• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
zašto svi u napred dižu noge u zrak a neki i gaće odmah skidaju ????
Ako širiš priču kako se poticaji neće isplačivati ili će biti skresani onda će tako i biti ?
takvom pričom pripremaš teren za mlatimudane iz vlade koji će reći ah znate nema novca u proračunu bla bla....
I nema poticaja tj platili smo koliko smo mogli .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kak tko na to gleda, al ja se poticajima jos uvijek veselim ko djete cokoladi. I vjerujem da ak se poticaji ikada i ukinu, drzava si je potpisala smrtnu presudu. Nece tko imati proizvditi hranu, nece biti apsolutno ikakve motivacije hrvatskom seljaku. Ako se nadje koji "pametan" da i dalje proizvodi, a nije mu sila zbog razno-raznih kredita i slicnih zaduzenja, drzava ce naci nacina da i njega na neki nacin unisti.

Ako se poticaj nekim divnim cudom i ukine, automatski se gubi svaka nada hrvatskog seljaka, i vise nema rada bez novaca. Samo nek probaju poticaje ukinuti, pa ce vidjeti sto ce se dogoditi.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ako će seljaci imati čvrst stav oko poticaja nitko od ovih pizdeka iz vlade neće imati muda da se zajebava sa poticajima !
Malo tko će se zajebavat sa nekim tko će mu za to p..ku slupat ! Kad vlada najavi da će smanjiti plaće za par posto državnim službama sindikati odmah dignu bunu ko da ih budu linčovali i plaće ostanu gotovo netaknute , žašto ? zato jer se nedaju zajebavat i to je jednostavno ko pekmez ! Na svaki glas o eventualnom smanjenju poticaja ili ukidanju komentar mora biti nema šanse i tako će i biti !! Kad se fotelje drmaju onda love ima kao pred svake izbore a na selu ima jako puno glasača i to treba maksimalno koristiti. Samo se nesmije dozvoliti kao u pšenici kada todorić pozove pola a pola ne i proda nam jako staru foru PODJELI PA VLADAJ !!!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Sada je problem sto je veliki broj seljaka a zna se : 100ljudi,100cudi.
Ali ovakvom politkom da se smanjuje broj seljaka moze se reci da ce tada lakse biti udruzen.
Jer lakse ce s dogovoriti 100ljudi nego recimo 1000ljudi,zar ne?

Znaci to bi trebalo pozitivno djelovati na nase buduce zahtjeve....


jos da naglasim vezano za moje stavove,ja sam optimista skoro uvijek...........
nevrijedi sve gledati crno,jer tada ti je svaki dan crn...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
codexnox kaže:
Sada je problem sto je veliki broj seljaka a zna se : 100ljudi,100cudi.
Ali ovakvom politkom da se smanjuje broj seljaka moze se reci da ce tada lakse biti udruzen.
Jer lakse ce s dogovoriti 100ljudi nego recimo 1000ljudi,zar ne?

Znaci to bi trebalo pozitivno djelovati na nase buduce zahtjeve....
Istina je da je teško organizirati par tisuća, sigurno je lakše pet ali pred vlak od 500 vagone nebudeš stao sigurno i mislio pa nije to nešt veliko nek me proba zgazit !Bježat ćeš glavom bez obzira !
Dau zagreb dođe 10-tak tišuća traktora to bi bila sasvim druga priča nego da ih dođe 300 kom.
kako se Francuzi mogu složit pa kad ih vlada mulja oni pale pola pariza (ko zna možda je to od vina) ali kod njih je kukuruz 1kn/kg a kod nas ??
treba dat svaki od nas što može da smo na hrpi i negledat samo na sebe. Mravi su na hrpi i nitkom od nas nije drago kad stane u mravinjak(mali jesu al peče u 3pm) tad osjetiš što znači jedan za sve svi za jednog
 
S

slavko2222

Guest
Polako sa tim nabrijavanjima sa prosvjedima. Jeste vidjeli šta je Bandić napravio u Zagrebu? A i ne tako davno treba se sjetiti kako je (ne)slavno prošao prosvjed seljaka.....Možemo se mi postavit na trepavice ako hoćemo al njihova je zadnja i sa tim se moramo pomiriti!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ljudi svaka čast na ovim postovima ,a tko to sluša?? NITKO kao ni na televiziji ni u novinama

tu i tamo neki prosvjed pa dobimo koju lipu na pšenici ili mlijeku

SLOGA s tim se slažem znači ako svi na prosvjed onda svi bez obzira s kakvim traktorom ako svi nećemo sad na proljeće sijat onda svi ........... teško ostvarivo ali je moguće i onda će se valjda neko zapitat a gdje je hrana?
 
B

Bobo

Guest
Balkanski mentalitet je takav da ce se DOSLOVCE UVIJEK naci njih par pametnih kojima prosvjedi ne trebaju, koji su zadovoljni sa sadasnjim stanjem, kojima apsolutno nista ne fali, i kojima je bolje za kilogram psenice dobiti 90lp, nego 1.20kn...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Evo ja sam ove godine bio prisutan na prosvjedim i cuo sav svakakvih prici.
I u svemu tome sam i zakljucio nesto.

Pod broj jedan,onliko traktora koliko je bilo u zg toliko vise nikada na ovim prostorima nece biti.
Sto je steta.

Pod 2,ljudi su KATASTROFALNI,i kurceviti i misle da su najpametniji....to nedvodi nigdje.
Da neogovorim da je prosvjed bio nikako organiziran,da organizatori nisu znali kad je koji neradni dan---sprdnja.

Nego ,uvijek ce biti problem u zahtjevima jer su oni neutemeljeni,nisu svima jednako bitni.I ako neko nesto dogovori odmah ce se cuti u pozadini prica da je dobio nesto za sebe i bla bla bla....

Ta prica ce se uvijek vrtiti...mozda nesto ima u tome a mozda i nema.


Znam da kada nesto trazi uvijek moras traziti vise,ali opet kada se sada sjetim onih dovika psenica mora biti 2.5kn,a bila je 1.5kn.

Ove godine mora biti 1.25 bila je 70lipa.
Mljeko mora biti 3.5kn a cijena mljeka je 2.2kn.

Sada mi to sve smijesno izgleda,ili su ti zahtjevi nerealni ili sta?
Ajmo reci da su meni realni jer ja sam poljprivrednik,ali sto ce neko iz ministarstva reci kada cuje da mi trazimo pa skoro duplo vecu cijenu nego sto je?????????? Zar to neispada smijesno??

E to je to,,od takvih zatjeva nista.
Po mojem misljenu ministarstvu vise APSULUTNO netreba spominjati otkupne cijene icega,jer oni NE kupuju.

Njihovi su drugi zadaci.

Znaci treba naci nacine da se smanji uvoz hrane i mi cemo zagarantirano imati vecu cijenu......

Treba traziti od ministarstva tocne dane kada ce nam platiti poticaj,a ne govoriti im zelimo toliko za psenicu....-->sami znamo da to od njih necemo dobiti.


I da,trebamo biti zahvalni na tih 15lipa za psenicu...sto je ,je.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo kaže:
Ne znam kak tko na to gleda, al ja se poticajima jos uvijek veselim ko djete cokoladi. I vjerujem da ak se poticaji ikada i ukinu, drzava si je potpisala smrtnu presudu. Nece tko imati proizvditi hranu, nece biti apsolutno ikakve motivacije hrvatskom seljaku. Ako se nadje koji "pametan" da i dalje proizvodi, a nije mu sila zbog razno-raznih kredita i slicnih zaduzenja, drzava ce naci nacina da i njega na neki nacin unisti.

Ako se poticaj nekim divnim cudom i ukine, automatski se gubi svaka nada hrvatskog seljaka, i vise nema rada bez novaca. Samo nek probaju poticaje ukinuti, pa ce vidjeti sto ce se dogoditi.

Država ne treba tebe. TI si mali seljak. Tvoji proizvodni kapaciteti su nikaki. Niti se od tebe može naplatiti pdv. Ali eto Škegre nama natrag u butigu i diže pdv na bar 25%. A to je jedna četvrtina!!! To ne može niti jedan proizvođač izdržati. To je sve zbog Brazila. Močnici su iskrojili sudbinu da se sve iz Brazila uvozi, jer jedini Brazil nije imao boom nekretnina, zaduživanja i ostalog, a močna gospoda su zauzela pozicije, treba to sada prepustiti narodu željnom stanova i traktora, jer oni su kao bogom dani. Poznat Vam scenario? Dok ne pokupe u Brazilu grdnu lovu, neće se vračati u ove prostore. I u Brazilu su sustavno zatvarani auto pogoni, sada idu krediti, njemački auti, traktori, krediti za nekretnina i tako torbama po svijetu. Svi koji nisu prepoznali bivši argetinski sindrom su sada u banani. Zvuči poznato? Nema tu nikakve veze sa optimizmom, poticajima ili da li je država dužna dati nešto ili ne. To je zakon Židova.

Židovi su bankari, graditelji, vlasnici farmaceutski kompanija, proizvođači sjemena jel je potrebno išta govoriti? To je što su večinski vlasnici a tko zna kako su implementirani u državnim vlastima, posudbama političkim opcijama i ostalim šemama. Koliko smo i god čuvali za vrijeme drugog svjetskog rata sad to sve zaboravljaju!!!

Židov kaže hrana košta 15 centi po litri kili... Židov kaže smanji kreditiranje... Židov kaže uvezi cjepiva... Židov kaže radi ove projekte...

Tko ima novaca taj kroji, država nema novaca. Da ima novaca PDV bi bio 11% a ne 25% (uskoro).

Trenutno su Židovi vladari, ako se okrnemo prošlosti bilo je tu Rimljana, Turaka, Švaba, Amera (negdje i danas) Srbi kratko, to je ciklička povijest svijeta. Zato ako Codexnox gleda kao optimista gledaj to na jedno 10 - 20 godina ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jbg nista se nemjenja preko noci.
Cinjenica je da su seljaci u banani.......nijedan ministar ni ministarstvo nam nece preko noci rjesiti probleme,cak ni da je neki "magičar".....

Bude bolje za 20godina........:)
 
B

Bobo

Guest
codexnox kaže:
Jbg nista se nemjenja preko noci.

Stopa PDV-a, poticaji, otkupne cjene nasih proizvoda, cjene repromaterijala, zakon o kapitalnim ulaganjima... Kud ces vise ?

Da od svih moguch varijabli dobijemo bar jednu konstantu, BAREM JEDNU, ali NE... Bilo bi svima puno lakse, a ne samo nama, jer bi znao sto i kako racunati, jer bi imao s cime. Ovako je previse varijabli u igri i moz se ti slikat u racunanju icega.

Ostaje samo nada, a nada je kurva.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
slavko2222 kaže:
Polako sa tim nabrijavanjima sa prosvjedima. Jeste vidjeli šta je Bandić napravio u Zagrebu? A i ne tako davno treba se sjetiti kako je (ne)slavno prošao prosvjed seljaka.....Možemo se mi postavit na trepavice ako hoćemo al njihova je zadnja i sa tim se moramo pomiriti!
Malo pzitive i vjere u sebe bi dobro došlo .
Onaj tko hoće traži način a onaj tko neće traži izgovor!
Ako prije nije valjalo drugi puta to trebe popraviti.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Bobo kaže:
codexnox kaže:
Jbg nista se nemjenja preko noci.

Stopa PDV-a, poticaji, otkupne cjene nasih proizvoda, cjene repromaterijala, zakon o kapitalnim ulaganjima... Kud ces vise ?

Da od svih moguch varijabli dobijemo bar jednu konstantu, BAREM JEDNU, ali NE... Bilo bi svima puno lakse, a ne samo nama, jer bi znao sto i kako racunati, jer bi imao s cime. Ovako je previse varijabli u igri i moz se ti slikat u racunanju icega.

Ostaje samo nada, a nada je kurva.
ne Bobo, nije nada kurva,nada u prevodu sa španjolskog znači : NIŠTA!!! :evil: :evil: :evil:
 
K

korisnik2408

Guest
Uvoz hrane i ostlog ne mozemo niti trebamo zabranjivati. Mozemo nesto drugo napraviti. Zabraniti uvoz svjetskg smeca. Znaci uvoz moze, ali mora biti iste ili bolje kvalitete od domaceg. Znaci kada na granicu dodje smrznuto meso koje je trebalo zavrsiti u zooloskom vrtu treba zaplijeniti pa ako je u redu donirati nasim zooloskim vrtovima. Provjeravati deklaracije, znaci ono sto pise na deklaraciji roba mora sadrzavati. Znaci ne treba nista specijalno. Samo provoditi zakone koje vec imamo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Pa eto upravo to...
Donjeti korisne zakone i sprovoditi ih.....a ne donositi zakon :sad se pusi,sad se nepusi,sad se opet pusi ...itd.

Ali u svemu je tu problem korpucija,jel neko sa tim uvozom smeca zaraduje dobre pare i pozna nekog blizu vrha i jbg nmozes njih skiniti.....to je problem.
 
B

Bobo

Guest
Njih se moze skinuti s polozaja samo snajperom, ali bez brige, netko jos gori moze zamjeniti prethodnika, pa se nitko ne usudi na takvo sto ni pomisljati...
 

Braud108

Novi član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
16
Evo novosti, danas u Požegi državni tajnik Mikolčić na prezentaciji ARKODa odgovarao na pitanja , a najzanimljivije je bilo umanjenje i dinamika isplate poticaja.Odgovor glasi ovako: poticaji u ratarstvu i stočarstvu vezani za hektare kao i godišnja plačanja po grlu umanjuju se 40 %,dinamika isplate zavisi od punjenja proračuna ,ako sve bude u redu dio če biti isplačen u ožujku a dio u travnju,obveze po grlu vjerovatno u svibnju.Osnovni poticaj za mlijeko se neče dirati .I još jedna zanimljiva konstatacija :DRŽAVA NEMA NIKAKVIH DUGOVANJA PREMA SELJACIMA JER POTICAJI NE SPADAJU U KATEGORIJU OBVEZA NEGO POTPORA .
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
To neće proći samo tako pa mnogi su prodali kukuruz po 62 lp jer su računali da su sa poticajem na nuli .
Nije fer i korektno za pšenicu isplatiti 3000 kn po ha a za ostale kulture 1350 kn , mi pšenicu nismo lani sijali jer smo očekivali malu cijenu i šta smo dobili država podpupire malog muju koji ide kud i svi turci a peru koji misli svojom glavom ko jebe .
Slovenci dobiju 150€ ako strnjak zazelene i ne preoru da ožujka a priča se kako su kod nas poticaji previsoki ?????

Zašto pred izbore ne kažu da poticaji nisu obaveza nego potpora . agencija za plačanje ma nemoj prije bi se reklo agencija za ne plačanje !
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma znao sam ja,a prije par dana sam rekao kako me u ovoj državi više ništa ne može iznenaditi jer imamo političare kakve imamo.trebalo bi takve na električnu stolicu pa bi oni koji dođu poslije njih dva puta razmislili prije nego što nešto ukadu kao ovi sada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh