• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
Reparacija Kabine Imt 539

Dali netko zna gdje ima kvalitetne gume za prozore ove kabine;
poljo.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Jer strah me kada budem skidao stakla da ce nastradati pokoja ta guma jer su doslovce negdje malo spucale a strah me da su se spekle....

I da da jos pitam vjerujem da je sistem jednostavan mislim da nije ljepljena jos s necim:(think):

Dali je netko skidao stakla s gore navedene kabine......:confused:

Hvala unaprijed.....
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
ma nemoj to kupovat već odi na neki auto otpad i nakupi si guma od šajbi od starih vozila
od stojadina , juga , lade nive ti je identična guma kao ta tvoja...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo reci cu ti sistem kako se skidaju stakla . napravis trakice od lima otprilike 1,5 sirine i duzine 7-10cm. pozeljno je malo celicniji lim debljine od 1 do 1,5 mm. sa unutrasnje strane zavuces izmedju keder gume i lima i stavljas sve na razmaku oko 5cm . mogu ti sutra poslikati kako to izgleda . posto radim auto limariju sva stakla na keder gume tako vadim bez obzira dal je auto traktor kamion ili sta drugo. princip je isti. kad sam raskopavao bobine visokog napona u njima ima 10 limcica celicnih sa tim merama . moras samo u coskovima voditi racuna oni teze izlaze ali kad obidjes svud okolo cose po cose polako izvlaci. za gume se neboj nek samo na par mesta drze ivice nace ispasti. kad se polako radi nece se ostetiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nije to neka frka za skinuti na način kak je Vica napisal, ali ako je guma jako tvrda onda bu fešta. Pazi da ne razbiješ staklo, naročito ona manja. Radije upotrebi skalpel.
Gume znam gde ima na metre ali najbolje (najjeftinije) autootpad, ionak ju moraš po čoškima rezati.

A zakej to uopče skidaš dole?
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
evo reci cu ti sistem kako se skidaju stakla . napravis trakice od lima otprilike 1,5 sirine i duzine 7-10cm. pozeljno je malo celicniji lim debljine od 1 do 1,5 mm. sa unutrasnje strane zavuces izmedju keder gume i lima i stavljas sve na razmaku oko 5cm . mogu ti sutra poslikati kako to izgleda . posto radim auto limariju sva stakla na keder gume tako vadim bez obzira dal je auto traktor kamion ili sta drugo. princip je isti. kad sam raskopavao bobine visokog napona u njima ima 10 limcica celicnih sa tim merama . moras samo u coskovima voditi racuna oni teze izlaze ali kad obidjes svud okolo cose po cose polako izvlaci. za gume se neboj nek samo na par mesta drze ivice nace ispasti. kad se polako radi nece se ostetiti

Uh super....znaci to je isti princip kao na recimo Golfu II jer s frendom smo mjenjali prednju sajbu on je isto okolo naokolo isao i na svakih par cm stavljao neke limice i stavili deku na prednju haubu i uprli nogama u nju iznutra ja na suvozacevom on na vozacevom i izasla je van sto bi reko keks....

stavljanje malo duze uvukao neki flaks u gumu i lagano u krug navlacio flahs dok nije sjela sajba..... Znaci princip je identican.....

Samo sto je ova moja guma na 3 prozora djelomicno jako ostecena pa me zanima ima li di to za kupiti novo ili da kao sto kaze kolega gore negdje po odpadu ordiniram.....:icon_weed:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Dali netko zna gdje ima kvalitetne gume za prozore ove kabine;
poljo.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Jer strah me kada budem skidao stakla da ce nastradati pokoja ta guma jer su doslovce negdje malo spucale a strah me da su se spekle....

I da da jos pitam vjerujem da je sistem jednostavan mislim da nije ljepljena jos s necim:(think):

Dali je netko skidao stakla s gore navedene kabine......:confused:

Hvala unaprijed.....

mislim da sam vidio da Gumiimpex iz Vž to ima u prodaji.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
iako je tvrda izlazi zgodno , vadio sam gde su nacisto trule od sunca i vracao. ovde je problem oko malih uglova . kad se nameste limcici moze se pomoci da se na samom uglu rasece guma malo da lakse izadje i vaditi prvo gde je ugao veci od 90 stepeni pa se ovi manji uglovi samo izvuku. i limcici se postavljaju sa unutrasnje strane a vadi se na spoljnu .te gume su namenske i tesko ce pasovati sem originalnih jer prilikom montaze ako nisu kanali za staklo iste dubine moze staklo puci
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
Nije to neka frka za skinuti na način kak je Vica napisal, ali ako je guma jako tvrda onda bu fešta. Pazi da ne razbiješ staklo, naročito ona manja. Radije upotrebi skalpel.
Gume znam gde ima na metre ali najbolje (najjeftinije) autootpad, ionak ju moraš po čoškima rezati.

A zakej to uopče skidaš dole?

Skidam dolje zato što je bas korozija uz rub te gume i ako ocistim do gume onda ostaje malo i ispod gume a kad si dajem truda onda to treba napraviti kako spada i mir dugi niz godina...

Znam da je to igrarija ali samo me zanimalo dali ima di i koja je cijena cca te gume jer ova stara je tvrda i to poprilicno.

Kabina je ok ali nacela je hrđa i sa je to lakse sprijeciti nego kad uzme maha....a miniwosh je vrag nabije vodu svud i eto ti hrdjanja....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam dal ima guma kod vas gde u prodavnici . ja ih uzimam u rumi na pijaci ima covek koji ih pravi skoro sve vrste. doneses uzorak i kolko hoces metara uzmes. ali prilicna im je cena .pre dve godine sam menjao na ursusu sve gume i cini mi se da je oko 0.5 eur 1m
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
evo reci cu ti sistem kako se skidaju stakla . napravis trakice od lima otprilike 1,5 sirine i duzine 7-10cm. pozeljno je malo celicniji lim debljine od 1 do 1,5 mm. sa unutrasnje strane zavuces izmedju keder gume i lima i stavljas sve na razmaku oko 5cm . mogu ti sutra poslikati kako to izgleda . posto radim auto limariju sva stakla na keder gume tako vadim bez obzira dal je auto traktor kamion ili sta drugo. princip je isti. kad sam raskopavao bobine visokog napona u njima ima 10 limcica celicnih sa tim merama . moras samo u coskovima voditi racuna oni teze izlaze ali kad obidjes svud okolo cose po cose polako izvlaci. za gume se neboj nek samo na par mesta drze ivice nace ispasti. kad se polako radi nece se ostetiti


Do skora sam imo kamion zastava 615 na kom se stakla ko i kod vecine kace na keder.Pre 2 god ja i tata smo skidali stakla,da bi ga ofarbali.Mi smo stakla skidali na drugi nacin tojes kanapom.Uzmes kanap i zavuces ga sa unutrasnje strane izmedju gume i lima u krug,zatim stegnes kanap i gurnes sraklo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako se namesta ali moguce je i skinuti ako su obla stakla i kederi i kad su mekani i elasticni. kad su ovakvi kederi kao na ovom 539 to je skoro nemoguce uraditi. pogotovu sto su tvrdi kederi . sutra cu vam slikati kako se to radi i videcete koliko je lako .takoreci samo izidje. dovoljno je na tri strane staviti cetvrta se samo povuce i izlazi.radim to vec preko 20 god i nisam imao jos havariju sa staklom
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
tako se namesta ali moguce je i skinuti ako su obla stakla i kederi i kad su mekani i elasticni. kad su ovakvi kederi kao na ovom 539 to je skoro nemoguce uraditi. pogotovu sto su tvrdi kederi . sutra cu vam slikati kako se to radi i videcete koliko je lako .takoreci samo izidje. dovoljno je na tri strane staviti cetvrta se samo povuce i izlazi.radim to vec preko 20 god i nisam imao jos havariju sa staklom

Super....:icon_pray::icon_pray::icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Slike pomažu uvelike!!! Hvala na trudu....cekam slike
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sutra cu poslikati kako se radi. malo imam veci problem da ih postavim jer mi je konekcija losa a ovaj ludi tel pravi slike od 1mb pa nekad nece da primi. nekako cu postaviti samo strpljenja. lako je skinuti da znas , veca je majstorija to vratiti i treba dvojica za to .ali objasnicu ti i to jer ce biti problematike zbog tih malih uglova stakla
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo slika. ovo su zadnja 5 vrata renoa 11 iz 86 god. jedino njih sad imam trenutno sa tim tipom kedera. znaci pocinje se od sredine pa ka krajevima[ coskovima] u coskove obavezno staviti sto blize limcice samom cosku jer oni najteze izlaze.nisam je celu vadio posto je mraz napolju a to se radi na temperaturama od bar15 stepeni.






12022013339.jpg


evo vidite otprilike kako to ide. na zadnjoj slici vidite dokle otprilike postavljam limcice. sledece idem na druge dve strane isto iz sredine se krece pa ka gore i na kraju postavljam u same coskove. nebih preporucio rad na hladnom vremenu jer se sve stegne od hladnoce i staklo je krto.treba bar da odsoji par sati u toplijoj sredini pa kad se sve adaptira toj temperaturi onda vaditi.najgora misija je kad se spolja utera u toplu radionicu i odmah krene sa skidanjem ili namestanjem stakala. tad moze dok trepnes puci staklo. i jos nesto: limcice treba blago ugurati izmedju kedera i lima oko 5mm do 1cm u zavisnosti koliko je falc lima dubok. obicno postavim dva tri koliko da se drze pa se onda naguraju jos malo jer i sam keder popusti [odlepi se]. ako jos sta ima nejasno tu sam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mislim da gume na ovom imt-u imaju s vanjske strane traku-kajlu koju treba izvuči van i staklo bi trebalo onda relativno lako izači iz gume ili zajedno s gumom iz okvira.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ova sva stakla to nemaju a nisam na 533 i 539 video keder sa osiguracem.[traka ] .na nekim traktorima postoji i ona ucvrscuje keder gumu. i kad se izvadi samo se lakse radi postupak vadjenja , a da ces staklo izvuci dok keder ne izvuces iz lima nemoj ni pomisljati. dal vadio osigurac ili ne limcicima ce se izvuci bez ikakvih problema.lakse se namontira kad se izvadi osigurac ali i njega posle staviti su muke. a moze i bez njega [osiguravajuce trake]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja na 565 i novom 539 imam te kedere s trakastim osiguračima. Nije uopće problem skinuti i staviti staklo, puno lakše nego kad su kederi ovakvi kakve ima koelga na ovom 539.
Osigurač vadim s šerafcigerom, odnosno samo ga načmem i povučem s rukom van. a montaža je isto lagana, 3 strane sjedaju, a četvrtu s malim šerafcigerom naguram u mjesto.
Isto tako i vračanje trakastih osigurača, s dva mala šerafcigera se vrati u mjesto bez brige, je da traje, ali da se bez problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja na 565 i novom 539 imam te kedere s trakastim osiguračima. Nije uopće problem skinuti i staviti staklo, puno lakše nego kad su kederi ovakvi kakve ima koelga na ovom 539.
Osigurač vadim s šerafcigerom, odnosno samo ga načmem i povučem s rukom van. a montaža je isto lagana, 3 strane sjedaju, a četvrtu s malim šerafcigerom naguram u mjesto.
Isto tako i vračanje trakastih osigurača, s dva mala šerafcigera se vrati u mjesto bez brige, je da traje, ali da se bez problema.
kod traktorskih kabina nisu precizne mere pa nekad moze ko u tvom slucaju ici veoma lako [ taj tip kedera je laksi inace za montazu i demontazu] a ume biti i veoma tesno gde treba biti obazriv. pogotovu sa vecim radnim stazom i izlozenoscu suncu gde se gume inace otvrdnu postanu plasticne i isprskaju. dok su meke i elasticne i leti milina je raditi sa njima.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
mislim da 5mm puno previše, 3mm u vrh glave

Neznam iz kolkog su mesa napravljeni arnjevi, pa se budem tak i pridrzavao toga.

A gle znam da je 5 mm puno, al od viška glava ne boli, nedaj bog u slučaju da se prevrne ipak je nešto čvršće i robusnije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh