• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
15% na sto? Neki su dobili 8% manje, neki 25% ... itd itd Neki cekaju za ratarske kulture, neki zapodizanje trajnih nasada ...
Moze malo konkretnije? Znam da ne mozes napisati izvor informacija, ali barem nekakvu razinu informacije.
Znajuci kako funkcionira ministarstvo poljoprivrede gdje odjel od odjela pojma nema sto/tko radi netko u susjednoj sobi skeptican sam prema svakoj pausalnoj informaciji. Ja recimo cekam za podizanje trajnih nasada i jos nisam niti lipe dobio, a nikakvih informacija o bilo kakvom umanjenju nemam, a znam da su isplate mnogima isle.
Inace, netko je ovdje spomenuoda se za isplate ceka "amen" ministarstva financija, medjutim, prema onome sto ja znam, to nije tocno.

Jedino mi je vrlo znakovito da na stranicama Ministarstva (Ravnateljstvo za trzisnu i strukturnu potporu) nema nacelnika sektora za financije http://www.mps.hr/adresar/djelatnici_uprava.asp?oid=6

Jel' to komesarski vodi ravnateljica ravnateljstva? (Ako netko zna vise cijenio bih info i na priv)

(Usput, prema zakonu o informiranju javnosti, takva informacija uopce nebi trebala biti tajna, ali eto, zivimo gdje zivimo....)
 
G

gjurostrasni1

Guest
Rizla 34,nemoj ljude prerano strašiti.I ja vjrojatno proizvodim isto što i ti i treba mi tih 15%,i sad sam ,pročitavši tvoj post ,razgovarao sa ljudima iz udruge i je zajebana situacija ali još nije definitivno gotovo.Sad naši rade sa političarima po tom pitanju......a valjda ti je jasno da su naši političari uvijek radili za naše dobro...... :butthead: :axe:
 
A

atomizer

Guest
smiljane zval sam u ministarstvo i rekli su da su moji papiri ok i da sam več odavno prosljeđen financijama tamo na njihovu top ljestvicu.e sad kad bum videl novce pitaj dragog Boga. rizla nemoj se zajebavat takvim informacijama ako nisi ziher.ima nas puno koji čekamo te novce.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
To su meni rekli u sijecnju :(
Ta prica "Vas zahtjev je proslijedjen financijama" im je valjda snimljena na automatskoj sekretarici .....
 
R

rizla 34

Guest
Izvor nije tajna....preko nekoliko ruka je išlo meni je šogor rekao(koji se ne bavi poljoprivredom) ima ljude za informacije ...da ne dužim i njemu je novac seljaka bitan za trgovinu a njemu je rekao inspektor koji ima veze u zagrebu. Drugi izvor je udruga krupan list iz virovitice koja nešto zna o tome . A sve u svemu moramo i mi donirati malo za izbore :) potrošili su se....Bdw smiljane što se tiče prošlogodišnjih nasada mladih voćnjaka ,moj prijatelj još ništa rekli su mu 01.06.2009 krajnji rok...da li će svota biti u potpunosti neznam.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mislim da su stvoreni uvjeti za jedan masovniji posjet ministarstvu i to što prije to bolje.Ove igre pokvarenog telefona između min.financija i mpš su već pročitali i vrapci na grani.Obavezali su se da će isplatiti sve u 3.i 4mjesecu pa produžili do svibnja a sad ove priče da uopće neće biti, mislim, to bi mogla biti kap koja je prelila ovu već poveliku čašu.Igraju se dok ljudima ne pukne film pa izađu na ulice.
 
J

JOSIP.1

Guest
kako se sindikat ucitelja izbori za svoja prava, a vise ljudi zivi od poljoprivrede a nama mogu rdit sto hoce....

ucitelji su pametni i organizirani ljudi, a seljo beljo je svuda isti, i svi ga mogu .... da ne kazem sta....

takvo oni valjd misljenje imaju o nama....

sute ko zaliveni nikakve informacije nemozes dobiti.....

u biti obecali su do 31 svibnja isplatu svih poticaja, a nama reparima onda staje borba s seceranama za ostatak poticaja za repu....

ostajem u tom uvjerenju....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moglo bi ovo biti vruće ljeto ,ne mislim samo klimatološki.
 
J

JOSIP.1

Guest
Moglo bi biti vruce, a poljoprivrednici ce se tesko ove god ici hladiti na more.....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
JOSIP.1 kaže:
kako se sindikat ucitelja izbori za svoja prava

Bas su se izborili. Nisu se izborili nizasta, amo napravili dvodnevnu predstavu za gudače i javnost. Plaća im je smanjena isto kao i državnim službencima koji i nisu "štrajkali", no to je off topic ....
 
A

atomizer

Guest
zaposlenici iz gospodarstva su danas sretni da uopće imaju radno mjesto dok iz javnih službi još traže povećanje plaće.zar to nije apsurdno!dok je radnicima i seljacima katastrofično nijedanput nisam čuo od prosvjetara da su solidarni sa svima iz privrede od kojih žive.svako samo sebe sluša.razumljivo je da bi htjeli povišicu ali sad kad nam gospodarstvo ima epilepsiju pa kud češ brate mili :scratch
 
A

atomizer

Guest
jesu kome isplatili do kraja poticaj kako su obečali do 31.svibnja?
 
B

bok123

Guest
do 31.treba prijaviti kulture za poticaje.

O iznosu poticajnih sredstava još uvijek ne znam ništa zvanično. Navodno koliko love bude tako se bude dijelilo.

najmanji iznos je 1.250,- kn/ha. priča se da se budu mijenjali, ovisno o tržišnim cijenama.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Evo danas opet uplačen neki dio poticaja za mlječne krave :!:
al to naravno nije cijelokupni iznos koji su nam ostali dužni :mrgreen:
Ostatak čemo dobiti nikada :idea: :twisted:
 
B

Balboa

Guest
Danas sjeo poticaj za trajne nasade šljive i marelice. Zahtjev je predan sredinom 11mj 2008.
Tko čeka taj i dočeka.
btw.. I nama se rekli kad smo zvali da je proslijeđeno financijama. Ista spika,al stvarno i je :mrgreen:
ajd živjeli
 
A

atomizer

Guest
sreča pa ti sjele pare!ja sam zahtjev predao još 15.travnja 2008 i nikada ništa.također sam zvao i odgovor je glasio da sam proslijeđen na financije.valjda bude!
 

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
Danas sjeo poticaj za podizanje nasada oraha. Prijavljeno u 11. mj. 2008. Prije par dana sam zvao ministarstvo rekli mi da je sve ok s papirima ceka se samo isplata. Ne znam ima li kakve veze to sto sam zvao ili se slucajno poklopilo. Kako god konacno sjelo. Nadam se da ce i ostali dobit svoje ubrzo.
 
L

ladovina

Guest
Prošlu nedelju u "Plodovima zemlje" je za danas najavljen prilog o novom sustavu poticaja u poljopr.,ali ništa.Ni spomena.
 
G

gjurostrasni1

Guest
šta je gospodo oli smo zadovoljni sa dobivenim mrvicama a ostatak duga ....ništa,kod mene to i nije neka lova(u odnosu na Lasla,Miketeka,Mavroviča i ine farmere)ali bi mi itekako dobro došla....nekih "pišljivih" 15 000 kn!? :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh