• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
ima u tome debele istine ali na žalost gorke...e pa šta je tu je i ja se nadam da se neče ovako masovno više saditi kao do sada ali živi bili pa vidjeli...
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
jel netko zna posto sam ja vec skroz zbunjen koliki ce bit poticaj za hektar soje koja je posijana ovog proljeca?
mislim koliki bi trebo bit posto je vec sve klimavo?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
cipiripi1967 kaže:
ima u tome debele istine ali na žalost gorke...e pa šta je tu je i ja se nadam da se neče ovako masovno više saditi kao do sada ali živi bili pa vidjeli...
Mislima da je sve ovo sto i je zasadjeno u zadnjih nekoliko godina premalo da bi poremetilo odnose na svjetskoj/europskoj razini. Na hrvatskoj razini isto tako mislim da ce biti malih pomaka i to iskljucivo ako budemo dosta organizirani i drzali se zajedno. Hrvatskih stotinjak hektara vise ili manje je cca manje od 100 tona ociscenog ljesnjaka, a to je, po meni, relativno malo u odnosu na potrosnju tako da si nikako mi koji imamo 2 do 10 Ha ne mozemo medjusobno biti konkurencija. Ako iole imamo soli u glavi i nedozvolimo da nas razni likovi podijele u sedamnaest udruga.... (no to je off-topic na ovoj temi)


buban kaže:
jel netko zna posto sam ja vec skroz zbunjen koliki ce bit poticaj za hektar soje koja je posijana ovog proljeca?
mislim koliki bi trebo bit posto je vec sve klimavo?
Prema onome sto pise u dodatku 1 tog zakona ja bih rekao da na soju ide samo osnovno placanje, odnosno 2250 kn/Ha. Jeli tako bilo i do sada?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Jučer uplačen poticaj za mlijeko za 6 mjesec, a danas i razlika :!:
Meni razlika iznosi 0,28 kn/litri :mrgreen:
Koliko je vama ostalima :idea:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D jako dobro....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
zna li itko do kojeg datuma bi trebali biti isplaćeni poticaji za u.repicu?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
i to se događa pa se pripazite da vas ne zeznu- dakle ovako, bio ja danas u mlinu gdje sam predal pšenicu i vidim pišu potvrde o predanoj pšenici i kažu prisutni seljaci da su ih zvali iz općine da ih donesu,ok -kad sam već tu napišu i meni i ja odmah na općinu, kad tamo mene nema na spisku kao nisam tražil poticaj za pšenicu :shock: :?: :?: ja doma po kopiju obrasca i evo lijepo se vidi da sam sve uredno ispunil.onda referent u "dublje razmatranje problema" i ustanovi da nisu dobro prepisali čestice tj, totalno su ih ispustili i sad će morati ponovo slati na ministarsvo da ovi to tamo obrade - a ti magare čekaj da trava naraste tj. dok se oni tamo smiluju i uvaže njihovu grešku . na kraju balade ,ako dobim novce, mogu biti sretan što sam bio u mlinu jer bih inače ko budala čekal novce
 
T

tomonh

Guest
Mi smo dobili prije par dana.Kak to da vaši kasne a općina do općine...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zna li netko kad će biti poticaji za ječam ovogodišnjeg roda u
Krapinsko Zagorskoj županiji?
Fala.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da li je možda netko dobio poticaj za ječam?meni je sjelo na račun oko 2500kn,a ječma sam imao nešto više od jednog hektara pa sam pomislio da bi to moglo da bude to :scratch ,ali samo ako je za ječam poticaj isplaćen u cijelosti.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
nek netko objasni ovo što se nalazi na htv teletekstu o davanju gnojiva umjesto novaca za poticaj, odnosno na koji jebeni poticaj se to odnosi, jer osim što se več kakti isplačuju novi poticaju ili kompenziraju, dio za krave stoji dug od prije, i za dio ratarskih kultura, krmno bilje i ostale sve sračkarije

nemam baš lijep riječnik jer nema ni nekog reda u državi

nije stvar ni u novcu ni u gnojivu, ali napisat na teletextu tako nešto a isprepliču se novi i stari poticaj, mislim ono, sve je jasno kao napoj za svinje
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
spyder kaže:
http://www.mps.hr/default.aspx?id=6730

zanimljivo

pazi ovo krmno bilje poput dts-a, trava, graška, lucerna, djeteline i još nekih stvari se njima ubraja u proljetnu sjetvu :shock:
a sve je to jesenska sjetva

a ništ bude bogec izcoltao keševinu za gnojivo, kao i obično, a naš dio poticaja opet budu sjebali tj ne isplatili ga

zanimljivo je to kako neki dobivaju sad novi poticaj koji ako uzmu dio u gnojivu bude kompletno isplačen, a dok drugi ne dobivaju ni zaostatke

sad zamislite taj poticaj za krave ili krmno bilje za nekoga sa npr 100 krava i ajmo reč 100ha zemlje sa krmnim biljem, pa ima da se usere od jada kolko je to neisplačenog novca a zakonom je regulirano da poticaj iznosi toliko i toliko, čovjek kroz neko duže ili krače vrijeme na taj novac računa jer ima potrebe za nekim ulaganjem ili podmirenjem obaveza, kad ono bačo moj jeb se ti, malo te preskočimo i bud sretan da smo te i preskočili

malo sve karikirano, ali sve je oko poticaja malo glupavo, potiču se hektari i loši proizvođaći, umjesto vrste proizvoda i količine tj kvalitete, i sve dok je tak bude tehnologija sa 100kg kana godišnje na ral, svaka šuša se bavi čim mu padne na pamet
kad se bude poticala količina i kvaliteta onda če doć do izražaja pravi proizvođaći sa tehnologijom
a sve do tada mukljaroši dobiju poticaj a zemlju nisu ni vidli pravo, a onaj tko je stvarno uložio i imao super prinos i kvalitetu npr pšenice bude u gubitku, pa mu poticaj daju na kapaljku, ili još bolje preskoće

ništa osobno s nikim vezan post, samo retoričko razmišljanje, tj više manje uzročno posljedično, odnosno više posljedično jer uzrok još nismo riješili
 
K

korisnik2408

Guest
Nisu poticaji izmisljeni za poljoprivrednike vec za mafijase.
 

Najnoviji postovi

Na vrh