• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji blatobrani za traktore

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dobro onda, jer nisam dobro shvatil tvoj komentar :)

Jedno mi sa slika nije jasno: kaj ti zapravo ograničava hod blatobrana, odnosno zakreće ih kad kotači skrenu preko nekoga kuta?
Ovo naslanjanje na ramu ili?
Obično blatobrani imaju graničnik koji se naslanja na prednji most.

Da, ograničava mi to što se blatobran naslanja na ramu..
Htio sam napraviti graničnik ko npr. na novijim NH (imaju isti prednji most sano su hidr. cilindri s prednje strane) ali su mi sa stražnje strane smetali cilindri volana, a s prednje spona koja povezuje kotače.. tak da je kao za prvu ruku ostalo ovako da vidim kak će se ponašat-i ok je, zadovoljava.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kad je smotan do kraja tj. naslonjen na ram a teren zahtjeva da se kalti po uzdužnoj osi traktora?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
A kad je smotan do kraja tj. naslonjen na ram a teren zahtjeva da se kalti po uzdužnoj osi traktora?

Ništa se ne događa, samo se lagano blatobran posmakne po rami..jer su prednji kotači 28" pa je položaj blatobrana visok i ne postoji nikakva mogućnost da bi on došao pod ram pa da se most kontra nagne i slomi blatobran.. vidi se na slokama da ga ram dodiruje skroz nisko-na donjoj trećini i pod tupim kutom.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ivica a gdje si nabavio blatobrane?

Nabavio sam ih kod Jakopica (proizvođač Sauermann)..A kasnije sam vidio da ih ima i u Traktor servisu u Kž od Dunlopa po isto ok cijeni.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
uh tak puno
ok hvala kaj ste mi rekli

A jbg..da je bagatela-nije, ali ti za zetora za gume 320/85 R24 dođe komad oko 300kn (puno lošije kvalitete).. a ovaj je po površini 3x veći tj. za gume 480/70 R28.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako ima tko da je vješt u šarafanju i da ima volju ,jednostavne i kvalitetne a i jeftine možete napraviti od stare kamionske gume,jedan poznanik je sebi napravio na staru tipu mfa samo je stavio jaku cijev ispod blatobrana i to je bilo jako funkcionalno:supz::supz:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ako ima tko da je vješt u šarafanju i da ima volju ,jednostavne i kvalitetne a i jeftine možete napraviti od stare kamionske gume,jedan poznanik je sebi napravio na staru tipu mfa samo je stavio jaku cijev ispod blatobrana i to je bilo jako funkcionalno:supz::supz:

Hahaa.. moreš i lagef od nafte zrezati i iskoristiti.. :axe:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
posao gotov i na mom case-u, još ove godine dobi nove zadnje gume i evo meni novog traktora...

DSC00392.jpg

DSC00389.jpg

DSC00385.jpg

DSC00382.jpg

DSC00383.jpg

DSC00381.jpg

DSC00375.jpg

DSC00376.jpg

DSC00379.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlični!!!
Gde si ih nabavil i od kakvog su materijala, zgleda mi ko neka jako tvrda plastika!!??
Nosači mi se sviđaju, to vlastita izrada?

I ja sam prije par mjeseci izradio blatobrane na moj 565...:)

slika1265.jpg

slika1266.jpg

slika1267.jpg

slika1268.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
blatobrane sam kupil pre bjelovaru (Ždralovi) ,materjal je od plastike povezan vlaknima...od takvoga matejala su rađene nekadašnje prskalice...
http://www.moto-vinkovic.hr/

a nosači su vlastita izvedba , tata i ja radili ...:p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to tak mora biti ščrkano gore, il je takav materijal???
Koliko para???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
to i nije moralo biti ščrkano .... kad su bili friško pošpricani a umotali u foliju pa je to tako, izašlo....

oba dva blatobrana 350 kn sa pdv-om
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dobro....
Al cjena je više nego zadovoljavajuća!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dečki dobar posao ste uradili;)

@Matija:blatobran mi izgleda malo preuzak,nosač preblizu kotača moglo bi blato probleme stvarat.....

Ovo treba vidjet u radu kak če se pokazat,al za trud sve pohvale..
 

Najnoviji postovi

Na vrh