• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako suta nebu krcal snig, probam ga upalit,
ako neće onda kablovi, nemam punjača još....
i to moram kupit :madmana:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ak ti netreba traktor onda nemoj mučit ni sebe ni njega. Pusti nek se odmara dok malo ne zatopli pa ga onda kresni, jedino kaj bi mogal skinut akumulator i stavit ga na toplo i malo pripunit. Ak nemaš punjač imam ja jedan koji mogu na dan dva posudit pa ga napuni ili mi donesi pa ga ja napunim kroz par sati.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne vidi se najbolje na slici, ali ovdje ti je dosta velik nagib, i zabio sam ga s prednjim krajem do zida, i sad ne mogu dignut haubu da bi akumulator izvadil...
ako ga spustim nazat pol meta, padat će mi snijeg u kabinu...

dsc04214un.jpg


antifriza ima, bum čekal da se ovo belo gov*o otopi...
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema druge,,,pusti tako,,,,ako je antifriza,,,,nek odmara,,,pa ge rikverc,,kad se malo vrime stabilizira,,,,,,,,,,,i onda ga kresni,,,,8)8)

Kod mene,,popalija malog i pogura tega sniga s ceste,,,,,a sad i velikog kresnuja,,idem gledat naftu u rezervaru,,iza kod kabine,,,,,,,sitna korica gore,,,,jeb..m ti takov plavi disel,,,,,,,,od ku...a:mad::mad:
za sad dela,,,,,ali ako ovako nastavi,,,,ništa nema paljenja..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Stavi oko 15% petroleja na količinu koju imaš u rezervoaru i nemaš brige za smrzavanjem nafte. Miran si do -15 sigurno, ja imam ložu i stavio sam na nekih 10 litara kolko imam u rezervoaru litru petroleja i ništa mi se ne smrzava a temp. padne i do -21 kolko je bilo neki dan.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja sam na 27l eurodizela class stavil 3 litre benzina...
al nebum ga diral jer mi ne treba trenutačno...

na godinu se moram sjetit obrnuto parkirat, pa da mogu akumulator skinut :madmana:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Benzin sam i ja znal prije stavljat al mi baš i nije držalo, znalo mi se tu i tamo zamrznut. Na ovaj sistem je bivša vojska čuvala gorivo samo kaj su oni stavljali 20%. Pošto je danas gorivo kvalitetnije nema potrebe stavljat tako jaki omjer, mislim da bi i sa 10% išlo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
ne vidi se najbolje na slici, ali ovdje ti je dosta velik nagib, i zabio sam ga s prednjim krajem do zida, i sad ne mogu dignut haubu da bi akumulator izvadil...
ako ga spustim nazat pol meta, padat će mi snijeg u kabinu...

antifriza ima, bum čekal da se ovo belo gov*o otopi...
A zakaj bi ga uopče vadil? Kaj ti je produžni prekratak?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ja sad nisam pametan kaj da sa svojim napravim
nisam ga mjesec dana palil
veli mi čovik, da zakuham vodu i šibnem po boch pumpi i da ga probam upalit

samo mi to ne izgleda prezdravo za materijal koji je smznut, deknut ga sa vrućom vodom?!?!?

ako niš, dofuril bum đipa do drvarne, pa mu pomogal preko kablova, ako je akumulator gecrk...

ili da ga ne diam dok se temperature ne dignu iznad nule?

a kaj nis ti kupil novi akumulator?
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ja sam na 27l eurodizela class stavil 3 litre benzina...
Pa on ima točku smrzavanja -15°C :scratch
Mi isto gorivo točimo pa je Škodilac iz prve upalio na -20 i nešto°C, na termometru je to zadnja oznaka a živa je bila još niže :lol: Doduše bio je pod snijegom pa je snijeg možda bio izolacija, a i onaj prastari SDI motor troši bilo što samo da je zapaljivo :mrgreen: al' ko će ga sad znat :scratch
Jedino rješenje je da nabaviš dizel za polarne uvjete, od ima točku smrzavanja -40°C :weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo naše gorivo,,,,ne valja niš,,,,,to ja žali bože niti punpe,,ni cijelog sistema,,,,,,sve se raz...e,jer je nafta totalno i sramotno šporka,nikakva,,i da ne nabrajam,,,,a cijena paprena,,,:mad::mad:

Neče straijim traktorima bit niš,,,,,ali ne radi im ni dobro,,,a pored svega evo moj u garaži,,,,a plavi je na rubu da se smrzne,,u rezervaru,,,,a rezervar čist,,,pa sad mi govorimo o INI,,,,ma sramota...

Evo kumu sijebalo i punpu,,,i injektore,,,,sve,,,žalosno ali istinito,,na đipu..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A zakaj bi ga uopče vadil? Kaj ti je produžni prekratak?

pa i nije, došal bi do tamo, al postoji vjerojatnost da tornjak pregrize kabal...

a kaj nis ti kupil novi akumulator?

a ko garantira da će novi akumulator izdržat ovaj minus? mislim, daj Bože da ga ne izvuče, al meni je rečeno da hladnpoča izvlači akumulator bio on star ili nov...

Pa on ima točku smrzavanja -15°C :scratch
Mi isto gorivo točimo pa je Škodilac iz prve upalio na -20 i nešto°C, na termometru je to zadnja oznaka a živa je bila još niže :lol: Doduše bio je pod snijegom pa je snijeg možda bio izolacija, a i onaj prastari SDI motor troši bilo što samo da je zapaljivo :mrgreen: al' ko će ga sad znat :scratch
Jedino rješenje je da nabaviš dizel za polarne uvjete, od ima točku smrzavanja -40°C :weedman:

ovo je taktor a ne škodilak :)
a ovoj hrvatskoj nafti ne vjerujem niš, oni tvrde jedno, praksa pokaže drugo, i tih 3, 4 mjeseca ide benzin u rezervar, jer kad ti se jednom nafta zgusne i zaštopa filter, moraš ga mjenjat...

e BAGER, da nam je ruska nafta.... :supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
pa i nije, došal bi do tamo, al postoji vjerojatnost da tornjak pregrize kabal...
Ništ mu nebu od toga, a ti za svaki slučaj imaj u pripremi komadič izolirke ili daj cucku nekaj drugo da ima za kosati ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ništ mu nebu od toga, a ti za svaki slučaj imaj u pripremi komadič izolirke ili daj cucku nekaj drugo da ima za kosati ;)

hehe, da mu daš celo tele, nestalo bi u pol dana :)
veli mi bratić da je jedva kresnul njegov 539, tako da je pala odluka da je svog ne diram dok ne zatopli ili dok nebumo po drva išli...

sa đipom mogu doć u vrt do traktora, pa sam mislil ako neće sam sastavit, pomoć mu sa akumulatorom sa đipa, tak mora upalit da ga je*eš...

nafta se na plus temperaturi vrati u tekuće stanje? neče nekih kristaliča ili smeča zaostat?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a ko garantira da će novi akumulator izdržat ovaj minus? mislim, daj Bože da ga ne izvuče, al meni je rečeno da hladnpoča izvlači akumulator bio on star ili nov...
moj pali na -12 sa starim akumulatorom bes grijacov .onda bi tvoj sa novim i grijacim moral bes problema upalit.
 
B

BAGERISTA

Guest
Josa,,,,pali pilu i malo drifta,,,,,,,,baci..:mrgreen::mrgreen:
Nema,,on če upalit i na sibirskoj zimi vijeruj mi......:supris:8)8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josa,,,,pali pilu i malo drifta,,,,,,,,baci..:mrgreen::mrgreen:
Nema,,on če upalit i na sibirskoj zimi vijeruj mi......:supris:8)8)

sotono jedna, nemoj me pensat da ga jutri posli posla idem palit!! :vragek:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Onda ni nemoj Willys-a tam terati bezveze

e, a jel se more kakav drek dogodit ako sa vrućom vodom poliš filter goriva i boš pumpu? imaš kakih spoznaja s tim?
vidil sam da su ljudi na dajcima znali polivat u zimi po boš pumpi... obično je upalil nakon toga ako je akumulator još bil na životu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh