• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

H

Hurlimann86

Guest
možemo se mi i na trepavice postaviti pa ništa...
bolje se ne uzdati u te poticaje jer i tako nisu sigurni.
treba tak radit da možeš i bez poticaja opstati, a ako ga dobiš onda ga treba u nešto dalje uložiti, a ne da se sa poticajem krediti otplačuju što ih puno i radi, a tako i sa kapitalnima i sa svime.
naravno ako se što dobije...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Hurlimann 86 ajde molim te izbaci kalkulaciju tvoje proizvodnje za bilo koju kulturu sa sadašnjim cjenama, volio bi to vidjeti kako proizvodiš u plusu bez poticaja
U mojim kalkulacijama poticaj je nekakva dobit od koje plaćam struju školujem djecu itd ...
Znači sve što proizvedem i naplatim moram ponovo uložiti ako hoću raditi s pozitivnom nulom ( nastojim svu proizvodnju iskeširati jer mi je to jeftinije 20-30% nego se zaduživati kod kreditora kad imaš keš gazda si ) tako da mi ne ostaje ništa za život i ako ukinu poticaje ili smanje za 40 % i mi trebamo tražiti smanjivanje doprinose za zdravstveno i penziono, smanjenje struje, itd
U starom sistemu nije bilo poticaja ali je bilo premija nešto slično samo išlo po kg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Sjeme 650,00 kn 300kg
Fungicid 300,00 kn
herbicid 300,00 kn
gnojivo 1.200,00 kn 200kg 7-20-20,i 200kg kan
gorivo 600 kn 150L
Ukupno 3.050,00 kn

Eto to bi bio neki minimum po mojoj racunici i ocekivani prinos bi mogao biti ovisno o zemlji od 4-5tona/hektar.
Cijena pšenice na ljeto vjerojatno ce biti oko 95lipa,sto izađe 4.200kn.
Plus poticaj ako bude i koliko bude.

E sada od 3000kn-4000kn treba uklopiti jako puno toga.Odnosno sva obrada zemljista,zakup,amortizacija...itd.
Ko to uspije i pokrije se i zaradi nesto,zbilja je umijetnik.
 
H

Hurlimann86

Guest
mi smo bazirani na proizvodnju mljeka,a ne da svaštarimo malo ovo malo ono i tako gubiš.
imamo kredite za 2 traktora i auto + 4 plače i režije i životne potrebe.
do sad nam je bilo dovoljno 300 l dnevno ili ti preko 100 tisuća godišnje, ali sad kako je cjena mlijeka niža smo povečali ne broj krava nego broj litara po kravi jer se nemamo kud širiti.
mi sad sve ulažemo u krave ,a naj bitnija je kvalitetna prehrana.
je teško ne velim da nije, ali se opet da držati nulu i još nešto zaraditi i u nešt novo uložiti.
naravno da se nadamo poticajima i kapitalnima i neznam čemu sve ne, jer kaj di dođu neki takvi novci naravno da je lakše, ali se treba snaći i bez toga jer ako ne možeš sad kao ćeš onda u eu nije tamo bajno kao što se priča.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
ma najbolje se specijlizirati na nešto ali nisam imao snage za nešto veliko
čuj nismo svi jednako sposobni i dovoljno zdravi da se krene u kapitalne investicije
djeca kreću svojim putem i što da ja, amplituda više ne ide prema gore već prema dole
nije mi se širiti a od nečeg moraš živjeti a s 20-30 h to postaje stvarno umjetnost pa iz toga proizilazi i to svaštarenje
za visoko isplativije kulture ( npr. paprika, krastavac...) nemam zadovoljavajuće zemljište (navodnjavanje 0 ) pa sm krenu u voćare ali i to ima svojih zamki i muka po tantalu, jako teško naplatiti prodano eto za predane jabuke do sada dobio samo 10% od ukupnog a ostalo biće do svetog nigdarjeva...
codexsnox to je tu negdje ako imaš sve strojeve, stime da s tom gnojidbom ja nemam te prinose 400 kg/h, a radimo za eksere ...pa ti se snađi
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Po ... o-poticaje


Ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković najavio je danas kako će ove godine za poticaje u poljoprivredi biti isplaćeno 2,19 milijardi kuna, pri čemu će poticaji za mlijeko bit će isplaćeni u 100-postotnom iznosu, dok će svi ostali poticaji biti isplaćeni u iznosu od 60 posto.


To je surova realnost, to su naše mogućnosti, to je ono što je proračunom određeno, kazao je Čobanković na sastanku s predstavnicima poljoprivrednih udruga.

U ožujku i travnju bi trebali biti isplaćeni poticaji za proljetnu sjetvu i sva prava po osnovi biljne proizvodnje, zatim poticaji za mlijeko, a u svibnju bi trebala krenuti isplata za stočarsku proizvodnju.

Do kraja ovoga tjedna trebalo bi biti isplaćeno oko 150 milijuna kuna za investicijske potpore kapitalnim ulaganjima, tj. trebali bi se isplatiti svi zahtjevi zaostali iz 2008. te dobar dio zahtjeva iz siječnja 2009., kazao je Čobanković.

"Znam da ćete biti razočarani, da će vjerovatno doći do određenih akcija, no one su legitimne i legalne i ja ih neću braniti. Ali ovo je realnost i te akcije neće stvoriti veći financijski okvir. Nama predstoji borba da održimo i ovaj okvir i da imamo zadovoljavajuću dinamiku, odnosno da u prva četiri mjeseca isplatimo 1,5 milijardi kuna potpora", istaknuo je ministar.

Napomenuo je i kako država ne duguje, već daje. Daje nešto manje, ali potpore su davanja da bi se povećala konkurentnost poljoprivrede, one nisu dužničko-vjerovnički odnos i pravo koje se steklo na osnovu prodaje roba, izvršenih radova i slično, kazao je.

Ovaj novac koji je na raspolaganju mora se podijeliti po svim modelima i pravima i stoga Čobanković smatra da je iznesen prijedlog najpošteniji.

Predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore Darko Grivičić je istaknuo kako je najava smanjenja poticaja udar na selo koji će selo baciti na koljena.

I predsjednik Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje Antun Laslo također je izrazio nezadovoljstvo smanjenjem poticaja te kazao kako će u subotu imati sastanak sa članovima udruge kako bi se dogovorili sljedeći potezi - prosvjedi ili inzistiranje na razgovorima s predstavnicima Vlade.

Predsjednik Hrvatskog saveza udruga proizvođača mlijeka Igor Rešetar najavio je za ponedjeljak, 1. ožujka, prosvjed mljekara koji će traktorima doći pred Ministarstvo poljoprivrede.

Proizvođači mlijeka traže da ukupna, ciljana cijena mlijeka s premijama bude 3,91 kunu po litri, koju je potkraj 2009. izračunala radna skupina stručnjaka sukladno cijeni koštanja i troškova.


Evo to o cemu smo raspravljali.
...pa jbt,tko ce moci izfinancirati ovu godinu sa cijenama koje nas cekaju i sa 60% poticaja???
Ja mislim da ako bude tako da ce to biti zbilja najteza godina u poljoprivredi.
Jer na ljeto je za ocekivati da ce cijene biti niske,i jos poticaje nam smanje...
Lose nam se pise.
Sta napraviti?

Bitno da se naglasava neka milijadra kuna.....ludaci.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
A zbilja,tko bude ovu godinu prezivio i nastavio poslovat bit ce pravi "menađer"...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
I onda na ljeto cemo imati trzisnu cijenu i primjeniti cijenu iz npr francuske i madarske.
A oni imaju poticaj 500eura,a mi necemo imati ni 200.
Mislim,za nepovjerovat.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
sad čujem da nam budu isplačivali poticaje smanjene za 40 posto minimalno do 2013 godine. informacija iz ministarstva.
 
L

lukoil

Guest
daniel2356 kaže:
sad čujem da nam budu isplačivali poticaje smanjene za 40 posto minimalno do 2013 godine. informacija iz ministarstva.
ljudi moji ova vijest o smanjenju poticaja je stvarno katastrofalna!da li ce biti onda smanjen poticaj za prošlogodišnji kukuruz i soju?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pa nego šta si mislio... pa treba kumove, sestre, rođake, sinove, kćeri...ljubavnice... i slične administrativne refernete sa nečim i platiti,,,

kako smo mi jadna država,,,,,, danas sam zvao minist, vezano za uzgoj sad. materijala,,, uglavnom, izgovori: TO JA NE RADIM, ALI RADI MOJA KOLEGICA, PRIČEKAJTE, PRESPOJIT ĆU VAS... onda.. NIJE TU; OTIŠLA JE NA PAUZU:a ono 12.30!!!
uglavnom, 6telefonskih brojeva sam promijenio od GLAVNE CENTRALE i 4-5X sam prespajan..... reko moj Bože... pa tko ih samo tolike plaća....
i kad ima kažeš takvo nešto... odmah prijete tužbama!!!!

uglavnom, više neću predavati papire za poticaj...samo gubim živce i budim si lažnu nadu da će mi TI novci pomoći u daljnjem ulaganju i proširenju mog posla.... a ne kako je neki KRETEN-IDIOT (isti ku..c)..rekao kako vozimo skupe traktore i još bolje aute, te svake godine idemo na more.... mora nisam vidio 5godina!!! svog auta nemam, vozim se sa FREZOM!!! i TATINIM autom,,, i nisam tatin sinčić, koji d.ka onu stvar po cijele dane i ispija kave u nedogled...

ufffffff..........¨!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobro došli u banana državu!!!!!
 
I

ivica048

Guest
jeste gledali dnevnik? isplata samo 60 % poticaja ostalo nebumo ni dobili i to je to....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja pop ako političari ne čitaj ovaj forum. Para nema, a i ne zna se kad će ih biti. Kad ih budne, biti će ih :) Osim ako nekupe opet 6 luksuznih mercedesa, 28 presretača, 150 kombija tipa marice za seljake i nove pendreke :lol: :lol:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Dobro onda forumasi,jel nebi mi se mogli udruziti pa na prosvijed?
Mi bi se najlakse dogovorili,gjde kada i kako......i da imamo svoje zahtjeve.
Ima nas dosta,i lako bi se dogovorili kako se skupiti i koji su nasi zahtjevi.

I imali bi bar relalne zahtjeve,i bili bi na PAPIRU,a ne u glavi par predstavnika pa pirne vjetar i zahtjevi se izgube ...
 
L

lukoil

Guest
codexnox kaže:
Dobro onda forumasi,jel nebi mi se mogli udruziti pa na prosvijed?
Mi bi se najlakse dogovorili,gjde kada i kako......i da imamo svoje zahtjeve.
Ima nas dosta,i lako bi se dogovorili kako se skupiti i koji su nasi zahtjevi.

I imali bi bar relalne zahtjeve,i bili bi na PAPIRU,a ne u glavi par predstavnika pa pirne vjetar i zahtjevi se izgube ...
ovo potpisujem moj mob.098819459
 
G

GAZDA

Guest
jasam iz VSŽ ovdi naši presjednici udrga su šupci i nikad se nebune valjda imaju neke privatne interse ali jaču organiziorat par ljudi za zg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Aj da cujem,koji su to nasi zahtjevi?
Sta trazimo,i od cega niposto neodustajemo.

Jer recimo da trazim puni iznos poticaja za 2010,u rukavu moras imati koliko mozemo popustiti jer ako zbilja se nemoze isplatiti moras ipak nekako sa njima trgovati.
Recimo:
nek bude 87% iznosa,ali nek se cijena mljeka digne.Ili tako neke kombinacije.
A ne neke iskljucive stvari :
NEma poticaj,ok palimo traktore i idemu i zg da se osramotimo.

Nasi predstavnici su slabi pregovaraci,cast iznimkama.
 
L

lukoil

Guest
codexnox kaže:
Aj da cujem,koji su to nasi zahtjevi?
Sta trazimo,i od cega niposto neodustajemo.

Jer recimo da trazim puni iznos poticaja za 2010,u rukavu moras imati koliko mozemo popustiti jer ako zbilja se nemoze isplatiti moras ipak nekako sa njima trgovati.
Recimo:
nek bude 87% iznosa,ali nek se cijena mljeka digne.Ili tako neke kombinacije.
A ne neke iskljucive stvari :
NEma poticaj,ok palimo traktore i idemu i zg da se osramotimo.

Nasi predstavnici su slabi pregovaraci,cast iznimkama.
1.osim tih par časnih pregovarača ostale ne puštati na pregovore jer su korumpirani!pregovarč sa moje županije(non stop je njegova faca na tv)samo mijenja funkcije a osim sebi nikom nije pomogao!poljubim u dupe onog kome je pomogao od normalnih seljaka!2.isplata svih zaostataka jer ako to ne bude do uskrsa nikad i neče!3.bar 80%u novcu a ostalo u gnojivu!4.poticati dodatno proizvođače da kupuju sjemena od instituta iz hrvatske i ostali repromaterijal!5.besplatna analiza zemljišta da se končno dostignu evropski prinosi potičuči kalcifikaciju zemljišta tj.podizanja kvalitete zemlje
 

Najnoviji postovi

Na vrh