• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hehe kaj je tak mislil plastenik raditi na njemu pa je još samo dodal svjetla gore..ali nekaj je nekaj,nikaj je nikaj tak da kak god ali nekaj znači..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam znal kam bi napisal ovo pa sam mislil da je najprikladnije ovdje.
Guume u kabini u zetoru 5211 su mi ispucale i otvrdnule,one po podu,pa sam danas kupil novu cepastu gumu od 3.8mm i sitno rebrastu od 3mm za srednji greben izmedu nogu.
Kupil sam ju u savatehu d.o.o. i na kile je,kila cepaste je oko 50kn,a kila rebraste je oko 40kn,ima ih oko 6 raznih profila i nekoliko debljina,i izmedu ostalog imaju i gume za stakla na kabini ili na starijim autima.
Kad sve postavim i fiksiram postavit cu slike da vidite.
Kabina mi nije euro vec neka nasa ili slovenska nisam siguran.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,,,ovo se zove od nule počet...:icon_thumright::icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za ovakav projekt stvarno treba volje zivaca i nekaj penez(novaca) svaka cast!:icon_thumright:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ajde malo da čujem razna mišljenja...

Dakle zanima me kako su noviji traktori u kabini toliko tiši od starijih??
Recimo stariji traktori sa solidnom kabinom,kabina odvojena od mjenjača,postavljena na 4 nosača i sve kak treba,tu ne računam IMT kabine nego nešto kao na Zetoru...

I sad ti stariji traktori su ipak puno bučniji od novih,gdje je caka??
Koji bi bio najbolji izolator od buke i gdje je najbitnije da bude postavljen?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pod i prednja strana kabine,a koristi se nesto kao filc,al nekad su koristili tanji sad je nesto deblji i jako puno na buku utjece to da sto vise lima imas vise odzvanja pa bi bilo dobro sto vise tkanine ili filca imat bit ce manje buke.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jesu nešto i motori tiši ali svojedobno steyr kak smo imali mi(86.g) je možda malo bučniji od novog df-a(jedino sam njega vozil od novijih traktora) ali lima koji nije izoliran nije bilo...pod-izoliran sa 3 cm neke tkanine(nemam pojma koje) i nutra u kabini 2 cm na podu...blatobrani-dosta deblji lim (na novijima plastika ili kaj več) i isto iznutra prvo 1 cm spužve i debeli tabacirungi gore..od naprijed je bila 3.5 cm debela neka kak azbestna tkanina..i dok si ga natjeral pun gas ,samo si turbinu čul kak fučka,a dok si zaprl i zadnje staklo i turbinu si slabo čul,a radio je sviral glasno kak i dok je bil ugašeni,i opet si ga bez brige čul...kaj se zetprovih kabina tiče,je lijepo se nutra voziti dok imaš mjesta kolko očeš,zatvorena potpuno,ventilacija,ali poslje dok sjedneš u neki malo bolji traktor onda vidiš da i nije nekaj previše,ali ipak puno bolja od npr. IMT ove kabine
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
K-flex samoljepljiva spuzva tj nije spuzva ali je slicno. Super izolator, a lijepo izgleda.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene nije u pitanju ni IMT ni Zetor nego MF..Vozio sam ih par komada tih 590 modela,i svaki ima drugačiji zvuk i motora i u kabini je razlika,jedni su puno tiši drugi opet jako glasni..Na jednima kabina dost vibrira cijela a na drugima ništa,kak je na ler gasu tak je i pun gas..

Svaki je imao između kabine i nosača postavljene one gume tak da nije bilo direkt kabina na nosaču..

Recimo na mom 590 kabina dost vibrira kad je malo jači gas i onda se tu javljaju razne vibracije unutra u kabini koje s vremenom dosade..Kroz zimu ču si dat trud i probat postavit ispod kabine s vanjske strane neku izolaciju možda bude kaj bolje..

Dal bi bilo kakve koristi ako bi stavio ispod svih oklopa mašine taj K-flex??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam sebi zaljepil k fleks ispod haube i na prednju stranu kabine i tisi mi je unutra,al na stropu mora biti neka tkanina deblja,kad mi je bil neki skaj gore odzvanjal mi je unutra dosta jako.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja sam sebi zaljepil k fleks ispod haube i na prednju stranu kabine i tisi mi je unutra,al na stropu mora biti neka tkanina deblja,kad mi je bil neki skaj gore odzvanjal mi je unutra dosta jako.

Ma imam doma rolu armaflexa,a to je valjda isto ko i K-flex,debline 13mm..
Na strop sam stavio gore taj armaflex,i još sam zalijepio na njega tepih gore..

Kad uhvatim vremena idem s ljepljenjem armaflexa na haube..:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je to,i super si napravil,bit ce ti tise i nece te sunce przit po glavi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Ma imam doma rolu armaflexa,a to je valjda isto ko i K-flex,debline 13mm..
Na strop sam stavio gore taj armaflex,i još sam zalijepio na njega tepih gore..

Kad uhvatim vremena idem s ljepljenjem armaflexa na haube..:(happy):
Nisam siguran da je Armaflex prikladan za pregradu između motora. Trebal bi biti neki negorivi materijal (poput staklene vune/tkanine).
 

Najnoviji postovi

Na vrh