• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
U sljedećem će se tjednu doznačiti sredstva na račune korisnika u ukupnom iznosu od 520 milijuna kuna od čega posebno treba naglasiti da će biti isplaćen prvi dio potpora za kukuruz.

Dakle ide samo pola poticaja za kukuruz,dakle 1250 kuna po hektaru,a kad će druga polovica,valjda prije izbora ili nikad.
 
A

atomizer

Guest
ja bio danas u banci i nema ništa na računu uplačeno.koga god pitam niko nezna kad če bit novci.svi su se nadali kako je rečeno do kraja veljače međutim ni traga parama.opet neku špekulaciju rade s predizbornim sranjima a najvjerovatnije je da nema love u kasi.s čime krenut u sezonu majko mila!nešto malo ima u čarapi a ako nebude ovo sjelo onda smo naj.bali.
 
P

pehist

Guest
atomizer kaže:
j a najvjerovatnije je da nema love u kasi.


onda smo naj.bali.

ima samo dugova u kasi i

o da naj bali smo :mrgreen:
 
J

jucky

Guest
evo da vas malo "razveselim": nama ( uzgajivačima ovaca i koza, inozemne pasmine, matična stada ) su srezali poticaj sa 300 na 100 kuna po grlu! :cry: , a sad pazi ovo: uzgajivačima autohtonih pasmina ostaje isti ili ga možda dignu( to sumnjam). To su zamotali u papir na kojem piše: mi se brinemo za uzgajivače autohtonih pasmina. Ma daj... :roll:
od kada se država brine za stočare? uzeli su poticaj od 100000 ovaca ( bubnio sam broj ) da bi 10000 ovaca ostalo na istom poticaju. Istina je ta da nemaju novaca pa ga uzimaju od onih koji se NIKADA nisu bunili. 8 godina se bavim ovčarstvom i svake godine mijenjaju poticaje, a nekada i više puta godišnje. To je samo početak... prvo onima koji se ne bune pa onda poslije izbora...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pa ne mogu vjerovati to što ćitam da niko nije dobio poticaj¨!

ja dobio za održavanje trajnog nasada- vočarstvo 2007g. ali nažalost samo pola iznosa
od 12.800kn 6.400kn sjelo 5Ha u igri inače to je osječko baranjska županija i to sam dobio obavijest iz ministarstva da će mi biti isplačeno 28.03.09. sa nalogom 12.800kn ali prepoloviše
 
A

atomizer

Guest
prijatelju u bjelovarsko bilogorskoj županiji niko nije dobio poticaj za bilo koji vid proizvodnje kako sam čuo neki dan.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pa ne znam o čemu se radi. kad pričam sa poznanicma iz okolice još niko nije poticaja dobio ( vočari ) jedino meni uplatili pola ( moram provjeriti da se nije neko drugi možda zabunio i uplatio nešto krivo :lol: , pa ću još morat vračat )

jedino ne znam da li ima kakve veze ja idem podnijeti zahtjev za poticaj odmah prvi dan čim izađe natječaj . i sad čekam ko zapeta puška
 
G

gjurostrasni1

Guest
Gospodo poljoprivrednici,mislim da nam je zemlja(Hrvatska)takva, da nam unatoč krizi nebi trebalo biti tako kako nam je.
Zato na izbore i ZNA SE za koga netreba glasati.....
 
A

atomizer

Guest
kobac neznam kako si dobio novac ali kod mene niko ni lipe nije vidio.ne vjerujem da su se zeznuli.država 10 puta provjeri prije nego uplati.tako bi dobro došla koja kuna jer spisak je povelik šta bi sve kupio od gnojiva. :roll:
 
L

ladovina

Guest
i meni je sjeo za nasade,ali pola iznosa,a kako isplaćuju po česticama,nisu za sve čestice uplatili !!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
atomizer kaže:
prijatelju u bjelovarsko bilogorskoj županiji niko nije dobio poticaj za bilo koji vid proizvodnje kako sam čuo neki dan.


bili su novci za kukuruze i za krmno bilje, polovica u bbž, svi su dobili

samo ako se možda gleda ova tema to se ne vidi jer imamo bar 5 tema o poticajima ko da čemo dobit 5 puta novce, malo treba spojit neke teme jer su identične, pa zbog toga dolazi do raslojavanja tema
 
G

gjurostrasni1

Guest
upravo slušam radio banovinu gdje gostuje ministar "Panki"........tema je zemljište i poticaji.......a drobi li ga drobi,pa mi smo stvarno nepismena stoka sitnog zuba koja ne kuži kako oni dobro misle i rade.
Evo i ljudi se javljaju i navode ministru propuste ,netočnosti,nelogičnosti ali opet,ne mi ništ ne kužimo..... :evil: :scratch :(
 
T

tomonh

Guest
Ja sam ga slušal u traktoru,svaki put kad se jave produže si rok isplate za 2-3 tjedna,sad su več na svibnju.
 
G

gjurostrasni1

Guest
Da,samo ne kužim dali je do 31.05. rok za isplatu cjelokupnog iznosa ili ovih 50%.
Drugo šta znači zakonski rok?!
Prije dok im je bio rok do kraja veljače,onda su mi rekli u ministarstvu da nakon tog roka još imaju 60 dana za isplatu,pa ako je tome tako,onda bi sad zadnji rok bio kraj srpnja...... :idea: .
Bojim se i spomenuti da još nisam dobio ni kune a da ne govorim da me je i dalje strah da poslije izbora nastupa kolaps u financijskom sektoru :(
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nema zakonskog roka, odnosno ima ali je tako rastezljiv kao da ga nema. Rok je definiran, pisem po sjecanju, kao da od onda kad izdaju rjesenje da treba neke novce isplatiti 60 dana. A kvaka je, naravno, u tome da nije definirano do kada moraju izdati rjesenje. Oni mogu stvar imati "u proceduri" i godinama, a onda izdati rjesenje pa su onda kakti obavezni isplatiti u 60 dana. I onda se mi cudimo raznim trgovackim lancima (npr.) da dobavljace isplacuju nakon 100 dana i cudimo se porastu nelikvidnosti u drzavi. Ocito je drzava jedan od glavnih generatora nelikvidnosti.

A oni su kao spremni, rece premijer, da zavrse pregovore za EU do kraja 2009. Nezgodancija je da su pregovori o poljoprivredi vezani za poticaje koja drzava daje poljoprivredi, a europska strana to doslovce shvaca i pita "Koliko ste isplatili?", a ne kao sto su nasi htjeli podvaliti (kao da su ovi sa druge strane stola maloumni) "Koliko ste obecali isplatiti?". Nerado zakljucujem da je rok za isplatu poticaja za 2008 druga polovica 2009, ovo sto ministar svako malo produzuje rok je cisto kupovanje vremena. Prvo je bilo kraj veljace, pa tijekom ozujka, pa Uskrs, sada se spominje svibanj ....
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Evo jedne sretne vijesti za proizvođače povrća u KC-KŽ županiji, danas sjela prva polovica poticaja.
 
Na vrh