• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Aaaaa vidi pogleda s Učke,,, eeeeee,,,,
Bokte :shock: ,,,, a imaš ti vinograda podosta,,,,, eh to i mene čeka,,, orezivanje,,, al nikak krenut....:roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prvi put sam išal na taj južni kraj Učke, i ostal sam iznenađen, ljepši pogled nego sa Vojaka!
a svjež zrak na toj visini, imali smo sreče, lagano je zapuhivalo, ni bure bilo...

eh da, mislim da ima oko 2000 trsića, star je vinograd, pa svake godine mi uvene par komada... a mi svake godine dosadimo...
evo upravo čekaju u podrumu, 100 trsića rajnskog rizlinga, i 70 muška ottonel.

ma mi vodimo dnevnik u vinogradu, i još nikad nismo ovak rano počeli rezat, al dobro da jesmo, jer imal bum posla oko špricanja, crveno ulje se ne smije mješat sa preparatom protiv grinja koje su mi napale vinograd da je to teror živi!

pa izgleda da bum dva put šprical u istom tjednu...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:rolleyess: majke ti pa bogme imaš fanj trsova,,,, ja još nisam bil u svom vinogradu:oops: tak da neznam kakvo je stanje,,, trebal bi se pokrenut ovaj tjedan,,, natovarit prikolicu stajskog gnoja, vreću 15-ice , škare i volju,,,,
danas kod nas kiša lagano pada,,, al kažu da bi negdje oko srijede bilo toplije pa bi se moral pokrenut 8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma taman kolko treba, još doma u vrtu imamo 400 trsića sivog pinot-a...
zdrava rekreacija, a rezultat opijajuči na kraju sezone :rolleyess: :lol:

eeeeeee moj pele, nemoj žurit još, vidiš da vrijeme cmolji, buš lagano preksutra u tršče, ali lagano da se ne potrgaš odma prvi dan...

prvo si gemištek složi, i napravi plan napada!

i ond alagano škare u ruku, pa malo žuljevi na rukama dok se koža ne navikne na škare... hehe

:rolfer:

sve je to za ljude!!

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
A josa,,,,,,,,,,,,,,si vidija pogled s učke,,,,aaaaaaaaaaaa:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Svaka čast,,,kod tebe iosto spremno za veživat brajde...lipo odrađeno,,,,nema,,spremno ko i poli mene,,,svaka čast..:supz::supz:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma pogled je milina!!
a brajde nisu "ušpagu" ko tvoje, al trudimo se održavat da bude kaj zdravije i ljepše...

sad kad dođe malčer, bit će više vremena za posetit se uređenju barake u vinogradu i nove alatnice.

jer košnja vočnjaka mi je uzimala puno vremena...
ovak pokosim kroz tjedan, pa u subotu mogu u miru bit u vinogradu...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E lagano lagano nema žurbe,,,,
@bagrista - a tko bi se s tobom mogao mjerit, ti si prvi oreza brajde,,,, kad je josa vidio da si ti pa se i on požurio da ne zaostaje zatobom :finga:
@josa a ono će bit parking za njutu mažinu ili će bit pista za polijetanje :rolfer:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
E lagano lagano nema žurbe,,,,
@bagrista - a tko bi se s tobom mogao mjerit, ti si prvi oreza brajde,,,, kad je josa vidio da si ti pa se i on požurio da ne zaostaje zatobom :finga:
@josa a ono će bit parking za njutu mažinu ili će bit pista za polijetanje :rolfer:

to mu je strmina da može lakše traktor upalit na guranje :weedman:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
to mu je strmina da može lakše traktor upalit na guranje :weedman:

Ak je tak onda ne samo da bu izgubl pipicu od kilera već i sijeli lagav s vinom,,, :rolfer::rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo ih na, sotone jedne :lol:
znal sam da će bit tako, jedva ste dočekali malo materijala za zafrkanciju :blackeye

tu će bit parking kad iskopam tu svu zemlju, a sad sam samo htio vidit jel treba prednja vuča da izađe na rikverc u to brdo :finga:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
budući parking, :mrgreen:
Jel zvijer imala problema parkirati se na tu planinu :shock:
Očito kočnice dobro rade nema ništa pod kotačem ili si ga iza sa sajlom zavezao za drvo :finga:
ovo je humus, koji več dvije godine tu stoji, krajnje je vrijeme da nakon rezanja i špricanja tu hrpu zemlje rastresem po redima, od kopanja mi se zemlja spustila pa imam stepenicu na ulasku u red...
Sad bi dobro došla korpa od Bagera ;)
A i mogli ste i navratit kod njega kad ste bili na Učki, kad planinari navale ode zaliha vina :rolfer:

@josa a ono će bit parking za njutu mažinu ili će bit pista za polijetanje :rolfer:
To kad zvijer neće upalit samo se spusti sa rampe da ga ne guraju, ali on to neće priznat :finga:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Jel zvijer imala problema parkirati se na tu planinu :shock:
Očito kočnice dobro rade nema ništa pod kotačem ili si ga iza sa sajlom zavezao za drvo :finga:

sporohodne brzine, rikverc, zablokirana kočnica, i stoji sam :finga:

Sad bi dobro došla korpa od Bagera ;)
A i mogli ste i navratit kod njega kad ste bili na Učki, kad planinari navale ode zaliha vina :rolfer:

uh, još kako!!
ovak bu bilo kičma trans mit dem lopata... :mad:

To kad zvijer neće upalit samo se spusti sa rampe da ga ne guraju, ali on to neće priznat :finga:

da, baš, a akumulator ganc nov od 99Ah i 800A :cool:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:supz: neće priznat,,,, je tvrd orah,,,
E šta ćeš josa ,,,, sad malo zafrkancije kod tebe dok nas ne potjeraš iz dvorišta :gitarist:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
da, baš, a akumulator ganc nov od 99Ah i 800A :cool:[/QUOTE]

ja svog jučer upalil sa 56Ah i 480A :mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a evo ponuda, ja ga upeljam opet na tu rampu,
a vi dođite vidit kak bum ga upalil...

i prije nego kaj bumo išli u podrum nakon predstave, svako zeme jedan kupac rožulja iz tršča i donese do prikolice :mrgreen:

:rolfer:
 
B

bosniahos

Guest
.

Dobra je strmina čim sam je vidil sijetil sam se jedne nemile situacije.Nakon pijanke izašli van iz kompine kljeti,a na ferđi naš pijani kolega, ma nismo rekli ni naaj guzica podigo ručnu a glava mu još dole visi.Ma nema rakete brže strmoglavio se s njim dolje a vinograd na koce,oni ko keglini se razlječu trsje puca.Zabeglo nam sve isti smo tren bili trijezni.Pred sami kraj tj. prije nove padine traktor se prevrnul.Bome smo imali vraškog suda bilo je i uvijetnih kazni ,više nikad ista klapa nije bila zajedno.A i ova tvoja padina na slici ne izgleda baš prijazno pa bi te ja onak prijateljski htel odvratiti od parkinga tog.
 
B

BAGERISTA

Guest
:supz: neće priznat,,,, je tvrd orah,,,
E šta ćeš josa ,,,, sad malo zafrkancije kod tebe dok nas ne potjeraš iz dvorišta :gitarist:

:lol::lol::lol::lol:ajme josa sotono jena...:mrgreen:
Bit če na kraju mršššššššš:mrgreen::mrgreen:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Ako odanude ide palit na guranje do šangaja bi možda došal koji kotać al bi zato pol stari sel srušil ko tcunami . :axe:
Daj mi reci to tršče kaj imaš doma jeste sadili na "blint " ili po nekoj preporuci ?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A i ova tvoja padina na slici ne izgleda baš prijazno pa bi te ja onak prijateljski htel odvratiti od parkinga tog.

bome ona cijela priča kaj si napisal, samo ak se nikom ni niš dogodilo!
inaće, scena za film snimat!
nikad ne reci nikad, al ja sam od onih živina kaj pod utjecajem čarobnog napitka pazim kak vozim i kaj delam više nego kad sam "čist"...

a kaj se tiće parkinga, to je bilo čisto radi zafrkancije, kao prvo, parkiram na ravnom, a kao drugo tu zemlju moram maknut ove godine, pa bu i tu bilo ravno...

fala na brizi, i evo pozivam te da se uvjeriš ako budeš usput, kako je sve sigurno, i da i ti krstiš vinograd tak da odneseš jedan kupac rožulja :lol:

:partyman:

Ako odanude ide palit na guranje do šangaja bi možda došal koji kotać al bi zato pol stari sel srušil ko tcunami . :axe:
Daj mi reci to tršče kaj imaš doma jeste sadili na "blint " ili po nekoj preporuci ?

i to po preko do Šangaja... hahaha
doma smo sadili jer smo htjeli tu sortu, i to je bila padina sa jednim orahom, jednom dunjom i 3 divlje šljive...
samo smo kosili bezveze...

nije bilo analize tla, bager je sve raskupusil, mi isfrezali, nakrcali koju tonu 3 godine starog stajskog gnjoja, i posadili sivi pinot...

i prvi urod je bio fantastičan u svemu osim u količini, jer su trsići tek druga godina... ove godine će bit više!
 

Najnoviji postovi

Na vrh