• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ga imam na toj pregradi i ispod haube vec par godina i nema frke ni problema,jer trpi visoku temp,na direktnoj vatri se topi i frce ne gori,mi smo ga koristili u firmi dok sam radil za klima komore i rekuperatore za izolaciju lima od topline i buke a u komorama su temperature od +5do+80 stupnjeva i opce se ne mjenja.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a kaj dok dojde do 150 temperatura ( zračnjaci) ili ajd na 115 ili i malo prek (mercedes,radna 95) i kaj se onda dogodi?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Baš sam zadovoljan što se sve više forumaša uključuje u ovu raspravu..:icon_idea:

Kaj se tiče armaflexa,ugradio sam ga na jednu ploču koja ide između kabine i motora i za sad nema nikakvih znakova da bi mu visoka temperatura smetala..
Na haubama bi mogalo biti malo drugačije,pošto tu sunce grije i još + temperatura motora pa je malo toplije..Ali budem sprobao pa javim rezultate..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ja ga u haubi imam vec 4god i nema problema al na zracnjaku neznam dal bi bilo problema,ja vjerujem da mu nebi bilo nista.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Na haubu baš neznam koliko je pametno postaviti toplinsku izolaciju, radi samog hlađenja motora (smanjuje volumen i prijenos topline zračenjem). Hauba je izolirana obično samo oko auspuha (ak je lonac u haubi),zato na ista ne izgori (ili samo farba na njoj).

Činme ju opće zalijepiti za haubu da ne otpadne? Neoprenska ljepila gore i otpuštaju na temperaturi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod svih novih a i kod starih diesela ima zastita ispod haube zbog buke,i nema frke kod hladenja jer vecina topline ide iza i u voznji i kad se ventilator upali.
Ja sam ljepio samoljepljivi armafleks ispod haube i na plocu izmedu kabine i motora i nis mi se nije odljepilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Armaflex ti inače više voli hladno nego toplo ;)
To bi kao bivši klimaš (tak si rekel) trebal znati.

Za toplinsku izolaciju oko motora se koriste drugi materijali...neka bijela "spužva" s aluminijskom prevlakom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Idealno bi bilo nekaj slično onome kaj koriste za oblačenje peči. Trebalo bi pogledati u Plamenu Požega kaj nude.
Mada osobno smatram da toga netreba jer se time samo smanjuje mogučnost hlađenja motora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Armaflex ti inače više voli hladno nego toplo ;)
To bi kao bivši klimaš (tak si rekel) trebal znati.

Za toplinsku izolaciju oko motora se koriste drugi materijali...neka bijela "spužva" s aluminijskom prevlakom.

Ja znam kaj voli i kaj ne voli,i zato i velim al neki koda ne citaju imam ga u haubi i mednoj ploci i nema brige.
Normalni trpi temperature im -50do+85 stupnjeva
A armaflex S od -200do+105 stupnjeva i koristi se u toplovodima hladnjacima....
Ima antibakterijska svojstva i super izolator.
Tanki do nekih 10mm sluze za ploce di se kondenzira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
105º C nije baš neka temperatura, dovoljna za sigurnu ugradnju na vozila, gdje samo temperatura ulja prelazi tu granicu.
Zato sam to i napisal, da ne bi bilo neželjenog požara na (nečijem) traktoru, kombajnu i sl., a da budeš suodgovoran krivim (dobronamjernim) savjetom.
Armaflex jednostavno nije namijenjen za vozila, bar ne u motornom prostoru. Staviti ga ispod poda getribe ili pak kao oblogu blatobrana ima smisla (ak nije preskupo).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dosta je skup!
Bitno da nije u izravnom dotijcaju sa motorom i nebu gorio,na nekih 10cm je ok jer tam nije vise od 80stupnjeva a i radna temp motora je oko 85stupnjeva tak da zrak oko nje nema vise.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Danas kad sam sel u one svoje tačke u njima je bilo oko 60.
Ko zna na kolko je pleh bil zagrijan?

Mislim ipak da bu došlo do samo odljepljivanja na tim temperaturama :icon_scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oko motora po mom mišljenju ništa na bazi plastike,ajd neka nezapaljiva tkanina(kak ima npr na starim autima ispod haube) i to neče gorjeti ,a ljepilo kaj materjal za pričvrščivanje isto nije nekaj,jer dok se zagrije rasteže se i pušta...nekak ga zašarafiti ili zakačiti čvrstom vezom..na kombajn pogotovo nebi stavljal jer em je temperatura motora velka,vanjska temperatura ,a poklopac motora je vruč kaj se nemreš niti primiti,a kamoli kaj držalo ljepilo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Stavio sam taj armflex na pod kabine doduše s unutranje strane,nisam od ispod i onako i nema neke razlike..Sve je tu negdje isto kao i prije,ali ajde htio sam probat i stavio sam ga..

Sad ču ga još stavit ispod haube motora da vidim razliku,traktor ima vodeno hlađenje tak da valjda neče smetat po pitanju hlađenja..
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
što se tiče poda ja sam si nabavio gumu što bude ostraga u cedyu odlična je ima na sebi 2 cm.debelu kao staklenu vunu
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
evo par sličica

0wtu.jpg

b3eq.jpg

q5w9.jpg

0dru.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ljepo! A šta ćeš stavljati u okvire, pleksiglas ili stakla!? Hoćeš ju i tapecirati!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh