• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

B

bosniahos

Guest
-

Bilo je više nego tragično nije nas ni ovaj usrani rat pomiril,a bili smo u istoj bojni ja više rangiran a nesretni oblokanec bojovnik obični.Ponekad su znale mi doći do uva priče glasine da je gov*o rekal da ako če biti prilike da če me kao prodati bla bla.Traktor je pukal na tri dijela.Nikad ni nebi o tome mislil da nisam vidil tvoju sliku.Stvarno je išal sanama van,ma možda sekunda dvi on je bil ko duh na njemu.Znaš kako je bilo zvati ljude okolo odite nam pomoći,sami nismo mogli a on između tih izlomljenih dijelova.Atek kad smo išli k njegovim doma javit,od ondak ne volim puno stvari,sam sebe sam zbog toga mrzil sjebo nas je sviju.Još gore je bilo na dokaznom postupku i samom sudu e tu se sralo i lagalo a zbog čega zbog malo više piča i dobrog raspoloženja.Nikad više.Ako se pije ne vozim niti idem blizu vozilu makar na ledini ču prespavati dok me hladnoča ne otrijezni.
Neču više o tom.
E kad bi ja došal iznosit lozu iz reda to bi bilo negdi kad četvrti puta prskaš lozu.Ili ako me netko pošalje do Tome Moto legionara u klub haus na Jelsi prije nikako.Ima moj rođo sivi pinot nasad a nepije,znaš tko profitira:finga::drinkers:.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ljudska psiha je zaje...ana stvar, ali ovdje ne vidim kaj je tvoj problem kaj se je on urokal, i na kraju sam srokal sa traktorom...
tko traži nevolje, one ga kad tad nađu...

bome kad traktor pukne na više djelova, tu te samo viša sila i sudbina spasi...
zna BAGERISTA kak je to...

nej se sikirat, ima normalnih ljudi oko tebe, a ima i onih koji svoju krivicu žele opravdat svaljivanjem svoje gluposti na tuđa leđa...
ti najbolje znaš jesi ga ti gurnul u grabu, il se je sam stukal, nije balavac da moraš pazit na čovika...

kad si u KA, obavezno se javi!
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
E kad bi ja došal iznosit lozu iz reda to bi bilo negdi kad četvrti puta prskaš lozu.Ili ako me netko pošalje do Tome Moto legionara u klub haus na Jelsi prije nikako.Ima moj rođo sivi pinot nasad a nepije,znaš tko profitira:finga::drinkers:.[/QUOTE]


bosniahos Koji ti je taj Toma ?
Josa za tršče me zanima zato kaj imam drajsana doma u selu jedno 500metara od bosiljevčevog mlina pa me zanima jel bi mogal tu posadit kaj .Ovih dana bi trebal dobit par trsi hibrida za probu kaj ti misliš o tome .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako gleda na istok-jug-zapad, trebalo bi bilo kaj uspjevat, osim ako nije prevelika vlažnost...
onda bolesti haraju.
hibrid, ti je jako širok pojam... najpoznatiji kibridi si tu direktor i francuz, i ima još nekih poluhibrida, njima ne znam ime, ali svi su ti slični po manje kvalitetnom grožđu.

hibrid je odličan jer je otporan na umalo sve bolesti...
a da navratiš u podrum, bi ti demonstriral kaj se da napravit iz hibrida, bez kemije, ali treba malo novaca jednokratno, i višekratno truda :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Viking the brutal beast . . .

evo ja sam se malo danas zafrkavao sa rožuljem (rozgvom) poslije posla, samo 4 sličice, jer mi se sve zapetljavalo, pa dok nisam pokopčal kaj stroj može, jedno 3 put sam ga zaštopal, pa raskapaj, pa čisti... nisam puno slikal...

da ne duljim, evo malo slika, dakle, mater kupila stroj jer se nikom neda i ne stignemo trgat rožulje, pa čemo samljet...

dsc04385db.jpg


dsc04386u.jpg


malo presitno melje za kurit ak se mene pita...

dsc04387b.jpg


i eto, ono rožulje nametano u velikoj prikolici, kad se samelje, stalo sve u malu prikolicu

dsc04388y.jpg


e sad samo da se tatek i mamek dogovore...

mamek - to ide u humus
tatek - ma ne, to je dobro za kurit

boli me briga, ja sam samljel, sutra idem u tršče, a prikolica im je tu pod nosom pa nek delaju kaj ih volja...

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Jao,,,josa,,,ma ča si skroz poša,,,,nemoj mi reč da si i ovu dsrbilicu kupija.......,,,,,,pa ča češ s time,,,,to je skroz malo za ložit..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kaj se mene tiče, razbacat po tršču da manje trava raste :mrgreen:
jer za pravit humus, ili bio masu ili kaj ja znam nekakvo gnjojivo, treba imat još tih stvarčica, kompostaru i nemam pojma kak ide taj proces...
 
B

BAGERISTA

Guest
kaj se mene tiče, razbacat po tršču da manje trava raste :mrgreen:
jer za pravit humus, ili bio masu ili kaj ja znam nekakvo gnjojivo, treba imat još tih stvarčica, kompostaru i nemam pojma kak ide taj proces...

I ja kažem...............
Lani sam ih malčerom izmlija sve,,,a ove godine ostavija za pečenje..........:weedman::weedman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
evo ja sam se malo danas zafrkavao sa rožuljem (rozgvom) poslije posla, samo 4 sličice, jer mi se sve zapetljavalo, pa dok nisam pokopčal kaj stroj može, jedno 3 put sam ga zaštopal, pa raskapaj, pa čisti... nisam puno slikal...

:partyman:

ma to je sranje,stalno se štopa i može mljet samo tanke grančice...
možda je tvoj kaj bolji....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovaj melje grane do 30mm promjera, samo kaj onda nesmiješ sa debelom granom još hrpu sitnih ugurat, jer dok melje debelu ove sitne se pomotaju oko diska sa noževima pa ga zaustavi...

ima 2,5kW, dere ko lud! baciš hrpu sitnih od jedanput, u 3 sekunde ih smelje, debele treba svaku zasebno ubacivat, i isto ju brzo smelje....

je*** ga, praksa treba...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
haha, ako ga dođeš iščupat :finga:
i to onaj prvi podbočni sa babicom :rolfer:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
e sad samo da se tatek i mamek dogovore...

mamek - to ide u humus
tatek - ma ne, to je dobro za kurit
Epska borba :rolfer:
kaj se mene tiče, razbacat po tršču da manje trava raste :mrgreen:
jer za pravit humus, ili bio masu ili kaj ja znam nekakvo gnjojivo, treba imat još tih stvarčica, kompostaru i nemam pojma kak ide taj proces...
Klinac treba, nabacaš na hrpu i priroda svoje obavi :roll:
ma to je sranje,stalno se štopa i može mljet samo tanke grančice...
možda je tvoj kaj bolji....
Čuj to je Viking pa je valjda bolji, ako po ničem drugom barem po novčaniku je top kategorija :rolfer:
ima 2,5kW, dere ko lud!
I račun će derat kad struja ide 30% gore :mrgreen:
A što kardan na fergy-u čeka :roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislim da već znam ishod borbe :lol:

kaj netreba to bit bez prisustva kisika, pa onda nekakve bakterije to pretvaraju u humus?

kaj tebi je, pa nema fergi 100 konja da melje te šibe :mrgreen:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
kaj netreba to bit bez prisustva kisika, pa onda nekakve bakterije to pretvaraju u humus?
Bakterije se prilagode :mrgreen:
Pa vidiš u šumi kako se ono lišće i ostala masa sama razgrađuje na zemlji bez ikakvog problema?

Ja na svu takvu biljnu masu stavim na hrpu i pustim da se razgradi, nakon nekog vremena gornji sloj maknem u stranu a pri dnu imaš kompost. Kompost maknem, gornji sloj vratim u hrpu i idemo ispočetka ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja bi na tu sječku stavil kakvu makinu od 5-6 kW i da vidiš kak bi sasjeckala te tvoje grančice
 

Najnoviji postovi

Na vrh