• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

G

gjurostrasni1

Guest
Spyder,ne budi lud,ne bi volio biti žalosna sova,ali mislim da tvoje nade za 5 mjesec ne stoje.
Dali su nam 50% da bi mi mogli namiriti svoje obaveze(porez,PDV,mirovinsko i dr.)Zapamti da čemo tek poslije izbora vidjeti kakvo je st(r)anje u državi,a ne da će isplačivati drugih 50%.Bit čemo sretni ako ih ikad dobijemo :scratch
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
23.04. sijel nekakav dio poticaja za kukuruz koji ne odgovara drugoj polovici od 50% koliko je trebalo bit isplačeno več je to nekih 53% od iznosa koji je bio isplačen u prvom dijelu, a 27.04. isplačeno krmno bilje u iznosu od 70% od iznosa isplačenog u prvom dijelu :!:
Akoe to sve opet smo prevareni po ko zna koji put :mrgreen: :oops: :!:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
gmiža kaže:
23.04. sijel nekakav dio poticaja za kukuruz koji ne odgovara drugoj polovici od 50% koliko je trebalo bit isplačeno več je to nekih 53% od iznosa koji je bio isplačen u prvom dijelu, a 27.04. isplačeno krmno bilje u iznosu od 70% od iznosa isplačenog u prvom dijelu :!:
Akoe to sve opet smo prevareni po ko zna koji put :mrgreen: :oops: :!:
nebi bilo niš novoga :evil: :evil: :evil:
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
gjurostrasni1 kaže:
Spyder,ne budi lud,ne bi volio biti žalosna sova,ali mislim da tvoje nade za 5 mjesec ne stoje.
Dali su nam 50% da bi mi mogli namiriti svoje obaveze(porez,PDV,mirovinsko i dr.)Zapamti da čemo tek poslije izbora vidjeti kakvo je st(r)anje u državi,a ne da će isplačivati drugih 50%.Bit čemo sretni ako ih ikad dobijemo :scratch

gmiža kaže:
23.04. sijel nekakav dio poticaja za kukuruz koji ne odgovara drugoj polovici od 50% koliko je trebalo bit isplačeno več je to nekih 53% od iznosa koji je bio isplačen u prvom dijelu, a 27.04. isplačeno krmno bilje u iznosu od 70% od iznosa isplačenog u prvom dijelu :!:
Akoe to sve opet smo prevareni po ko zna koji put :mrgreen: :oops: :!:

TAKOĐER sjeo drugi dio za vočarstvo ali ne cijeli negdje pola od drugih 50%
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Evo danas još uplačen jedan dio poticaja za tov junadi za 4 kvartal ali još uvijek nije zbroj uplata 1800 kn po komadu koliko bi trebalo biti već je uplačeno 1644,75 po komadu :!: :?:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
gmiža kaže:
Evo danas još uplačen jedan dio poticaja za tov junadi za 4 kvartal ali još uvijek nije zbroj uplata 1800 kn po komadu koliko bi trebalo biti već je uplačeno 1644,75 po komadu :!: :?:
Nekih 8% manje hm :scratch nitko nigdje nije spominjao umanjenje. Ili, so netko rece, niti ministarstvo poljoprivred ne zna koliko se isplacuje posto, navodno, svi nalozi za isplatu idu u ministarstvo financija koje onda isplacuje koliko ima novaca
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Opet sjeli neki novci za povrće, sve skupa 85% do sada, puno više nego što sam se nadao.
 
G

gjurostrasni1

Guest
ukupno sjelo(povrče ind.,ljekovito bilje,duhan) oko 85%,još fali ali moram priznati da u ovoj situaciji jako dobro izgleda i ovako,sad več vjerujem da će biti i ostatak no samo ako bude prije izbora..... ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Britanska kraljica i Louis Vuitton među najvećim korisnicima poljoprivrednih potpora
Business.hr/Hina
04.05.2009 13:09

Britanska kraljica Elizabeta II., francuski proizvođač luksuzne robe LVMH Moet Hennessy - Louis Vuitton i mnogi prehrambeni divovi neki su od najvećih korisnika europskih poljoprivrednih potpora, čija su imena objavljena u petak, piše France presse.
Vezane vijesti

EU objavljuje jednu od svojih najvećih tajna

To ne čudi europsku povjerenicu za poljoprivredu Mariann Fischer Boel, koja se zauzima za "pravedniju" Zajedničku poljoprivredu politiku (CAP) EU-a.

Države članice EU-a morale su u četvrtak, 30. travnja, u ponoć objaviti imena korisnika europskih poljoprivrednih potpora, čime se želi potaknuti raspravu o budućnosti europske poljoprivredne politike, druge stavke u europskom proračunu na koju odlazi 55 milijardi eura ili 40 posto proračuna.

"Europski porezni obveznici imaju pravo znati kako se troši njihov novac", istaknula je Fischer Boel.

"Samo će transparentnost omogućiti bolje upravljanje tim sredstvima i samo ćemo na taj način imati bolju raspravu o budućnosti Zajedničke poljoprivredne politike", kazala je.

"Objavom tih popisa, nadamo se da ćemo uspostaviti uravnoteženiji sustav, politiku koja će omogućiti malim poljoprivrednicima da žive", dodao je njezin glasnogovornik Michael Mann, podsjetivši da oni koji dobivaju više od 500.000 eura potpora godišnje 10 posto tog iznosa uplaćuju u fond za ruralni razvoj.

Imena korisnika nije objavila jedino Njemačka, čiji su sudovi ocijenili da bi se time prekršilo pravo na zaštitu osobnih podataka.

Komisija joj je odobrila odgodu od dva tjedna nakon čega te podatke mora objaviti ili će protiv nje biti pokrenut kazneni postupak.

Podaci za Francusku pokazali su da se nijedan francuski poljoprivrednik ne nalazi među 24 najveća korisnika europskih potpora, većih od pet milijuna eura.

Europske potpore koriste međutim proizvođač luksuzne robe LVMH Moet Hennessy - Louis Vuitton za svoj konjak te mnogi francuski prehrambeni divovi.

Francuskim poljoprivrednicima isplaćeno je prošle godine 9,5 milijarda eura od ukupno 10,3 milijarda koliko je dobila Francuska, što je u prosjeku 20.000 eura godišnje po poljoprivredniku ili manje od 2.000 eura mjesečno.

Najveći korisnici u Velikoj Britaniji također nisu siromašni.

Britanska kraljica Elizabeta II. dobila je 2008. više od 500.000 eura poljoprivrednih potpora EU-a, a njezin sin, princ Charles, više od 200.000 eura.

Najviše su dobili prehrambeni divovi Nestle i Tate & Lyle - 1,146.000 eura odnosno 1,087.000 eura.

Vojvoda od Westminstera, treći najbogatiji Britanac poslije kralja čelika Lakshmija Mittala i ruskog milijardera Romana Abramoviča, dobio je za svoje farme 547.000 eura.

Velika Britanija dobila je prošle godine više od tri milijarde eura poljoprivrednih potpora EU-a.


Lako je sa sigurnih 1.666 eura mjesečno ;)
 
A

atomizer

Guest
prošlo je više od godinu dana kako sam predao zahtjev za podizanje nasad jabuke.molim vas da mi netko iz vlastita iskustva kaže koliko se dugo čeka na taj novac? sad se pogotovo jako dugo čeka jer nema se novaca ali barem onak da znam orijentacijski.hvala!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Zovi da bi saznao u kojem je stanju tvoj zahtjev. Moguce ako nesto fali da tamo skuplja prasinu. Ja jos nisam dobio (predao u 11. mjesecu) ali na vlastitioj kozi sam naucio da treba kontaktirati ministarstvo (i to ne samo dva puta u tri mjeseca kao sto sam ja cinio).
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
jel nekom sjeo zadnji dio poticaja ( 20 tak % ) što su ostali dužni . meni fali cca 2.500 kn od onog što su obečali
 
G

gjurostrasni1

Guest
sad čemo vidjeti jesu li bili opravdani moji strahovi šta će biti sa lovom koju nismo dobili a ako prođu izbori!
Kobac,još si dobar, meni su dužni oko 12-14 000..... :(
 
R

rizla 34

Guest
Dečki, danas sam čula da ćemo ostat kratkih rukava što se tiče tih 15%.Šuška se o tome već sedam dana a čini se da je danas definitivno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh