• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Danas sam dobio neke info da se kapitalna ukidaju nakon 1.1.2010??Zna li netko nešto više?
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Ne od 01.01. već po mojim saznanjima sve što će biti predano do 25.11. prolazi, a iza toga nula.
 
K

Kordunas

Guest
danas je sluzbeno zadnji dan,ali kao primaju do srijede idući tjedan
i jos nesto mislim da ovaj mjesec nema isplate poticaja za mlijeko ako netko zna bolje neka potvrdi?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja sam poslao papire prije dvadesetak dana za zagreb i nije mi u savjetodavnoj službi nitko potvrdio da će se kapitalna ulaganja ukinuti,ali sam čuo na drugom mjestu da će se ukinuti i da će opet biti nekakvih potpora koje će biti slične sapardu i ipardu.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Sva mja iskustva govore da informacije iz savjeodavne nisu bas relevanta sto se tice kapitalnih. Oni saznaju stvari maltene kada vec izadju u Narodnim novinama, a hvala ti boze na internetu, to svi mozemo vidjeti (cak stovise, mogu se vidjeti i prijedlozi zakona na www.vlada.hr prije nego i dodju na Sabor, a kamoli do Narodnih novina)
 
J

Joco

Guest
zvanično nije potvrđeno ali sutra je zadnji dan za predaju zahjeva za kapitalna ulaganja.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Joco kaže:
zvanično nije potvrđeno ali sutra je zadnji dan za predaju zahjeva za kapitalna ulaganja.[/quote
danas sam podizao sadnice i isto su mi rekli da još sutra idu kapitalna,a nema više ni županijskih subvencija za trajne nasade :evil: :evil: :twisted:
 
T

tomonh

Guest
Ja sam od puno ljudi čuo da je sutra zadnji dan,tj.dvojica iz ministarstva.
Ja ujutro predajem...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
po zakonu bi trebalo potrajati do kraja 2 mjeseca 2010g
ja jos nisam predal treba jos par papira od općine (radi se o kupovini polj.zemljista)
dal tko može točno kaj reći kolko će to potrajati?????????
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
i kaj sad sa tim poticajima
ili kak danas na poljoprivrednoj vele ak prelaziš 12000kn moraš u sustav poreza na dohodak ili sustav PDV-a.
i kam da sad se obratim,poticaje ne tražim,u sustavu poreza na dohodak jesam,kao zaposlena osoba.
OPG.mi je dodatna djelatnost odnosno na poreznoj prijavi ispunjavam prihod od samostalnog rada.a prihod mi i tak jede rashod,ili ko mi može reč po kojoj cijeni ču ja prodat(pisat račun) da mi pokrije rashod drugim riječima da ne platim državi ništa.
taman sam neke konce pohvatal a sad opet neka nova pravila.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
po tom poljoprivrednik sam ak mi država daje novca da bi radil/bavil se poljoprivredom :scratch

a nisam poljoprivrednik ak sam financiram poljoprivredu,prodajem proizvedeno plačam poreze a od države ne tražim ništa. :?:
pa ko je tu sad lud? :shock:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
No no, bez uzburkanih strasti.

Moje skromno mišljenje je da bi poljoprivrednik trebao biti poljoprivrednik, a zaposlenik neka bude ono što je. U protivnom nikad poljoprivreda neće biti rentabilna.

Bilo bi zbilja krasno svim zaposlenima, kad bi svaki poljoprivrednik u trenutku dok ima slobodnog vremena odlučio da ima vremena još za kakav fuš koji usput nema blage veze sa poljprivredom.

Ništa zamjeriti, ali ipak nas poljoprivrednike takve stvari guše.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
no kolega nisam se ljutil niti niš takvog,sve 5.
saznal sam danas sve kaj me zanimalo u poreznoj,
ovi u poljoprivrednoj nemaju blage veze.
eto podjelim sa vama kaj sam dobil informacije od ljubazne gospođe.
ako vam poticaji ne prelaze 12000kn sve ostaje ko do sad,
ako prelaze 12000kn,treba prijavit djelatnost dobi se neki broj kojim se otvara poslovni žiro raćun,prijavit porez na dohodak.bla,bla ,bla.
ako prelazite 85000 treba u sustav pdv-a.
a ja kak ne koristim poticaje meni sve ostaje ko do sad,odnosno veli žena nije nas briga za vas,ne tražite od države ništa,u svakom slučaju vi nama plačate porez kupovinom repromaterijala i svega kaj vam je potrebno,(preporuka čuvat sve račune).vi gubite tih 23% ulaz vam je skuplji.pa ako se vama tako isplati nama svejdno mi od vas dobimo novac.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
:D

Moja mama isto ima probleme oko tog pdv-a. Išla u poreznu i nema službenog očitovanja. Na kraju je bilo: "Mi one koji po prvi puta ulaze u sustav pdv-a primamo cijelu godinu, nije bitno da bude do 15.01. Tako ako vam bude potreban ulazak u sustav pdv-a samo nam dođite".
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-informacija rekla-kazala (čuo kod knjigovođe) da bi idući tjedan moglo biti isplata poticaja (navodno čak zaostaci iz 2008 ) e sad ja bi molio one s malo boljim informativnim sustavom da to provjere pa nas obraduju ili rastuže :D ili :(
-dli je itko dobio išta od kapitalnih u ovoj godini ili će i to ići u nekom paketu !!
- hvala lipa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh