• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako su zbog ovog ukinuli poticaje!!! Stvarno se ne zna gdje ide ova država... U privatne firme koje prodaju preskupe stanove daju 200 eura po kvadratu!!!

Kupujete stan prvi put?Vlada po metru kvadratnom posuđuje 200 eura
Proslava u Šibeniku odvijala se i uz plesne korake.
Vlada u hitnu proceduru šalje zakon koji će omogućiti da mladima koji stan kupuju prvi put posudi 200 eura po kvadratu. To će, prema riječima premijerke Kosor, stanove 'pojeftiniti' za četrdeset posto.

"Za desetak dana poslat ćemo u hitnu proceduru zakon kojim ćemo nastojati pokrenuti prodaju stanova u Republici Hrvatskoj. Ima ih sigurno sad već zgotovljenih više od dvije tisuće. Ono što ćemo tim zakonom omogućiti je da onima koji prvi puta kupuju stan, dakle uglavnom mladim ljudima i mladim obiteljima pomognemo jednom posudbom od otprilike prosječno 200 eura po kvadratu za kupnju takvoga stana. To bi otprilike za stan od 70 četvornih metara iznosilo oko 14 tisuća eura, na poček od dvadeset godina", izjavila je premijerka Jadranka Kosor u Šibeniku prilikom proslave 20. obljetnice šibenskog HDZ-a koju je proslavila u dobro raspoloženju.

Prema njenim riječima, cijeli bi se proces odvijao preko APN-a kojemu bi Vlada preko HBOR-a prebacila svoj početni kapital od 31 milijun kuna. Na taj bi način stanovi bili jeftiniji za 40 posto, tvrdi Kosor koja je uvjerena da će na taj način pokrenuti stanogradnju u Hrvatskoj. Predviđa, pak, kako će do kraja godine na taj način prodati 1000 stanova do konca godine, piše Večernji list.

U povodu HDZ-ove obljetnice, poručila je kako se u HDZ-u trebaju pripremati za izbore 2011. godine, te da će se slijediti slogan dr. Franje Tuđmana "Sve za Hrvatsku, Hrvatska ni za što".


Vrh vrhova, političke gluposti!
 
P

pozna

Guest
dakle ovaj poticaj je vrhunac gluposti svih poticaja. pa zasto vlada ,kad vec nemoze sama smisliti nesta pametno,jednostavno ne kopira kako se to radi vani u nekim ekonomski razvijenim zemljama npr njemacka. moja racunica, imam 40 god. dizem kredit za stan na 25 god.,dakle sa 65 god isplacujem kredit,medutim u 60.-toj,kad vec intezivno razmisljam o penziji i sve slobodno vrijeme provodim kod kojekakvih doktora,pokusavam zatvoriti financijsku konstrukciju za obiteljsku novogradnju na Aninom ili nekom drugom groblju,bas u tim zgodnim godinama dolazi na naplatu i ta posudba od 14000 eurica za 70 m2,znaci nova rata na ratu koju placam vec 20 god. totalna glupost kratkog dometa,i gdje se tu moze ustediti tih 40% ili 40000 ??? to jos nitko nije uspio objasniti.
 
G

gjurostrasni1

Guest
čisti idiotizam....pa neka ljudima osiguraju zaposlenje i radna mjesta pa im neče trebati državna potpora,isto ko i nama
seljacima,ma nek više ukinu te hebene poticaje u pet p.m. ali nek srede tržište,riješe uvoz na crno,i osiguraju realne cijene i redovitu isplatu proizvedenog......pa ko voli nek izvoli a ne da stalno slušam po medijima i ulici kako država meni nešto poklanja....a ustvari ja njoj(čitaj lopovima)dajem svoje i zdravlje svoje obitelji.....a što dobijem?..e zemljo
Balkanijo.....predugo su nam turci krv miješali da bi brzo postali "civiliziran zapad"...žao mi je ako sam dosadan ali
upravo sam odgledao "plodove zemlje"pa mi malo živci proradili :madmana: :partyman: :axe: :butthead:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
A zašto bi dražava sređivala tržište kad ovako bolje puni proračun ! Kad nešto platiš 10 puta manje nego domaće onda imaš puno veću zaradu a sa time i PDV i porez na dobit !
Sad kad imamo AGENCIJU ZA nePLAČANJE sve će biti ko bog navodno će i poticaje za ostale kulture isplatiti kao i pšenicu i repicu ali ko zna živi bili pa vidjeli!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Kako mislis ovo:
navodno će i poticaje za ostale kulture isplatiti kao i pšenicu i repicu ali ko zna živi bili pa vidjeli!!
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
codexnox kaže:
Kako mislis ovo:
navodno će i poticaje za ostale kulture isplatiti kao i pšenicu i repicu ali ko zna živi bili pa vidjeli!!
Navodno će dio biti u gnojivu ali to uzmi sa rezrvom jer ko zna kako će to sve na kraju biti !
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Kakva je to neutemeljena misao?
Zasto bi ostali bez poticaja?

Cinjenica je da nam nije placen dug iz 2008godine,ali mislim da daljni poticaji ce biti redovitije isplacivani.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma nisam rekao da ćemo ostati bez poticaja,ali u ovakvoj državi u kojoj iz silosa preko noći nestane pšenica me više ništa ne može iznenaditi.
nadam se da će ubuduće poticaji kako kažeš biti redovitije isplaćivani.
 
G

gjurostrasni1

Guest
ajd vi zadnji dvojica mi šapnite na čemu temeljite optimizam da ćebit bolje :lol:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Evo da ja prvi.
Smatram da isplata preko agencije ce biti redovita jer ipak ce sluzbeno postojati iznosi i datumi isplate.
Do sada je to po meni sve bilo nekako sumnjivo ali zbilja vjerujem da ce agencija bit vise fer.
Sto se tice ulaska u eu,nemam pojma kako ce biti i gdje ce biti bolje gdje gore,ali opet vjerujem da kada budemo u eu poticaji ce definitivno biti redoviti jer eu tako diktira.
Smanjit ce se isplata poticaja za zemljista koja nepostoje i neobraduju se tako da ce biti vise novca za nas koji radimo zemlju i zivimo od toga.

Bio poticaj po hektru ili po gospodarstvu to nikako nece mijenjati stvar .....Jer ako netko sada obraduje 100h i dobije poticaja 225000kn ,u slucaju da dobija po gospodarstvu taj iznos ce ostat priblizno isto.

pokusavao sam traziti na netu nekakvu listu iznosa poticaja u njemackoj ali nisam uspio.

Oni dobijaju na neku prosjecnu obradu zemlje sigurno 400-500e/h,bilo to po gospodarstvu ili po hektru.
Nadam se da onda mi necemo dobiti manje od 300eura sto imamo i sada.


Jos jedna stvar,najvise me ljuti kada cujem da ljudi pricaju nece vise biti poticaja,bla bla bla.....kake su to gluposti?
Mi smo poticaje uzeli prema uzoru an europske zemlje,i sada kada se blizimo ulasku u iste zemlje neko prica da ce se poticaji ukiniti?'wtf?glupost.

Ugl zvao se on poticaj,potpora ili reiz meni svejedno.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
codexnox
odi malo u sloveniju pa pogledaj , tj odi pitat kod seljaka kolko novaca dobiju :!:

sve te agencije su ustrojene da uzmu novce od seljaka, jer vrše represiju, jer vrše nemoguće, jer rade ljudi koji se svrstavaju u vrstu borg, koji nemaju pojma šta rade ali to rade jer ako tebe sjebu, oni svoj posao jako dobro rade.

odite malo komunicirajte uživo sa seljacima u europskoj uniji, pa onda nešto napišite, a ne sračkarije sa interneta koje su ili lažna interpretacija nekih statistika, ili nemaju potpis da se tu osobu ne može tužit

ako cjela europa koja ima več generacijama ima sve izgrađeno, ako oni imaju površine u rangu belja, ako imaju svu tehnologiju, a i dalje prosvjeduju jer ne mogu dalje.

a naša jebena država tako drage volje sve prepiše što je tamo neki nizozemac napisao u nekom jebenom zakonu za površine ispod razine mora, onda ga jebi svu našu poljoprivredu

kod nas se prvo ljude jebe u zdrav mozak da su slavonci uništili svoja tla s tim što uopče ne koriste gnoj stajski, onda za dvije godine evo nam eu odredbe o nitratnoj direktivi, wwwwwwwwwwwwwwwaaaaaaaaauuuuuuuuuuuu, sa nula kg stajskog gnoja

šta nisu napravili zakon o o trampi, mi slavoniji gnoj, a oni nama slamu, i svi sretni i svi oru sa 539 ferkom

ali ne mi smo posebni

tako da taj eu sustav poticanja je veliki uništavač proizvodnje, stvaranja ropstva, potpomaganje svih drugih koji če vam svoje proizvode prodat, od betonara za lagune, za gnojišta, za cisterne sa ulagačima, i jebenim traktorima od 200ks da ju pomaknete sa mjesta na polju.
sagradite štale, uzmite milijardu kredita, kupite ratari sve na kredit, uzmite milijun hektara na kredit, pa sami sebi potpišite da ste roblje.


i dolazi do zaključka da je isplativije radit na crno, jer i slovenci ne mogu dalje, a vjerujte mi tine me je vodio kod svih sa preko 100 komada u štalama, malih nema, jer ako nemate ni 50 krava nema ni para, nema para za male od europe.


i slovenci grade na crno jako puno a oni su eu
nitratnu direktivu još oni donekle poštuju, dok europa nikako, mrtvo slovo na papiru


EL SE VAMA SVE MORA CRTAT

a još nisam ni počeo istresat šta sve znam

jedno pitanje, ajmo ovako jedan stočar ima 365 dana radnih, šta on ima u životu (ako maknemo jelo i piće), šta on ima za 365 radnih dana godišnje, a to je barem puta 4 jer rade svi u familiji.

el možda prozore koji padaju sa kuća, el možda da su svi invalidi sa 40 godina, el možda to da djecu šalju na školovanje za auto limara jer nemaju ni kune za bolje od toga, zar da imaju samo za gumene čizme jer nemaju ni za kamen u dvorištu

malo razmislite kad pišete, a ponajbolje o tim svim agencijama, o svim tim utpijama sa 1600 novih farmi koje plasira agronomski fakultet, sa svim tim državnim sranjima, koje određuju školovani ljudi iz centra zagreba, i seljaci koji su navođeni kao na baterije od tih istih a predvode glas seljaka.

hrvatska nema svoj stav, hrvatska neče stat iza svojih ljudi, hrvatska neće branit svoje seljake

zašto

jer nema interesa, imat če interes samo kad budu konkretne brojke išle kod njih, a te brojke se broje u eurima ili kunama, da ne preračunavate
 
S

slavko2222

Guest
Apsolutno se slažem sa kolegom koji je napisao ovaj post iznad. Agencije za plaćanje su napravljene samo zato kako bi se ugušili mali seljaci (pri tome ne mislim baš na one jako male jer su oni uništeni već kada su donijeli zakon neisplaćivanja poticaja >3Ha za jednu kulturu), znači sa tim su uništili one jako, jako male ljude, siromašne, neškolovane jer neznaju voditi svu tu silnu "papirologiju), a sada na red sa ovom famoznom "Agencijom za plaćanje" dolaze na red ovi do >20Ha jer i njima je na "li-la" dali da uđu u sustav PDV-a ili ne. Ljudi se jednostavno boje toga jer smo se svi zajedno previše opekli pa sada pušemo i na hladno! A kada dođe Agencija, barem 50% seljaka koji rade manje od 20Ha će dići ruke od svega toga jer ne žele reskirati kao što sam već rekao. Prema tome, našoj cjenjenoj Vladi je u cilju smanjiti isplate poticaja koliko god je to moguće. A opet i kada većina takvih malih ljudi odustane onda će taj pametni ministar Šuker gledatiti kako da ih dokrajči pa ćem im lupit porez na neobradive površine. Eto ljudi moji, to vam je jedan začarani krug iz kojeg niko ne može izaći!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Inače sa čime se bavite na vašem gospodarstvu, šta proizvodite, te kako ste se uspijeli prilagoditi EU zakonima?


mi imamo samo zemlje nesplaca se nam zivina ili svinje (prenizka cjena i previski stroski)
vecinoma proizvedemo zito i prodamo u nasu firmu gdje delaj krmilo.....
glede EU zakonima hmmmm neznam tezko e te tezko :S 3/4 skropiva nesmemo uporabljat ker smo u programo IPL (integrirana pridelava) i imamo katastrofalne predpise :S imamo doma samo 3 omare papirov od 5 let nazaj kad smo sli u taj program :S moras imet sve racune i sve... drugace sve je dobro drzava nas doblo plati imamo negdje 400€ subvencije na leto (malo vise zaradi toga ker mi nimamo vec sladkorne pese) sve je super razen papiri, in tako je tudi sve nam drzava pove koliko mozemo dati umetna gor na njivu i sve svako leto moramo nesti zemlju na analizu da nam zmerijo ph i tako dalje i mi imamo tako tudi nevem ce jos imate vi svako letu mora biti na eni i isti njivi druga rastli nesme biti pšenica na pšenicu ali kukuruc na kukuruc :S mora biti tako recimo psenica-kukuruc-ječmen-oljna ogrscica... lahko pa imas pšenica-kukuruc-pšenica i tako dalje danebom razglabljal....

Tih 400 € subvencije, dali je to po hektaru ili?

najslabso imamo 400€ po hektaru pol pa imamo tudi do 570€ po hektaru... vsako leto...

A ta subvencija po hektaru, dali je vezana isključivo za hektare ili i za kulturu koju siješ ?

samo po hektaru.... moramo pa imeti kulture recimo kukuruc-psenicu.... nesmijes imet dvjie kulturu zaporedno...to je prepovedano prinam...



eto ti odgovor iz prve ruke ,slovenija.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
slavko2222 kaže:
Apsolutno se slažem sa kolegom koji je napisao ovaj post iznad. Agencije za plaćanje su napravljene samo zato kako bi se ugušili mali seljaci (pri tome ne mislim baš na one jako male jer su oni uništeni već kada su donijeli zakon neisplaćivanja poticaja >3Ha za jednu kulturu), znači sa tim su uništili one jako, jako male ljude, siromašne, neškolovane jer neznaju voditi svu tu silnu "papirologiju), a sada na red sa ovom famoznom "Agencijom za plaćanje" dolaze na red ovi do >20Ha jer i njima je na "li-la" dali da uđu u sustav PDV-a ili ne. Ljudi se jednostavno boje toga jer smo se svi zajedno previše opekli pa sada pušemo i na hladno! A kada dođe Agencija, barem 50% seljaka koji rade manje od 20Ha će dići ruke od svega toga jer ne žele reskirati kao što sam već rekao. Prema tome, našoj cjenjenoj Vladi je u cilju smanjiti isplate poticaja koliko god je to moguće. A opet i kada većina takvih malih ljudi odustane onda će taj pametni ministar Šuker gledatiti kako da ih dokrajči pa ćem im lupit porez na neobradive površine. Eto ljudi moji, to vam je jedan začarani krug iz kojeg niko ne može izaći!!



Realno gledajuci oni koji su radili manje od 3h zemlje nisu poljporivrednici u ovom jbg 21stoljecu.
To je zbilja mali posao i nemozes ocekivati da mozes zvijeti i hraniti obitelj od 3h psenice.
A sad da tih 3h possadis povrce dali bi se zivjeti,ali druga prica je sto nemas kome prodati-kako ko_Odnosno postoje oni koji znaju i mislim da njih treba poticati.

Cuj sada vrijede u poljoprivredi pravila poslovanja,ako si konkurentan i znas nesta iskemijati i upravljati sa opg-om prezivjet ces ,ako neznas onda jbg..otkidaj si od usta.


Na danasnje doba racunati da iskljucivo zivis od 5h zemlje je nemoguce zato i odustaju ljudi od toga,ali nije za sve kriva rh,i vani je takvo stanje .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
rođo nemoj se zaluđivat nekim parama od države

i bog pomozi da sve bude ok i ja da nisam u pravu, nitko sretniji od mene

nemam ja ništa protiv tvog optimizma niti pisanja, samo ti i dalje piši, sve je ok i za gemišt popit.

ali ako sam ja bio u posjetu najboljim proizvođačima koji imaju tako jebene litraže mlijeka koje ni ja ne mogu samo tako doseći, i onda mi kaže čovjek koji ima skoro sve riješeno, veli ovo, ja ne mogu dalje, rasprodajem sve......

ajd sad nek mi neko nešt veli pamtnoga, bilo tko

da se razumijemo slovenci imaju malo napredniji pristup proizvodnji od nas pa ne mogu

poticaju po ha u sloveniji
el ko od vas kad obradio i jenu ral u sloveniji, pa ljudi moji oni kose planine ručno, oni siju samo kukuruz za silažu, nema kod njih ljulja, nema graška, nema ječma, nema pšenice, nema lubenica, oni nemaju zemlje, el to shvačate

oni kažu da dođu kod nas oni bi se poubijali za pola rali u komadu, a nama smrdi i 50 ha u komadu jer eto nije barem 500 ha u komadu.

oni imaju poticaj, ali i 100 puta gorje uvjete od nas na polju, oni imaju kojih 30 cm zemlje dubine i dalje je stjena, imaju duže zime, a opet veču litražu od nas

za nas su oni extremni, a oni kažu da su tek austrijanci extremni

tako da neka davanja države kroz poticaje mogu imat različiti efekat u samoj proizvodnji

isto tako evo vam europa, bugarska, nitko neće kupit ni u bescjenje komade od po 3000 hektara, sa svom mehnizacijom, sa svim objektima, nitkome ne treba, a imaju bolje uvjete od nas na poljima

a što se tiče poticaja kod nas, pa vidimo ako još čekamo poticaje iz 2008 , šta da velimo

a gdje je 2009, pa el nam neće smanjit, pa el neće pokupit odmah na nekoj drugoj strani npr gnojivu....................

o tome svemu bi se dalo raspravljat po cjele dane i noći

ali evo to su neka izlaganja gdje se ne vrijeđa nikoga i nitko se ne može nać uvrijeđen, niti se ikoga citira niti napada, samo iznose neka viđenja i čula o toj problematici
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
oni kažu da dođu kod nas oni bi se poubijali za pola rali u komadu, a nama smrdi i 50 ha u komadu jer eto nije barem 500 ha u komadu.

ovo nije istina
barem u mojem slučaju
moje parcele su prosjek pola ha.
I kod nas se ljudi ubijaju za 1 ha a kamoli za više...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
dino kaže:
oni kažu da dođu kod nas oni bi se poubijali za pola rali u komadu, a nama smrdi i 50 ha u komadu jer eto nije barem 500 ha u komadu.

ovo nije istina
barem u mojem slučaju
moje parcele su prosjek pola ha.
I kod nas se ljudi ubijaju za 1 ha a kamoli za više...

ma znam rođo, shvati figurativno govorenje

sve 5
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tko je povlaštena kasta u hrvatskoj, tko redovno proda i naplati svoj proizvod ne treba poticaj. Onaj jadnik koji ne zna nikoga, koji ne može nikom prodati proizvod, toga ne može spasiti ni njegov ni od ovog što mu ne treba poticaj. Ja sam u ovoj drugoj kategoriji, jer sam novi a sve loze po političkoj i rodbinskoj vezi su se osigurale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh