• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
decki dal se ova stakla moraju kupit sa rupama i po njima radit kabinu ili ovi staklari mogu napravit rupe gdje treba:icon_scratch:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pa ima na Njuškalu ovih kaj imaju več gotova stakla po tipovima kabina al mogu ti i po tvojim mjerama-šablonama izrezat i izbušit rupe kak trebaš
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Pa ima na Njuškalu ovih kaj imaju več gotova stakla po tipovima kabina al mogu ti i po tvojim mjerama-šablonama izrezat i izbušit rupe kak trebaš

ma imam doma dosta stakala vecinom su od starih zetora nabavio skoro zabadav a sad bi trebao na skipa napravit kabinu kak spada pa mi se ovo cini ko najbolje rijesenje
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
Ja sam pitao par staklara koji rade stakla po mjeri i želji za kabine kakve hoćeš da mi preurede šajbu od zetora (trebalo probušiti 4 rupe i skratiti da paše na ursusa) i svi su rekli da se stakla od traktorskih kabina ili auta nemogu preuređivati naknadno jer su kaljena i kod bilo kakve obrade dolazi do pucanja...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
neznam kako je kod vas ali kod nas covjek pravi kakva hoces stakla i busi rupe gdje god hoces jasam na skipa narucivo i za traktor i sve moze napraviti
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
rupe na staklima mogu se busiti ali prije zavsne obrade odnosno kaljenja,posle toga nema nikakve dorade
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
e jebiga :(punch):

nemoj se sikirati nacices ti pravo rjesenje za sajbe.
ja kad sam sebi narucivao rekli su mi da nema nikakve dorade ni busenja
jer bi staklo (sajba) popucalo:(shake):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
a i svaka staklarska radnja ti može napraviti takvo staklo po šabloni (duplo ljepljeno 6mm kao kod prve šajbe na autima), bušenje rupe plačaš po komadu, samo šta je to jako nekvalitetno i skupo
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
a i svaka staklarska radnja ti može napraviti takvo staklo po šabloni (duplo ljepljeno 6mm kao kod prve šajbe na autima), bušenje rupe plačaš po komadu, samo šta je to jako nekvalitetno i skupo

ajojjj skupo i kvalitetno ne ne :(punch):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
ajojjj skupo i kvalitetno ne ne :(punch):

meni ti je on u 2 navrata radio za ferbusona (orašje kabina 90g, stakla na šerafe) gornju šajbu šta se otvara, uzimao je oba dva puta po 250 kn, staklo nije kaljeno bilo, malo jače lupiš vratima ili na oranju i ono popuca na strehe.... i na kraju, igrom slučaja, nađem orginal staklo u sekri za 130kn, duplo jeftinije :)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
meni ti je on u 2 navrata radio za ferbusona (orašje kabina 90g, stakla na šerafe) gornju šajbu šta se otvara, uzimao je oba dva puta po 250 kn, staklo nije kaljeno bilo, malo jače lupiš vratima ili na oranju i ono popuca na strehe.... i na kraju, igrom slučaja, nađem orginal staklo u sekri za 130kn, duplo jeftinije :)

nekad ispad original jeftiniji od bilokakvih sporednih zamjenskih stvari:icon_wink:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
nekad ispad original jeftiniji od bilokakvih sporednih zamjenskih stvari:icon_wink:

bilo je tad posljeratno stanje, pa i nisi imao svakakvih djelova za iemteja tad, a kak se otvorila sekra, i ti šta su zastupali prvi djelove iz srbije tad, polako su počeli pristizati, ali je u sekri tad ta ista šajba bila oko 100 dm, tak da je bilo isplativije raditi kod staklara, sad kak je tržište zasićeno, sad ispada orginal duplo jeftiniji :)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
imam par šajbi od pleksija na kabini al nije to najsretnije riješenje... jednom kolegi roto kosa razbila dva put šajbu na fergusonu, onu s kojom je kupljen i još jednu kakti originalnu i onda je dao radit kod staklara, platio je 270kn i rekao mu čovjek da mu tu sigurno neće kosa razbit a ako pukne da će mu napravit takvu da ju ni metak ne probija....
za sad je 3 godine na traktoru još nije pukla..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
imam ja jedno staklo na vratima razbijeno i zamjenjeno pleksiglasom, moje iskustvo nije najbolje, brzo se zamuti i podlozno je vremenskim uvijetima! ali neigra mi ulogu jer je na vratima pa ih preko ljeta oupce nemam na traktoru, no razlika se vidi i to drasticno!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i kod mene je jedan pleksiglas na vratima...i več je sav zdrapan i kad malo sunce upre ništ ne vidiš...prije je bilo i na velkom traktoru prednja šajba od pleksiglasa ali par put je radil brisač i sve je spisal i opet se nije ništ vidlo...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
imam ja jedno staklo na vratima razbijeno i zamjenjeno pleksiglasom, moje iskustvo nije najbolje, brzo se zamuti i podlozno je vremenskim uvijetima! ali neigra mi ulogu jer je na vratima pa ih preko ljeta oupce nemam na traktoru, no razlika se vidi i to drasticno!
e točno tako
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niska razina kvalitete konkretnog primjerka.

Da je neznam kakva kvaliteta plastika je puno metjanija i haba se,a staklo je staklo i puno bolje dugorocno rjesenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh