• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Onda je tvoj imt takozvani englezar :supris:,,,,sa colnim navojima,,,, jel imaš svugdje colni navoj ili samo na pojedinim dijelovima.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Onda je tvoj imt takozvani englezar :supris:,,,,sa colnim navojima,,,, jel imaš svugdje colni navoj ili samo na pojedinim dijelovima.

na pojedinim djelovima, bosh pumpa, rezervar, grijač, oni šerafi kaj drže zadnju osovinu di su semerinzi...
navodno da je glava i blok motora IMR...
bit će da je traktor slagan, i kaj je najbolje, radi ko urica...
e da mi je tog meštra u podrum dopeljat :lol:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Pa jesu li ti svi šarafi onda colni?
To je onda malo zeznuto na samo za grijač nego i za ostale stvari.
Moj prijedlog, ako u međuvremenu na nađeš od MF, da odneseš tokaru i novi i stari pa da polako odsječe na stroju navoj i sa jesnog i sa drugog pa POKUŠAŠ da zavarištakođe dok je stegnuro u strug.
Ne mora uspjeti ali možda da pokušaš ipak je, ja mislim, nemoguće paliti bez grijača.
E sada dok se ne snađeš možeš da koristiš fen (onaj koji daje visoku temperaturu) i da sa njim zagrijevaš vazduh tako što skineš gumištucnu koja ide sa filtera zdraka na onu cijev gdje se kači gas, vjerovao ili ne ima da pali bolje nego sa ikakivim grijačem.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
na pojedinim djelovima, bosh pumpa, rezervar, grijač, oni šerafi kaj drže zadnju osovinu di su semerinzi...
navodno da je glava i blok motora IMR...
bit će da je traktor slagan, i kaj je najbolje, radi ko urica...
e da mi je tog meštra u podrum dopeljat :lol:

To mora da je zvjer :rolleyess: od traktora dok vozi ,,, al kad stane prava sotona :axe: ,,,, traži mf,,, to su ta sranja engleska,,,,
Kaj bi se meštar radovo podrumu :rolleyess: ili bi bilo :prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
na pojedinim djelovima, bosh pumpa, rezervar, grijač, oni šerafi kaj drže zadnju osovinu di su semerinzi...
navodno da je glava i blok motora IMR...
bit će da je traktor slagan, i kaj je najbolje, radi ko urica...
e da mi je tog meštra u podrum dopeljat :lol:

Moren ja doj,,,,dobrovoljno se javljam..............:rolleyess:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e sad samo treba nać dučan koji ako ne drži, bar naručuje MF djelove...
to je drugi dio posla kaj sam mislio odradit na ferku, ta crijeva, pipe i zatvorit kabinu do kraja...

Neško, tokarenje i varenje dolazi kao zadnja opcija ako ne uspijem nać oriđiđi djelove... ako ne nađem u županiji, bum preko neta pa expres poštom...
valjda ima u HR dućan koji ima MF djelove i šalje poštom...

valjda bum uspil ove zime, čekam da garaža bude slobodna kod majstora...

:partyman:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sada sam se čuo sa momkom koji ima servis IMT.
On kaže da je jedino dugotrajno rješenje da urežeš obični navoj namo u cijev gdje se šarafi grijač i da je to mnogo manji posao nego naći grijač od MF.
Takođe, reko mi je, ali nije bio siguran, da su na MF bili grijači na 24V i koji su kada se stave na 12v skoro pa nikakvi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
proširi rupu i ubaci piksu sa običnim navojem koji ti je na grijaču....i miran si .....:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znači tako...
hvala na savjetima, budemo onda tak sa piksom i u klinac...

:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
mislim da ti je tako najlakše i najjednostavnije....
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
e sad samo treba nać dučan koji ako ne drži, bar naručuje MF djelove...
to je drugi dio posla kaj sam mislio odradit na ferku, ta crijeva, pipe i zatvorit kabinu do kraja...

Neško, tokarenje i varenje dolazi kao zadnja opcija ako ne uspijem nać oriđiđi djelove... ako ne nađem u županiji, bum preko neta pa expres poštom...
valjda ima u HR dućan koji ima MF djelove i šalje poštom...

valjda bum uspil ove zime, čekam da garaža bude slobodna kod majstora...

:partyman:

Ima Jakopic Lonjica,,, ukucaj u tražilicu i imaš odmah katalog i ponudu rezernih dijelova.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sada sam se čuo sa momkom koji ima servis IMT.
On kaže da je jedino dugotrajno rješenje da urežeš obični navoj namo u cijev gdje se šarafi grijač i da je to mnogo manji posao nego naći grijač od MF.
Takođe, reko mi je, ali nije bio siguran, da su na MF bili grijači na 24V i koji su kada se stave na 12v skoro pa nikakvi.


12v vs 24v nikako ne funkcionira :madmana: ni pod razno:axe:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Englezer ima navoj m20 imt539 M22 samo treba nareznicom proći i poraviti navoj i to je to
tako sam ja sebi rešio na viličaru
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Englezer ima navoj m20 imt539 M22 samo treba nareznicom proći i poraviti navoj i to je to

ovo bi bilo idealno ako je tak, bit ćemo pametniji kad ja to raskopam...

jel englezer sa 4 cilindra a MF sa 35, il su sve to MF-ovi englezeri, ali s različitim motorima?!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
da,ali prije treba pretokariti vanjski fi....
magla,kaj nema englezer colovni navoj.....?
 
B

BAGERISTA

Guest
Je josa,,,razlika je u navoju,,,,samo da se navoj radi jedan preko drugog,,,,neče iči,,jer treba prvo poravnat,,,bazu,nači nesmije bit navoja unutra,,,,,i obavezno di se to radi skinut sa TRAKTORA,,,nikako gore delat pa da se i može,,,tamo ne................

Ča je to moj grijač..:weedman::weedman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dogovorio sa frendom mehaničarom za veljaču,
idemo dalje u nove preinake na traktoru, pa čemo to sve skinut doli
i napravit kak se spada...

tokom prvog mjeseca skupljam železje i djelove :D

BAGER, onaj uslikani je tvoj!! to je već dogovoreno i riješena stvar!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nebute vi Engleza zajebali samo tak kak ste si vi zamislili :lol:
Dobro, nakraju ga budete i uterali u usisnu granu, a kaj onda? Treba na njega i naftu spojiti, jel tak? Onda opet tokar da istokari novu maticu ..........

@ Josix
Ne kompliciraj. Grijača ima za kupiti i koštaju isto ko i ovi sa milimetarskim navojem. Sekra, Jakopic, Trgoagencija, Traktor servis, ma ustvari svaki malo bolje opremljen dučan.
Ako ti je problem mogu ti ga poslati i ostaviti kod Gumi pađena.

Tam na onoj pipi zamjeni onaj O-ring i stavi šarafič da ti se nebi sama u vožnji odšarafila. Nema veze kaj ti budu pune cipele nafte nego buš ventilič zgubil ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh