• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji blatobrani za traktore

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
blatobran nije preuzak za kotač,još sam ga stavio malo bolje unutra , jer je lakše negdje zadeti dok je vani od kotača, nosač nebu stvaral probleme u blatu nemaš frke...pa kaj se blato lovi na kotače 4 cm..znači nosač je 4 cm od gume...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,628
Materijal blatobrana - katastrofa. Čim prvi put zapneš, raspali se budu. Moraju biti od one "gumene" plastike.
Nosači slabi, pa budu vibrirali. Moraju biti od debelostjene cijevi. Probaj pa buš videl sam.
Ovo kaj Marko veli da su preblizu - istina.
Moji na Štoreu su nekih 5...6cm i kad blato namota travu na kotač, diže ih. Pogotovo bude na tak velikim (širokim) kotačima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ajd nosač još prolazi,dade se to malo povarit ako bude vibriralo..

Blatobrani ni meni ne uljevaju povjerenje,al ko zna;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda nije najbolji materijal za blatobrane, ali dobio je oba u pola cijene jednog blatobrana iz trgovine.
tako da to i nije lose.
 
B

BAGERISTA

Guest
blatobrane sam kupil pre bjelovaru (Ždralovi) ,materjal je od plastike povezan vlaknima...od takvoga matejala su rađene nekadašnje prskalice...
http://www.moto-vinkovic.hr/

a nosači su vlastita izvedba , tata i ja radili ...:p

Matija skidam ti kapu stvarno su ljepo ispali,,,,i mogu reč da je stvarno lipo za vidit,,složeno za deset +....:supz::supz:
ja bi treba vidit,,,dali se da šta na mojem agriju napravit,,,jer je dosta blizu konzola od prednjeg utovarivača,,,,pa da se izmijerit,,,,ali je pitanje koliko mi mijesta ostaje između.........

Daj mi reci koliko su te došli ovi blatobrani,,, :?::?:

Još malo i imaš novi traktor......................:partyman::partyman:samo pomalo,,ali sigurno..
Ali stvarno ispalo odlično..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ja bi treba vidit,,,dali se da šta na mojem agriju napravit,,,jer je dosta blizu konzola od prednjeg utovarivača,,,,pa da se izmijerit,,,,ali je pitanje koliko mi mijesta ostaje između.........

90% traktora koji imaju utovarivač,nemaju prednje blatobrane,tj skidaju se prilikom ugradnje utovarivača.
Ima iznimaka,ali jako rijetko...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ZA traktor koji ima prednji utovarivač moraju biti zakretni blatobrani a ne fiksni..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Matija skidam ti kapu stvarno su ljepo ispali,,,,i mogu reč da je stvarno lipo za vidit,,složeno za deset +....:supz::supz:
ja bi treba vidit,,,dali se da šta na mojem agriju napravit,,,jer je dosta blizu konzola od prednjeg utovarivača,,,,pa da se izmijerit,,,,ali je pitanje koliko mi mijesta ostaje između.........

Daj mi reci koliko su te došli ovi blatobrani,,, :?::?:

Još malo i imaš novi traktor......................:partyman::partyman:samo pomalo,,ali sigurno..
Ali stvarno ispalo odlično..

hvala bagerista, blatobrani su me koštali 350 kn sa pdv-om

a za člana ZJ jedno veliko HAHAHA ,baš ti znaš kakva je kvaliteta a nisi vidio niti ih imao u ruci:madmana::madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ZA traktor koji ima prednji utovarivač moraju biti zakretni blatobrani a ne fiksni..

Nemorajubiti zakretni. Šogor na Zetrou 6340 ima prednji utovarivač Trac Lift 220 i nema zakretne blatobrane,i još si je povečao na prednjemu kaju da može više skretat.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nemorajubiti zakretni. Šogor na Zetrou 6340 ima prednji utovarivač Trac Lift 220 i nema zakretne blatobrane,i još si je povečao na prednjemu kaju da može više skretat.

Živio ti meni;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako mi nevjeruješ poslikam ti pa češ se sam uvjerit,neskiraj nepričam gluposti

Nemoraš slikati..

STavi ti na svoj DF utovarivač,i ako nemaš pomične blatobrane probaj još povečat špur kotača i onda skreči...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemoraš slikati..

STavi ti na svoj DF utovarivač,i ako nemaš pomične blatobrane probaj još povečat špur kotača i onda skreči...

Imam na DF-u pomične i to je tak original,i neznam baš da bude tak skoroprednji utovarivač. I da povečali smo špur na kotačima za nekih 10cm,(sa svake strane po 5cm) i još se može ima još mjesta između kotača i haube. Nismo više hteli radi toga da se nebi kardani od prednjue vuče nešta potrgali kad bi bila prednja vuča uključena a naglo se skreče
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imam na DF-u pomične i to je tak original,i neznam baš da bude tak skoroprednji utovarivač. I da povečali smo špur na kotačima za nekih 10cm a na cilindrima je to to oko 1cm i još se može ima još mjesta između kotača i haube. Nismo više hteli radi toga da se nebi kardani od prednjue vuče nešta potrgali kad bi bila prednja vuča uključena a naglo se skreče

Na ravnome kako god poštelaš špur neće se dodirivat hauba s blatobranom..

ALi traktor radi na polju i svugdje,a prednji trap je gibljiv,i često se dolazi u situaciju kad se kotači smotaju do kraja a jedan kotač je u jarku a drugi se podiže prema gore i dolazi bliže haubi nego kad je na ravnome..
I tu je onda problem ako blatobrani nisu zakretni,isto i kad se kotači tak smotaju jedan je u grabi,guma če zapinjat u nosač utovarivača...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,628
...

a za člana ZJ jedno veliko HAHAHA ,baš ti znaš kakva je kvaliteta a nisi vidio niti ih imao u ruci:madmana::madmana:

Smij se sebi, a ne meni. Ja nebum imal štetu.
Dečec, ti govorim iz iskustva. Ti laminirani su prekruti, pa pucaju čim ih negdje nasloniš. Inače, koliko mi se čini, taj tip dela blatobrane za Hittnera...stakloplastične, tak da ih netrebam imati u ruci, a znam o čemu se govori. Jeftini...škrti dvaput plaća.

Znam da nije lijepo dobiti kritiku, no da si prije pital, rekel bi ti isto.
Pogledaj kak je član Ivica Balagaj napravil blatobrane. ;)

Je istina, lijepo izgledaju...izdaleka. :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jooooooooooooooj z vama svima!!!
Napraviti samo jake nosače i na njih nabavite one gume koje koriste transportne trake i samo ih ušerafite gore, ljudi moji nema boljih blatobrana od takvih, ja sam s svojima zapinjal po šumi, sve ih spovijao več više puta, al i dalje su na traktoru kak i prvog dana, u potpunosti služe svojoj svrsi, nema blata na haubi i staklima, a jeftini da jeftiniji ne mogu biti, samo da barem imam doma još takve gume bar 100 m, svi bi vi imali napred jeftine, a dobre blatobrane :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne moraš se ljutit na to što ti je član ZJ napisao jer je to istina, moj susjed je imao takve blatobrane pa su trajali puna 2 mjeseca,zapeo kad se okretao i blatobran pukao po dužini,a ako ćeš ih čuvat i pazit oni mogu bit od velike koristi i mogu dugo potrajat.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma jooooooooooooooj z vama svima!!!
Napraviti samo jake nosače i na njih nabavite one gume koje koriste transportne trake i samo ih ušerafite gore, ljudi moji nema boljih blatobrana od takvih, ja sam s svojima zapinjal po šumi, sve ih spovijao več više puta, al i dalje su na traktoru kak i prvog dana, u potpunosti služe svojoj svrsi, nema blata na haubi i staklima, a jeftini da jeftiniji ne mogu biti, samo da barem imam doma još takve gume bar 100 m, svi bi vi imali napred jeftine, a dobre blatobrane :)

Ukoliko trebaš transportne trake , bilo je u SIROVINI - otpadu u Bjelovaru , a ima i u bivšoj ljevaonici TOMO VINKOVIĆ , :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ništa metar u ruke,,,i udri mijere,,,,pa čemo vidit di smo..:?:
Ako se da načinit da ne budu smetali dobro,,,,,ako ne ostaje kako je...:p

A možda se more montirat i neke krače,,sve u svemu,,mijerenje pa onda da vidimo di smo..:shock:
 
Na vrh