• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
., e moj prijatelju josix!., iliti po Jezeranski JOSA!!!

., rekli bi stari naši., lako je u dobru bit dobar!., lako je sa dobrim bit dobar!!!...

., fala tvojoj ženici i tebi ča ste lipo došli u moje dvore!!!., bilo nam je stvarno lipo!., počastili se malo sa delicijami., malo smo popili, još manje pojili, malo se družili., i zgodno!., jako zgodno!., na svetoj misi bili!!!., e to je onda to!., počastili ste me! sa svojim prisustvom u mome Svetištu!, molitvi dragome Bogu! za zdravlje i sriću svi NAS!!!
., dragi moji!., fala VAM doneba!., radujem se ponovom susretu!., radujem se hodočašću u Marijino švetišće na KRASNO!., majki Božjoj od Krasna!!! + ...

., kada smo bili na svetoj misi?!., odma sam se sitil isto takovoga slučaja za posjeta moje ženice i mene mom prijatelju Bagudini!., čovik nas je preorginalno počastil!., a najorginalnije i najupečatljivije bilo je kada nas je otac od moga prijatelja pozval na Svetu misu - Blagoslov grla!!!., to i takovo se pamti celi Božji život!., prijatelju Bagudina!., fala TI doneba., kako tebi., tako i tvojoj predivnoj i orginalnoj obitelji!...

., narode moj!., Bog! VAS sve skupa BLAGOSLOVIL!.-

pa kad jezik odrveni onda sam OSA ! ! :rolfer:

heheee, kaj mislis atrakcije, ak ja dodjem sa fergusonom do Jezeran, pa odemo sa traktorima u Krasno!!

e, jel mozes pečenjaru stavit na hidrauliku umjesto ralice?!?! jel ima ta tvoja Prima prednji kardan pa da i vrti sama?

:lol:

al ce bit ludilo!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
..lako je tamo dođi....al je problem vratiti se natrag.....:lol:
..treba se onda spustit niz kapelu......metneš ga u ler i udri....:rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
..lako je tamo dođi....al je problem vratiti se natrag.....:lol:
..treba se onda spustit niz kapelu......metneš ga u ler i udri....:rolfer:

ma ni spust nije problem, samo da te dreger ne doceka u kojem zavoju,
to bi bio problem!!

ja mislio, zena ce vozit doma, a kad ono, zena dere po crnjaku!!
GROF i ja se u cudu gledamo, a nis, rakija, pa voda, pa rakija, pa voda...
i vozi doma josipe, zeni fali zeljeza pa crnjak trosi...
koji peh...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
takva je i moja....kaže-pa zakaj ja ne bi mogla i udri....:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo malo novosti!!!!
Pijatelji dragi, danas sam razbacao "umet" 7-20-30, 250 kg po vinogradu...

IIIIIIII, bio kod mog prezimenjaka limara, a stanje je ovakvo:

dsc03315b.jpg


dsc03317qj.jpg


sad jos sljedi varenje svih spojeva (argonsko varenje)...

u srijedu bi to sve trebalo bit gotovo pa ide kod mehaničaa di mi je traktor da složimo šasiju kabine...

čitamo se u svezi, glede, ovoga, za par dana...

:drinkers: :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Svaka čast majstoru na odlično obavljenom poslu :prayer: Ko orginal.
Koja je debljina lima i pitaj ga koliko bi računal posel za takva dva blatobrana sa svojim materijalom.
Ali ja nebi bil ja kad nebi bar malu zamjerku našel :lol:
Nemoj me krivo shvatiti, ali ja bi bar malo ove čoške podrezal da budu obliji jer me odma zabolela glava kad sam ih videl ovakve špičašte i kad sam se setil koliko sam odijela podrapal na njih ;)
A toga kolko put sam zveknul u njh sa blentarom sa neču ni prisječati :(
A možda mi od tih silnih udaraca i ovolika rupa u glavi :scratch

53319603.jpg
 
G

GROF

Guest
., e moj prijatelju Josa!

., Lički viski te čeka!!!...

., blatobrani odradjeni za deset!...

., apsolutno se slažem sa forumašem; muhaničarem!., ove špice neka majstor poreži pod razno!., to je za srezat svu obleku., a o povredama i reznim ranam da nedivanim - pišem!!!...

., aj Bog!, sretno ti., čitamo se ...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Blatobrani su odlični...još kad se sve prefarba i složi :drinkers:
I ja se slažem s muhaničarem..sreži blatobran ili će on tebe..haha
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
debljina lima je 1.5mm . . . eh sad, meni je limar rekao da se ne bi s tim ni zaje...val da nisam ja u pitanju... mene je to doslo sa materijalom mojim 900 kn, s tim da to još nije pošpricano...

evo nekih slika od današnjih akcija:

dsc03333mv.jpg


dsc03337zc.jpg


dsc03335a.jpg


jedan od problema, pukla dva šerafa:
dsc03339tc.jpg


pakne sve nove kupljene, preksutra će ih stavljat, mehaničar tvrdi da ih je dovoljno zanitat, ja bi ih rađe ljepil i nital...

dsc03338u.jpg


a i ja sam nekaj delal osim slikal :lol:

dsc03341d.jpg


tolko za sad, jurim na feštu kod frenda, rodilo mu se muško!! :partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
znači,krenulo se
a jesi mi faca s tim bjelim rukavicama...:rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
debljina lima je 1.5mm . . . eh sad, meni je limar rekao da se ne bi s tim ni zaje...val da nisam ja u pitanju... mene je to doslo sa materijalom mojim 900 kn, s tim da to još nije pošpricano...


jedan od problema, pukla dva šerafa:
dsc03339tc.jpg


pakne sve nove kupljene, preksutra će ih stavljat, mehaničar tvrdi da ih je dovoljno zanitat, ja bi ih rađe ljepil i nital...

dsc03338u.jpg


a i ja sam nekaj delal osim slikal :lol:

dsc03341d.jpg
Hočeš reči da su u biti ti blatobrani tebe došli badava ;)

Zvadite te šarafe van, bar to nije problem. Veči problem bu nači druge (mada ni to nije neznam kaj, ili tokar ili rabljeni)


Pakne bu dovoljno samo zanitati.

A jesi delal :roll: Nisi ni rukavice zmazal, ustvari podrapal :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa krenimo redom...........

-blatobrani,,,ko ih je radio skidam kapu,,i vijeruj mi da ima pravo muhaničar,,,sad mi je ža da nisam i ja svoje malo podreza,,,,ali stvarno nemam riječi,,,,,iznad očekivanog,,,dajem sve pohvale onom ko zasužuje,,,,limaru ovaj ča se muči oko njih....

-vidim kabina se ravna,,,,i bit če na kraju to stvarno odrađen posa,,,kako triba,,,,samo dobro zalij temeljnu,,,i onda farbanje,,,,,i ima da traje ko majka..............

-a slika tebe s rukavican ča reč,,,,možda imaš i pravo,,,,da ne bude otisaka.........................:lol::lol::lol:i to one prave,,,,vaše (lječničke,,,,ajme da ne nabrajam dalje)

-pazi kod budeš uzima ferode i ljepija ih,,,jer meni su prodali,,,totalno smeče,,,,sada mi dođe da ih zapalim,,,ali vijeruj mi da ču ih skinut prije prolječa,,,ili neka koči,,ili sve dole i bez njih...........

-skidam kapu,,,za delo,,,nema se ča reč,,,,,
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Imaš u Jaski kod izlaza s autoputa firmu lamela cvetkovič mene su došle pakne za torpeda 120 kn. prije par godina ( 3-4) .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Imaš u Jaski kod izlaza s autoputa firmu lamela cvetkovič mene su došle pakne za torpeda 120 kn. prije par godina ( 3-4) .
Misliš obloge pakni :scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Heh, evo mene sa ... a fešte...

evo sve sam pročitao što ste komentirali i pitali... ne znam dal sam u stanju baš sve po redu odgovorit, al ajmo bar nešto...

BLATOBRANI - po meni, vrhunsko kopirani, ove oštre rubove ću svakako pokratit prije farbanja, ti čoški su zato što si je limar stvarno dao truda i iskopirao u milimetar original blatobrane...

Blatobrani nisu badava, kupio sam dvije ploče lima debljine 1.5mm, dimenzija 2x1 metar = 420kn + 140 kn 1mm 2x1 metar lima za krov, al to dolazi kasnije na red...
izrada blatobrana 200kn, + argonsko varenje 200 kn

Znači, blatobrani i krov 1000 kn...

Ali limar mi je rođak, pa me valjda nije "oderao", a ja se ne žalim na tih 400 kn što je uzeo za izradu i varenje, jer ja to NE ZNAM napravit.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zvadite te šarafe van, bar to nije problem. Veči problem bu nači druge (mada ni to nije neznam kaj, ili tokar ili rabljeni)


Pakne bu dovoljno samo zanitati.

A jesi delal :roll: Nisi ni rukavice zmazal, ustvari podrapal :lol:

mislim da je dio šeafa ostao unutra u navoju, to me ždere... valjda bu moj mehaničar to znal riješit...
naravno da je lako novi ušerafit, al kako puknuti izvadit :confused:

Pakne - bumo zanitali, pa ćemo vidit kolko to traje... malo sam se istrošio sa djelovima, a i več sam nervozan, htio bih se vozit kaj prije :D

Rukavice - medicinar i bravarija... :lol:

znam da mi ne vjerujete, al čak sam i fleksao!! a čim sjebem jedne rukavice, imam još 50 pari novih :lol:

kupio sam cijelu kutiju, :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Pa krenimo redom...........

-blatobrani,,,ko ih je radio skidam kapu,,i vijeruj mi da ima pravo muhaničar,,,sad mi je ža da nisam i ja svoje malo podreza,,,,ali stvarno nemam riječi,,,,,iznad očekivanog,,,dajem sve pohvale onom ko zasužuje,,,,limaru ovaj ča se muči oko njih....

-vidim kabina se ravna,,,,i bit če na kraju to stvarno odrađen posa,,,kako triba,,,,samo dobro zalij temeljnu,,,i onda farbanje,,,,,i ima da traje ko majka..............

-a slika tebe s rukavican ča reč,,,,možda imaš i pravo,,,,da ne bude otisaka.........................:lol::lol::lol:i to one prave,,,,vaše (lječničke,,,,ajme da ne nabrajam dalje)

-pazi kod budeš uzima ferode i ljepija ih,,,jer meni su prodali,,,totalno smeče,,,,sada mi dođe da ih zapalim,,,ali vijeruj mi da ču ih skinut prije prolječa,,,ili neka koči,,ili sve dole i bez njih...........

-skidam kapu,,,za delo,,,nema se ča reč,,,,,

kao prvo, limar mi je očitao bukvicu kaj sam mu tako debel lim donesao (1.5mm)... al super je to popigao i navario...

-kabinu smo uspjeli dobit u centar, dijagonale su plus-minus do 3mm,
najeb... smo se dok to nismo nategnuli u ravninu, sad kabina liči na kabinu!!

-temeljna, pa zmajevski crvena :lol:

-rukavice- ne dodatna oprema, nego obavezna!! mehaničar krepava od smijeha kad ih navlačim, a onda kad navučem prvu, malo se zabrine, klasika, ko u bolnici sa pacjentom, zna da će bit frke :vragek:

-kočnice- bum ti javio ak preživim, dal rade :cry:

-prijatelju BAGERISTA, ti si mi pogonsko gorivo, ti imaš tako lijepu mehanizaciju, održavanu, i s ljubavlju cijela tvoja familija to sređuje...
imate znanja i materijala, svaka vam dala... trudim se da bar na nešto liči taj moj fergi, ja ga NE ZNAM sredit, zato je kod mehaničara, al sam mu ja dosadan ko klop, i sve gledam, nešto i radim... uglavnom, to mi smiruje živce... kolega Mrki88 zna o ćem pričam...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Da ja sam donio stare pakne i oni zalijepe novu oblogu inače za torpeda bi došle nove blizu 1000 kn.
 
B

BAGERISTA

Guest
kao prvo, limar mi je očitao bukvicu kaj sam mu tako debel lim donesao (1.5mm)... al super je to popigao i navario...

-kabinu smo uspjeli dobit u centar, dijagonale su plus-minus do 3mm,
najeb... smo se dok to nismo nategnuli u ravninu, sad kabina liči na kabinu!!

-temeljna, pa zmajevski crvena :lol:

-rukavice- ne dodatna oprema, nego obavezna!! mehaničar krepava od smijeha kad ih navlačim, a onda kad navučem prvu, malo se zabrine, klasika, ko u bolnici sa pacjentom, zna da će bit frke :vragek:

-kočnice- bum ti javio ak preživim, dal rade :cry:

-prijatelju BAGERISTA, ti si mi pogonsko gorivo, ti imaš tako lijepu mehanizaciju, održavanu, i s ljubavlju cijela tvoja familija to sređuje...
imate znanja i materijala, svaka vam dala... trudim se da bar na nešto liči taj moj fergi, ja ga NE ZNAM sredit, zato je kod mehaničara, al sam mu ja dosadan ko klop, i sve gledam, nešto i radim... uglavnom, to mi smiruje živce... kolega Mrki88 zna o ćem pričam...

I ne sumnjam,,,,da neče bit kako triba,,,,vidin ja da ste si vi tamo dali u ozbiljan posa,,,,,i mogu reč,,,da ovo ča ti delaš s tom kabinom,,,bi malo ko se upustio,,,jer je stvarno bila izvijena,,,,ali ako imaš volje i želje,,,na kraju češ bit sam sa sobom prezadovoljan,,,,vijeruj mi.................

Zato samo gas...........i ne staj nikako,,,gušt je gledat slike,,,kako se dela sve tako reč na novo.............:supz::supz::partyman::partyman::partyman:

A za moju da,,,mogu reč da če bit bolje odrađena ova tvoja,,,,vidit češ,,,i još kad zalije crvena,,,,,,,,,,,,,,sijaj,,,do neba,,,,ako imaš kojeg druga,,,da ima komoru,,,unutra je farbaj,,,,,,ne žali par sto kuna............8)8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh