• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Tu se može malo detaljnije isčitati o tom motoru.
 

zeleniberberin

Novi član
Tu od
11 Lis 2024
Poruka
10
Vidim, ispade da je manje od 14 ks iliti manje od 12.5. A takodje ne vidim da pise koji je proizvodjac tih motora...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ma kojih 14KS iz 456 cm3? Malo si razmislite da SS Labin (za kojeg isto tako po mnogima da ima 14 KS) , ma možete si ga misliti a ne može orati sa jednim malim plužićem u ilovači. Dok za usporedbu sa jednim živim konjem može se izorati brazdu. Ili jedan vol od 1060 kg što može povući. Naravno da je to samo ilustrativno, konj - vol ima težinu i snagu dok SS Labin ima tu neku određenu snagu ali nema težinu. Tako da puno više može dati na kardanu za pogon freze i kardanske prikolicu a najložije može dati u oranju.

Tako da taj spominjani motor može dati 10 efektivnih KS, i uostalom u specifikacijama lipo piše koju snagu reproducira na 3000/o min i 3600/omin.

Kako se spominje Lombardini 15LD440 ,11 KS , tu u drugoj temi, Kako bi onda taj motor u maloj (zanemarivo ) većoj zapremini moga dati 3KS više? :rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Da točno piše! Ali nigdje NE piše točno koji je motor na tom mtk. Znači to je informativno , i naznačeno je da taj mtk dolazi sa motorima od 10 - 14 KS. Treba malo čitati sa razumijevanjem a ne samo lupati ono što piše.

Gledaj na stranicama "Entrada", jer su oni generalni distributeri Labinprogresa i motora Lombardini. I to ne od jučer, nego već više od 30 godina. :sneaky:
 

zeleniberberin

Novi član
Tu od
11 Lis 2024
Poruka
10
A jel znas nesto o imt fpm kultivatoru 414 model iz 2018 godine. Crvena skroz sa zelenim ruckama. 510 motor original. Ima sve zivo od opreme na njoj sto postoji! Da li imas neka saznanja o istoj? Zajvaljujem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Da znam isto ono što i ti možeš saznati , u samo dva klika mišićem. Ili ti je i to teško ili si lijenčina.
Evo ti link pa si proučavaj.
 

zeleniberberin

Novi član
Tu od
11 Lis 2024
Poruka
10
Da znam isto ono što i ti možeš saznati , u samo dva klika mišićem. Ili ti je i to teško ili si lijenčina.
Evo ti link pa si proučavaj.
Ne pitam te za to druze. To sam vec procitao naravno, mislio sam na iskustva ljudi koji je koriste. Da li ima nekih falinki i slicno, kako se pokazala! Nema potrebe da kenjas odma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Pri nama ih nema baš...ali se može usporediti s Goldonijem /Labinprogres SS. Podjednakih su dimenzija i mase.
Razika je da SS ima 2 brzine kardana za pogon freze, dok ovaj ima 1 brzinu. Zato 410/414 ima brzinu više u radnom području i brži je u transportu (5. brzina), dok SS je moguće voziti samo s pogonom prikolice oko 30km/h. Rikverci su sporiji na 410/414 nego na SS-u, pa to može biti prednost i mana, u košnji npr.

O kvaliteti ti ne mogu nikaj reći, motori mogu biti isti na oba, ob mogu imati električno ili ručno pokretanje tak da tu nema neke razlike.
Stvar navike, cijene... Usporedi i odluči se za onog koji ti se više sviđa. Glavna prednost SS-a su dvije brzine kardana, i zupčasti (čitaj robustniji) prijenos na diferencijal , dok 410/414 ima radnu brzinu više, ali i pužni prijenos na diferencijal...e sad odaberi sam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
...Jučer isprobana međuredna freza, obzirom da je blato bilo jako sam zadovoljan, plan je proširit je i montirat na traktor...
Krumpi, to je u biti rotobrana. Jel se ovi krakovi pomiču ili ih se namjesti na fiksnu širinu?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Ha...mozda princip rotobrane ali drugačiji noževi, ovdje je oblik u srp tako da pomaže federu da ga izabci, nisu fiksni nego na feder pomični ulaze ispod trsa kad dode trsi ga izbaci, obje strane neovisne, ideja je produžit nosače po potrebi feder pojačat i montirat na traktor da vučem dva reda, preusko mi je sad ovo je bila samo proba
Zeleniberberin ovo je bila čista sreća da sam naletio, nije bilo u prodaju, kod prijatelja koji uvozi traktore i prikljičke sam to vidio i dogovorio se.
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
46
Malo se radilo
 

Prilozi

  • IMG_20241019_082155.jpg
    IMG_20241019_082155.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20241019_082136.jpg
    IMG_20241019_082136.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 16

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
46
Trebo si duži bolcen i dosjed slozit onda bis smanjio sansu za luft
Ovaj koji je na traktoru?, on prolazi kroz poteznicu cilom dužinom i viri.

Sveukupan luft kad se spoji prikolica je minimalan, tek toliko da se bolcni mogu staviti i izvaditi
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Veći razmak između ušica i dulja cijev za bolcne na rudu...oko 200mm.
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
46
Veći razmak između ušica i dulja cijev za bolcne na rudu...oko 200mm.
Zašto to?, mislim da je totalno nepotrebno. Ušice su debljine 10mm njihov razmak je cca 80mm


Debljina stjenke od cijevi koja ide na trudu je 10mm

Ja mislim da je to skroz dobro, jer inače sam vukao prikolicu sa tanjom cijevi i manjim bolcnem bez ove poteznice
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Princip godinama bez lufta
Oko 22mm
Još bolje je ko može nabavit zglob original, njega sam imo na pogonskoj, podmazat i samo gas, i za kardane je bolji, nije u komadu,kad ide na frezu nema vibracija i stavlja se skroz lagano ko freza na dva sarfa IMG-20230316-WA0003.jpg
84277d8f-c00d-451b-ba18-4e6c06723a1a.jpeg
 
  • Like
Reactions: ZJ
Na vrh