• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

L

lukoil

Guest
6.država sudijelovati u otkupu svih žitarica za potrebe robnih rezervi i da ujedno kontrolira te rezerve(slučaj đakovština)! 7.najbitnije:eek:dgovor na pitanje da li državu zanima seljak i selo ili će poljoprivredu skupa sa selima preuzeti 2 ili 3 čovijeka ?8.ako preuzimaju gdije da se javimo za natječaje za posao?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Evo recimo ovo za analizu zemlje,to sufinancira zupaanija.Bas neki dan je jedan gop.i nase zupanije rekao kako mi placamo ako se nevaram 25% analize,odnosno nekih 100-200kn po uzorku.

2.Isplatit ce te poticaja do kraja travnja.Ali onih 205mil. mislim da nece-to treba traziti!
3.odlicno
4.nije lose
6.jos prosle godine su rekkli kako drzava nema veze sa otkupom tako da...drzava moze jedino regulirati sa carinom.
7.jbs.njima di ces ti raditi i od cega ces zivjeti,oni imaju sigurne place,tebe ko jebe.
 
L

lukoil

Guest
prepoloviti poticaje prema tim kombinatima i i dati ga opg-ima jedan od prijedloga
 
B

Bobo

Guest
Kontam kaže:
Ja pop ako političari ne čitaj ovaj forum. Para nema, a i ne zna se kad će ih biti. Kad ih budne, biti će ih :) Osim ako nekupe opet 6 luksuznih mercedesa, 28 presretača, 150 kombija tipa marice za seljake i nove pendreke :lol: :lol:


Na srpskom forumu imaju kao AKTIVNOG CLANA pomocnika ministra za poljoprivredu i sto god covjeka pitaju, covjek konkretno odgovori. Ja kad sam vidio, nisam mogao vjerovati da su ga neki clanovi doslovce poceli napadati. Ako nije znao od prve, za dan-dva je napisao odgovor na pitanje.

ZNAM da nas citaju razno razni novinari, trgovci, pa zasto nas ne bi citali i politicari? Garantiram da forum prate politicari ali mu, na zalost, ne pridodaju veliku vaznost.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Eto ,trebamo traziti od ministarstva da nam ukljuce covjeka koji ce nam biti na raspolaganju i davati informacije.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tako je,to je super idea :idea: ,mislim da ne bi silazio danima sa foruma jer pitanja hvala bogu ne fali dok se to za odgovore i ne bi moglo reći.
 
R

Rajtek

Guest
Bio sinoč na sastanku udruge. Predsjednik došo iz zagreba i potvrdio svo ono kaj se pričalo - katastrofa.
40 %-tno umanjenje preostalih poticaja za prošlu godinu, isto tako i za 2010. godinu. Od onih novaca iz 2008. također niš. Kapitalna budu isplatili samo za zahtjeve do kraja 2008.godine i to u maximalno 40 % sad do kraja 2.mj, za 2009. kad bude novaca. Od 10 lipa za pšenicu za one kaj nisu prodali po 95 lipa isto niš, skladištenje budu paltili al to još nisu ni započeli provjeravat i pitanje je kad to uopče bude.
Moja udruga namjerava podržat prosvjed te se planira ići autobusima za zagreb pred ministarstvo, duhanci također dolaze.
Pitanje je kaj sa našom žitnicom, kaj njih nije za ovo briga, oni se niš preveč ne javljaju.

Evo link na jedan dokument kaj je poslan na vladu, a odnosi se na zaključke na sastanku poljoprivrednih udruga u Ivanić Gradu od 11.02., ono kaj je bilo na Plodovima u nedjelju.

http://www.2shared.com/file/11635661/b8 ... uppsh.html
http://uploading.com/files/mc69f31m/uppsh.pdf/
 
G

gjurostrasni1

Guest
kad se već spominju i duhanci,ja još sinoč nisam dobio potvrdu o odlasku autobusima(u Zgb) od našeg predstavnika ali moram reči da je takvo nešto kao mogučnost spominjao.
Apsolutno mislim da je ovo kraj krajeva u poljoprivredi i podržavam najradikalnije mjere,zatvaranje prometnica,granica i sl.,jer mislim da je ovo ministarstvo i sva žgadija politička izgubila svaki kredibilitet,i svaki razgovori sa njima su samo daljnje gubljenje vremena koje je odavno isteklo.
Neka gamad debela skine prvo sebi plaču,dnevnice,uskrsnice,božičnice,regrese,cipelarine,isl. 40% do 2013.
Zatim nek skinu isto svima korisnicima proračuna,nek objave famozni registar,nek smanje SOCIJALU(čast stvarno potrebitima)jer ja poludim kad vidim naše pitomačke cigane,pardon rome,kad dršču pred stražnjim vratima pošte čekajuči SVOJE novce,a masu je i naših ljudi koji neče radit jer im je lakše ležat za socijalu nego za iste novce radit u polju.
Ljudi poduzimajmo nešto jer uskoro čemo biti(neki već jesu)u dužničkom ropstvu spram države.
Ja osobno dugujem njima,oni duguju meni...s tim što oni meni moje nedaju a svoje na silu utjeruju....i upravo zato nemogu odustati od svega jer sam im dužan(a svoje od njih nemogu dobiti) ulazim u dužničko ropstvo I ZATO SMO SE BORILI RANIH DEVEDESETIH.
BRAČO SELJACI DIŽITE GLAS INAČE NEČE NAM BITI DOBRO :axe:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Dobro, nek se poticaji smanje, ali neka se onda ukinu velikim tvrtkama koje dobivaju poticaje na silne hektare
koje obrađuju , a kukuruz visok metar i pol, pa onda dobe poticaje za svako tele ili svinju koju tove u štali
( još to tele bude iz rumunjske ) i onda još to svoje meso ili mlijećne proizvode prodaju u svojim dućanima ili
mesnicama gdje ostvaruju najveću zaradu.
E, toga nema nigdje u svijetu, jer ako ti imaš svoju trgovinu gdje prodaješ konačni proizvod i gdje najviše
se zaradi, nemožeš imati poticaj i po hektaru i po grlu.
Jedno ti treba oduzeti ako ne i oboje !!
I još treba zabraniti uvoz svih poljoprivrednih proizvoda.
Ako se ide traktorima na Zagreb, to bi trebalo tražiti.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Nikako se ne može tražiti da se jednima poticaj smanji a jednima ostavi a u isto vrijeme pričati da prvo skinu sebi a onda drugima !
treba inzistirati na činjenici da su poticaji potpora koja služi povečanju konkurentnosti , kako možeš znati koliko si konkurentan : troškove znaš , robe znaš koliko imaš i cijenu a potporu neznaš ? kako onda poslovati?
dohodak = iznos za robu - trošak trošak proizvodnje + potpora ?
Za stabilnu proizvodnju moraš imati i stabilne uvijete poslovanja . Pred 3 godine sam bio na predavanju HSC u gudovcu na temu OPG u PDV i pračenje i obrada podataka na opg koje je platilo MPS !
I čemu proračuni kad ti na kraju dođe isto nikad ništa neznaš!
Nekorektno je poticaj smanjivati kad je sjetva gotova , moraš znati koliki je poticaj prije nego ulaziš u posao da se možeš prilagoditi .
što se tiče zahtjeva treba i svesti na tri do pet jer ako ih imaš tisuću onda ideš previše u širinu i gubiš na efektu pregovora!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel znate vi onu pjesmu uzalud vam trud svirači? Bacate se u trošak, a ništa nećete postići. Imam riješenje za vas, nisam ga ja smislio ali sam skužio u jednoj situaciji. Kad budete ozbiljni onda ćemo razgovarati. Ovako nema ništa i nemojte si praviti trošak. Morate misliti globalno da bi odjek bio lokalan. Postoji samo jedan način kako to riješiti na kulturan i demokratski način.
 
H

Hurlimann86

Guest
robi kaže:
a kukuruz visok metar i pol,


e vidiš da se ne događa da kukuruz bude takav ,zato ja mislim da bi trebalo poticati po litri i po kili!!

kad bi se poticalo tako ne bi ovi veliki koji su pokupovali zemlju i posiju pšenicu i bez umjetnog i prihrane i bez svega, pa čak možda poprskaju tu istu pšenicu samo protiv korova, a za bolesti ko j...

kad bi se poticala kila i litra ne bi bilo dovoljno 6-7 t pšenice na ha, već bi se gledalo da se dobije i preko 10 t/ha , jer je potencijal pšenice puno veći od tih 6-7 t, neki kao što sam napisao gore ni to nemaju , jer samo gledaju kako će pokupiti poticaj na te svoje silne hektare,a ne gledaju koliki će biti prinos jer ga nije briga.

dođe jedan takav zemlju osiromaši 2-3 god ,ali bitno da si je on pokupio poticaj,a što je ostavio iza sebe to se ne pita...

kad bi se poticalo ovako kak sam napisao njive bi bile u puno boljem stanju i ne bi bilo teško proizvesti preko 10t/ha pšenice, to bi nam bio normalan prinos ništa čudno...

a i ne bi se smatrala krava koja ima 5-6 tisuća litara po laktaciji dobrom, to bi bila neka prosječna kvava, smatrala bi se dobrom ona koja ima 9-10 tisuća...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dam ti ja čarobno sjeme od monsata i dobiješ 15 tona pšenice. Isto tako ti prodam i lijek za jetru jer nećeš doživiti stotu, u najboljem slučaju pola od stote. :lol: Ti sretan jer imaš poticaj po kili, monsato sretan jer je preko sestrinskih firmi prodao lijek, ljekarne sretne imaju promet, država sretna jer naplatila pdv, bankar sretan jer je naplatio osiguranje za kredit od mrtvaca kojeg je netko drugi osigurao i svi sretni i zadovoljni. Vidiš kako je život sretan, zar ne?

Skraćena verzija sreće je: osiguraj se, potuži se najbližima na glavobolju, odi u grad i neka te strefi neko prometalo, po mogučnošću što veće. Ako nemaš petlje za to nemoj ni tražiti poticaj po kili.
 
G

gjurostrasni1

Guest
ma ne zna on ni sam ,očito on dobiva dovoljno(nadam se i pošteno) :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A nismo svi na istoj valnoj duljini. Kao mali sam igrao jako puno šah, pa mi ostalo nešto iz toga vremena. Uvijek par koraka ispred protivnika. Što je protivnik močniji to više moraš misliti...

Inaće ovaj vam treba za prosvjede definitivno, samo mu nemojte dati oružje jer bi moglo biti...

'Smrdljiva, glupa, idiotska, nesposobna, nekompetentna kretenčino... Dokle ti i debili koji vode ovu zemlju mislite raditi ovakva sr...?', riječi su koje načelnik općine Primošten Stipe Petrina 'pomno' bira za ministra i državnog tajnika.


Načelnik općine Primošten Stipe Petrina u svojim se službenim općinskim dopisima ministru uprave Davorinu Mlakaru i državnom tajniku u Ministarstvu uprave Pavlu Matačiću obraća s vrlo pomno izabranim riječnikom, priše Večernji list.

''Smrdljiva, glupa, idiotska, nesposobna, nekompetentna kretenčino...Dokle ti i debili koji vode ovu zemlju mislite raditi ovakva sr...? Očigledno je da je s tobom i sličnim šljamom više ikakva civilizirana i ljudska komunikacija glupost, zato za kraj primi poruku od srca: Goni se u trista p... materinih, ti i svi koji na svaki način pokušavate opravdati nacističke ispade divljaka koji kradu moj mandat županijskog vijećnika Šibensko-kninske županije'', samo je dio službenog dopisa koji jePetrina uputio državnom tajniku Matačiću.

''Šaljem ti jednu poruku od srca: Goni se u p... materinu, nesposobna skupo plaćena kretenčino'', stoji, pak, u dopisu ministru Mlakaru.

Najblažu verziju službenog dopisa dobila je premijerka Jadranka Kosor koju je Petrina upitao ''dokle misli u Vladi trpjeti ovakve lažove i prevarante''.

Večernji list podsjeća da se načelnik općine Primošten prije nekoliko godina sličnim riječima obratio i ondašnjem ministru Draganu Primorcu.


Ministri su marionete, državni tajnici su mugeri. Njih udarite po plači i sa položaja :!:
 
H

Hurlimann86

Guest
e da barem ima više takvih koji bi mogli javno reči nešto takvo...
a ne da nam niti nedaju da govorimo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pazite vamo! Vas nitko ne smije da bije, osim Vaše i naše milicije. Znači neće da Vas bije mađarska milicija, neće da Vas bije slovenska milicija, Vas će da bije Vaša regularna i zakonita Vaša milicija. To je jasno kao dan. Znači teorije zavjere tu apsolutno nemaju mesta.

Znači kad dođete da blokirate granice, Vas će da bije naša milicija i to sa pojačanim pregrupisanim trupama...

"Dodala je i kako će Hrvatska zbog ulaska u Europsku uniju i shengenskog sustava morati zaposliti još pet tisuća policajaca, a to je zbog troškova također teška odluka."

Para nema, ali EU zna najbolje što nama treba.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Hurlimann86 kaže:
robi kaže:
a kukuruz visok metar i pol,


e vidiš da se ne događa da kukuruz bude takav ,zato ja mislim da bi trebalo poticati po litri i po kili!!

kad bi se poticalo tako ne bi ovi veliki koji su pokupovali zemlju i posiju pšenicu i bez umjetnog i prihrane i bez svega, pa čak možda poprskaju tu istu pšenicu samo protiv korova, a za bolesti ko j...

kad bi se poticala kila i litra ne bi bilo dovoljno 6-7 t pšenice na ha, već bi se gledalo da se dobije i preko 10 t/ha , jer je potencijal pšenice puno veći od tih 6-7 t, neki kao što sam napisao gore ni to nemaju , jer samo gledaju kako će pokupiti poticaj na te svoje silne hektare,a ne gledaju koliki će biti prinos jer ga nije briga.

dođe jedan takav zemlju osiromaši 2-3 god ,ali bitno da si je on pokupio poticaj,a što je ostavio iza sebe to se ne pita...

kad bi se poticalo ovako kak sam napisao njive bi bile u puno boljem stanju i ne bi bilo teško proizvesti preko 10t/ha pšenice, to bi nam bio normalan prinos ništa čudno...

a i ne bi se smatrala krava koja ima 5-6 tisuća litara po laktaciji dobrom, to bi bila neka prosječna kvava, smatrala bi se dobrom ona koja ima 9-10 tisuća...
Direktiva EU ti je poticaj po ha ! Poticajem po kili povećavaš proizvodnju po jedinici površine i time smanjuješ uvoz a to EU farmerima nikako ne paše a pošto je kod nas zakon EU a ne naš interes to ti je tako .
MInistar je sam rekao u plodovima zemlje da sa unijom nema pregovora nego da dobiješ direktive koje moraš izvršiti i ende !!
Mamu mu njegovu koje zemlje je on ministar ?
Čobanković i Pankretić drmaju poljoprivredom 10 g i šta su napravili ?????
TRošili su novce na operativne programe koji nisu dali gotovo nikakve rezultate uvoz hrane nije smanjen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh