo ćeš naći sve živo....ee i naravno /www.mps.hr/ ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i vodnog gospodarstva,,,nadam se da sam dobro napisao
 
J

Juls

Guest
Je li kome isplaćen godišnji poticaj za održavanje višegodišnjih nasada (voćnjaka)? Kakva su vam iskustva sa isplatom poticaja za podizanje višegodišnjih nasada? U kojem roku od slanja zahtjeva za poticaj dolazi do isplate? Hvala :scratch
 
S

seljaček

Guest
Super el vidite kak je naša država dobra potiče proizvodnju sa 2.600.000.000,00kn
 
S

seljaček

Guest
Dali netko zna kada počinje isplata poticaja za kukuruz za 2008g čujem špekulacije da u Veljači jel to moguče?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ima tu i voćara kojima ne treba 100 hektara zemlje,a da neki poljoprivrednici već pucaju po šavovima pucaju,osobito oni s jakim kreditima.
 
R

Rajtek

Guest
Gospodarstvo
22. 02. 2009. | 14:37
Ministarstvo poljoprivrede: sljedeći tjedan isplata potpora


Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja sljedeći će tjedan isplatiti potpore za ratarske kulture, mlijeko, dohodovnu potporu, kapitalna ulaganja te dugogodišnje nasade, priopćeno je danas iz Ministarstva.

"U sljedećem će se tjednu doznačiti sredstva na račune korisnika u ukupnom iznosu od 520 milijuna kuna od čega posebno treba naglasiti da će biti isplaćen prvi dio potpora za kukuruz.

Ministarstvo je svjesno da će proljetna sjetva biti upitna ukoliko proizvođači ne dobiju potrebna sredstva za istu, te smo tako podesili isplatu potpora sukladno agro-rokovima.

U ožujku se očekuje i isplata potpora za sve ostale ratarske kulture", kaže se u priopćenju Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Jel se tu računaju samo poticaji za održavanje vočnjaka (2.500 kn) ili i poticaji za sadnju trajnoga nasada (16.800 kn)/ha? :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh