• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

power ship

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mozete mi obijasniti kako se salta taj power ship
ako je moguce da ima netko snimku
proba sam voziti JD 3040 ali mi tip nije znao pokazati kako se salta sa powerom
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
mozete mi obijasniti kako se salta taj power ship
ako je moguce da ima netko snimku
proba sam voziti JD 3040 ali mi tip nije znao pokazati kako se salta sa powerom
power ship :scratch nikad čuo za tako šta
na JD 3040 imaš power odnosno HI-LO ( kornjaća-zec ) na ručici mjenjaća kad ubaciš u bilo koju brzinu ( od 1 do 8 ) samo ga gurneš ljevo onda je u sporima a desno je u brzima taj hi-lo ti svaku brzinu "lomi" za pola
ako ima ovakav mjenjać
82jd3040sg2ohjaamoen7.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa izgleda jako slicno mozda i isto ima dvije rucice jedna su brzine od 1-4 a druga ima spore-brze-rikverc
e sada....n neznam dali je to to
jer ja nisam tamo primijetio da imah kamo gurnuti rucicu jer tamo gdije mijenja brzine ima H da nebis fula brzinu
te polovice se mijenjaju bez kvuplunga ????
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
pa izgleda jako slicno mozda i isto ima dvije rucice jedna su brzine od 1-4 a druga ima spore-brze-rikverc
e sada....n neznam dali je to to
jer ja nisam tamo primijetio da imah kamo gurnuti rucicu jer tamo gdije mijenja brzine ima H da nebis fula brzinu
te polovice se mijenjaju bez kvuplunga ????

pa mora bit takav mjenjać kao i kod večine JD-a 40 serije osim kod 4040 ili veči ........ na tome mjenjaću H di su brzine 1-8 kao što sam reko tu ga samo povućeš ljevo - desno i to je to ništa komplicirano :finga: ..... tako je te brzine mjenjaš bez kvaćila ako ga tjeraš pod manjim obrtajima ni neosjetiš kad ga prebaci
 
B

Bobo

Guest
Ova tema je vec prozvakana vise puta ovdje, al ajde, nemam pametnijeg posla trenutno, pa da objasnim...

POWER SHIFT se zove ta opcija na mjenjacu koju nema samo JD...

Dakle, neki traktori imaju samo HI-LO powershift, dok neki imaju 3-4-5 stupnjeva istog.

Znaci, sta? Npr tanjuras u 4stupnju prijenosa u radnoj grupi brzina, rucica powershifra je nalazi na polozaju 1. i to dajes gas, spustas tanjuracu u zemlju i traktor tanjura. posto imas powershift na njemu, gurnes rucicu u polozaj 2 (ne treba stiskati kvacilo) i traktor ubrza za nekih 10% (bubam) ti vidis da mu je i dalje lako, prebacis u 3. sptupanj power-a i traktor ide fino, radna brzina postignuta i tako radis. Dolazis na kraj njive, usporavas, prebacujes power u 1. da mozes bolje manevrirati traktorom, okreces se spustas tanjuracu i opet prebacujes power do 3. stupnja...

Traktori koji imaju jedan stupanj powera, kao npr ursusi i zetori imaju samo reduktor u mjenjacu koji se okrece kad je power iskljucen, kad se ukljuci, hidraulika zakoci taj reduktor, i traktor uspori za nekih 25% ali s takvim powerom se ne smije dugo raditi pod opterecenjem, samo da se prijedje "skakljiva" situacija, da se ne mora stajati s traktorom...

Znaci u sustini mjenjanje stupnjeva prijenosa pod opterecenjem bez pritiskanja kvacila i bez zaaustavljanja traktora...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo teoriju sam vise manje razumio mene je interesiralo kako praticno
JD 3040 prebacuje u (HI-LO) posto ja u tom rasporedu H nisam vidio nikakvu polu poziciju za ručku mijenjača moguče je jedino da se cijeli H pomakne i tako ukopča reduktor neovisno u kojoj si brzini reduktor je uvijek isti hm.... to bi šljakalo ako si u ljevim recimo skupinama brzina (1.-2.) lupiš ga desno ali ako si u (3.-4.)... nema kam desno...
mislio sam da netko ima takav traktor (mjenjač) pa da zna kako to ide u praksi...

Hvala dečki na odgovorima.
 
Posljednje uređivanje:

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Bobo teoriju sam vise manje razumio mene je interesiralo kako praticno
JD 3040 prebacuje u (HI-LO) posto ja u tom rasporedu H nisam vidio nikakvu polu poziciju za ručku mijenjača moguče je jedino da se cijeli H pomakne i tako ukopča reduktor neovisno u kojoj si brzini reduktor je uvijek isti hm.... to bi šljakalo ako si u ljevim recimo skupinama brzina (1.-2.) lupiš ga desno ali ako si u (3.-4.)... nema kam desno...
mislio sam da netko ima takav traktor (mjenjač) pa da zna kako to ide u praksi...

Hvala dečki na odgovorima.

ma to ti je pomak ručice od svega par milimetara, tako da uvijek ima mjesta.... ja sam svega jednom vozio takav traktor i tako sam zapamtio...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ako si teoriju shvatio onda je praksa još lakša, kao što je daniel2356 reko u igri su samo par milimetara pomaka dok neprobaš nebudeš znao kako radi
ja bi ti snimil kako to ide ali kodmene na seriji 50 je malo drugaćije riješeno
najbolje da odeš kod nekoga ko ima JD-a 40 serije da ti pokaže
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ako si teoriju shvatio onda je praksa još lakša, kao što je daniel2356 reko u igri su samo par milimetara pomaka dok neprobaš nebudeš znao kako radi
ja bi ti snimil kako to ide ali kodmene na seriji 50 je malo drugaćije riješeno
najbolje da odeš kod nekoga ko ima JD-a 40 serije da ti pokaže

ha,ha.... da znate koliko "puno" u Istri ima Đonija! :))))....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
moras samariti mijenjac sa brzinama u desno za ubrzanje a ljevo za usporiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh