• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Precijenjeni traktori i poljoprivredna oprema

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Pošto nema teme, nadam se da nije u suprotnosti pravilima ovog foruma, a i ljudi su babe, ja prvi, želio bih otvorit ovu temu zabavnog karaktera. Evo jednog spremnog za udaju, samo skoro 4000 eurića, veli prodavač nije nov, al nije ni 5000. E pa dragi moj, mogao si ga raskopat i pobojat kako treba. Svi vijci i lajtunzi obojani. :ppozdrav:



Ajme što više gledam, to je gore. Popucale gume na sponama, obojane. Obojane felge, bez skidanja guma. Obojana crijeva za rashladnu tekućinu, niti hladnjak skinuo nije. Zadnji priključak za prikolicu je loš ručni rad. Ovakve stvari treba kažnjavat, što da se prikolica prevrne?
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,754
Pikirao sam na jednog 53x (veći mi nije trebao), ali kao što si naveo ispod 4000€ ništa ili za generalku.
Onda je naletio jedan STEYR 658 za 3500€. Bilo ga je grdo za vidjeti sav hrđav, ali....vidi Pomoć u kupovini traktora
Taj je imao sjedalo GRAMER i 4 priključka za hidrauliku odozada i dva naprijed i nosać prednjeg utovarivača
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nemrem videti dok spofarba staru kramu. To odma i budala vidi da je za udaju. Nek on bu hrđavi i masni,bum si ga ja lickal. Najjači su pofarbani i s original malo radnih sati,a nakalemil mu tursku vuru. 1000 i kusur sati,a on nalickani. Pa de si ,pobogu, farbu oštetil ak ništ nije delal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Forumaši koji su popratili koju temu na forumu koju sam podjelil sa vama znaju da sam se oprobal u uređivanju starog traktora.
A bilo ih je podosta podjeljenih sa vama.
Onog Zetora 47 sam predstavil od prednjeg do zadnjeg klina.
Tak i Štorea od kolege ZJ-a
Pa onda onaj 539.
Pa koja slikica 25-taka.
Koja od Ursusa 355
Pa 7745
Pa završni izgled IMT 560
Nekaj malo oko Univerzala 445
Pa pokoja slika od nekoliko uređenih Tomosića.
I hrpa uređivanja koje nisam predstavil na forumu.
I sad je jedan projekt u toku, nije traktor ali je stara raga koja najvjerojatnije na forumu nebu predstavljena.

Uglavnom, znam jako dobro kolko vremena i truda treba da se jedan traktor uredi do posljednjeg šarafa I mogu slobodno reči da se to novcima nemre platiti.
Da bi staru ragu malo polickal začas u njega ulupaš soma, dva eura plus uloženi trud i na kraju ispada da taj komad željeza nije bil vredan ni onoliko koliko je težak bil.

Ako ne vjerujete pitajte @Matija_E30 on je sad u sličnom projektu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Ko ne proba, ne more si nit zamisliti kakav je to posel i kulko vremena zahtjeva.
Meni isto nije jasno kak neko pofarba prek masnoga ili zmazanoga. Žali bože truda. 🤦 Bolje napraviti kak treba, z max mogućnostima z kojima se raspolaže.

@MUHA hvala 🙂
Vjerojatno su i ostali koji prate temu primjetili da nema novosti. Malo sam zapel z projektom. Zaredalo se par problema, pa čekam da mi se to malo slegne. Uglavnom bit će nastavak radova 🛠️
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Pofarba onaj ko mora to nabrzinu napraviti sa čim manjim troškovima jer od toga živi.

To ti je tak. Ona tema na forumu, cijene usluga, tak je i tam.
Svi bi na brzaka openezili se ako je prilika. Iz ljubavi i poljoprivredu retko ko dela ;)
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Da je i sa sprejem ljepše je nego nikak. Kad ga pogledaš iz daljeg izgleda solidno a ionak ako se s njim radi kroz kratko vreme opet bu negde malo oguljen...
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Muha,potpuno se slažem s tobom da se pravi kompletni remont kakav si ti delal nebre platiti. To moreš delati iz gušta i izazova kak sad dela Matek s Kramerom. I ovo malo pošoricati sprejom,to napravi čovek za sebe. Ali ovdje je riječ o maskiranju krša. Prijatelj je kupil 533. Veli ,poglej ga,ko z dučana. Za tjedan dana veli,najdi de ne curi ulje. Za takve poduhvate je farba dobro naplaćena,a navek se najde bedak koji ne skuži maskenbal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Sve ja to znam, a isto tak razumijem i onog koji je maskembal organiziral.
Lepu i vrednu pucu danas moreš sa svečom tražiti ali uvek neki vetar popuhne...
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
a isto tak razumijem i onog koji je maskembal organiziral.
Ja baš ne razumijem. Teško mi je razumjet nekoga tko ti hoće uvaljat nešto. Ne postoji loš proizvod, samo ne adekvatna cijena. Da je traktor u stvarnom stanju poslikal i stavil tu istu cijenu, ja nebih ni temu otvoril. ;) Svatko ima pravo cijenit svoju stvar, a isto tako imamo pravo i komentirat. Skinul je haubu. Jel teško skinut još hladnjak, crijeva, lajtunge? Ak je koji sprhal, jel teško kupit nove, evo sad sam na očevom mijenjal sve od dovoda goriva, ne znam jesu 300 kuna bili, previše sam i rekal možda. Jel teško nove filtere goriva stavit, to je tak jeftino da je za plakat. Nije teško stavit 3600 eura. Traktor je možda bomba, al meni ovo nije lijepo. Niti mast mi nije lijepa, sam dragi Bog zna da bi našega htio poredit, ali nije moj i tu priča staje. Ovo je neuredno i neozbiljno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ne ulazim u cijenu, ali znam da kad skineš crijeva obično trebaju odmah nova, a trebaš odma i šelne jer kak budu izgledale hrđave na pomusanom traktoru.
Skidaš hladnjak postoji opasnost da ga oštetiš jer je najvjerojatnije trul.
Skineš instalaciju zbog farbanja odma treba nova jer nemaš kaj vratiti nazad.
Da bi pofarbal nosače filtera a nema lajtunga gore treba svaki dosjed za pločicu zaštititi
I tako dalje, a to sve zahtjeva neko vrijeme, a vrijeme je novac......

Rekoh ti, probal sam više puta i znam jako dobro kak to ide.
Ne zagovaram ovog, a nijednog drugog šveronju koji pomuše i prodaje ljepotu. Samo komentiram da to sve skupa poskupljuje proizvod.
Sami dijelovi su ništ koristi, iz mog iskustva mogu reči da pofarbana crijeva vode dulje traju. Dijelovi su najmanja stavka danas.
Sam veliš da si dijelove platil 300 kuna, ali si za zamjenu istih potrošil cca 2 radna sata, a mehanicarska vura je?
Kontam delal si sam i usput užival kaj si si sam to napravil (y)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
808
Pošto nema teme, nadam se da nije u suprotnosti pravilima ovog foruma, a i ljudi su babe, ja prvi, želio bih otvorit ovu temu zabavnog karaktera. Evo jednog spremnog za udaju, samo skoro 4000 eurića, veli prodavač nije nov, al nije ni 5000. E pa dragi moj, mogao si ga raskopat i pobojat kako treba. Svi vijci i lajtunzi obojani. :ppozdrav:



Ajme što više gledam, to je gore. Popucale gume na sponama, obojane. Obojane felge, bez skidanja guma. Obojana crijeva za rashladnu tekućinu, niti hladnjak skinuo nije. Zadnji priključak za prikolicu je loš ručni rad. Ovakve stvari treba kažnjavat, što da se prikolica prevrne?
najvjerojatnije nije prodavač nego PREPRODAVAČ.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Ja vas ne kužim. Odeš pogledaš traktor, ak ti se ne sviđa lijepo se zahvališ i kući. Pa nek radi tko šta želi
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Pa nije baš svakome taj traktor pri susedu. Ak se voziš kakvih 100,200 kilometri glet kolko je vur tam,nije baš neki izlet. Druga stvar je da nebu zajebal znalca jer taj nebu ni išel. Zajebal bu bokca koji se ne kuži i koji je jedva nekaj skrpal da si kupi za svoje potrebe. A takvi su onda žrtve,jer kaj bu sused rekel ak kupim hrđavi i masni traktor🤔. A ta šminka ga onda skupo košta
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Baš tak. Neki dan napravio preko 200 km da vidim kosu koja se drma ko babin zub a kad pitam kakva je veli dođi pa vidi. Eto, bio i vidio. Drugi dan opet oko 200 isto da pogledam i popijem kavu i opet doma. Jučer zovem opet jednog kosa iz uvoza nije ju probao ali tamo negdje su rekli da je super stanje. Ali cijenu zna i zna da neće puno spustiti. E to nejdem ni gledati. Radije doma sjedim
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,754
Na traktoru imam nosače i instalaciju za prednji utovarivač pa hajde da ga nabavim, nek se nađe.
Jedan 1000€ u KC - ma ne bih ga kupio niti da je na otpadu po kilogramu!
Drugi 1500€, ali bi ga dao za 10.000 kuna. Konstrukcija kak tak, ali jedan cilindar oštećen!
I onda u SB neki stražnji univerzalni FLIEGL na bilo koji traktor, neupotrebljavani za 1500€
Malo sam se navozao!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ima svega narode, ne treba kuditi tuđe i ne treba žaliti gorivo, novac i kilometražu, kako ćeš naći nešto ako ne tražiš? Najlakše kasnije kukati kako ne valja, a nisi se niti uvjerio dali valja ili ne valja ili pogledao.

Evo, ja sam osobno napravio preko 3.500km u zadnjih 15 dana aktivno tražeći neke stvari, pogledam nešto u Bjelovaru, vratim se u Donji Miholjac, sjednem na piće, pogledam oglase pa odem u Klinča sela i u povratku stanem u Popovaču. Sutra dan opet za Miholjac pa Pitomaču, sada sam s druge strane Bjelovara opet nešto našao - pogledam pa odem za Buje u Istri , na povratku u Buzet i put kući, onda sam imao manje vožnje po lokalnoj periferiji do 100km i tako skoro svaki dan.

Dali žalim? Ne, više bi žalio da sam za istu stvar dao iste novce na drugom mjestu, a dobio lošiji proizvod.

Glede ove teme, ne biste vjerovali koliko ljudi će prije kupiti pofarbane strojeve umjesto da kupe dobre, a na oko ne baš tako privlačne strojeve.
 
Na vrh