• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

VIDIM MALO SE ZAHUKTALO OKO UTOVARIVACA PA DA NAPISEM KOJU.STO SE TICE STROJOMETALA I PRIJE SA REKAO DA MI SE NESVIDA,RALOG:KOLKO MI SE CINI DANAS NI JEDAN PROIZVODAC NE PRAVI UTOVARIVACE BEZ DVOSMJERNIH CILINDARA ZA DIZANJE I BEZ RAMA KOJI SE KOPCA NA ZADNJI DIO TRAKTORA.MISLIM DA SU PREDNJI CILINDRI ZA NAGIB PRESLABI,OBICNO SU PREDNJI UVIJEK JACI OD PODIZNIH.AKO NISAM U PRAVU NEKA ME NEKO ISPRAVI,MOLIM BEZ UVREDE SAMO IZNOSIM MISLJENJE.DALJE STO SE TICE CIJENE PA I JOHN DEER JE SKUPLJI OD ZETORA TAKO JE I KOD UTOVARIVACA,JEDNOSTAVNO MARKA. A KOJI TRAŽE MALO BOLJE A MISLIM DA JE JEFTINIJI PROBAJ TE SA FRANCUSKIM FAUCHEUX, PO MOM MISLJENJU TO JE KVALITETAN UTOVARIVAC A JEFTINIJI OD OSTALIH POZNATIH MARKI.POGLEDAJTE NET SRANICU ;) FAUCHEUX.FR.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Jeftiniji je možda u francuskoj ali kod nas nije. Svi zapadni utovarivači su po cijeni u razlici oko 1000€, ovisno šta se nudi od opreme i koliko dode pojedini priključak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Jel na ovom prednjem utovarivaču što je na YTO 120 traktoru izuzimač za silažu :?: :?: :?: :?: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ŠANANA kaže:
Jel na ovom prednjem utovarivaču što je na YTO 120 traktoru izuzimač za silažu :?: :?: :?: :?: :?:
DA...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Gospodo,

kod nas je kupac uvijek svetinja, naša reklama za utovarivač je sam naš utovarivač. Zjockoo je slikao kod nas utovarivac, puno ljudi ga je pa nikad nije bilo problema. Ali Vi neke stvari po tim pitanjima niste imali prilike iskusiti i stoga nemožete o tome realno govoriti. Čitajte malo postove i sami čete primjetiti da sve što je zapadno, pa makar i slovensko, bez obzira na na to dali to valja ili ne je po ps-u "kvalitetno", a naše domaće je ono koje uvijek treba mjeriti, kontrolirati i uspoređivati sa svakakvim smečem. To je ponižavajuće za sve domače proizvođače.
Što se tiče dvoradnih cilindara za otvaranje i zatvaranje radnog tijela, na niti jednom utovarivaču nisu jači od podiznih, a stvar je samo u poluzi. Što se tiče dvoradnih podiznih cilindara, mi ih proizvodimo i ujedno montiramo na utovarivače prema želji, odnosno paketu opreme za koji se tko odluči. Što se tiče profila utovarivača, vi njegovu statiku sa metrom ne možete izračunati, sva ta mjerenja nemaju smisla, za to postoje ovlaštene institucije koje na temelju svojih mjerenja, tehničke dokumentacije i ispitivanja dodjeljuju atest.
Nama svaka Vaša sugestija treba, jer mi ne radimo sa utovarivačima, mi njih radimo. Mi imamo jako dobre odnose sa našim kupcima, imamo mnogo kupaca koji imaju puno iskustva i čija se mišljenja uvijek rado prihvaćaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Nemoj se odmah ljutiti kad ti netko napiše kritiku ovdje.

Previše je šlamperaja u HR industriji, pogotovo u obrtništvu, pa je normalno i logično da su ljudi skeptični prema domaćem proizvodu. Svaki se dan s tim srećem u svojem poslu, pa je normalno biti oprezan.
A da su uvozni proizvodi bolji, to MOŽE biti istina (no, ne znači da i mora). No iza njih stoji tradicija i ime, tržišta po svijetu itd. To VI NEMATE, i još bude puno vremena proteklo dok (i AKO) to uspijete stvoriti.

Ako hoćeš ljude uvjeriti u kvalitetu Vaših proizvoda, onda ih otvorite i pokažite, a nemojte ih skrivati.
Na sajmu u Radgoni prije nekoliko godina gledal sam RM Int utovarivače (RIKO). Na njihovom štandu si bili izloženi presjeci profila utovarivača prema veličini , napisana je bila čvrstoća materijala od kojih su napravljeni (ne i tip čelika, što je logično), prikazani okretni dijelovi sa sinteriranim piksama i kaljenim bolcnima. Napisane su bile i prednosti njihove konstrukcije (marketing naravno), i na sva pitanja je imal netko stručan odgovoriti.
Ista je stvar bila s KMG Podlehnikom.

Kad sam ti rekel da mi se Vaš sistem kvačenja utovarivača ne sviđa, jer previše zaklanja pogled, rekel si da se o ukusima ne raspravlja. A samo sam ti htio reći da bi ga trebalo pomaknuti unatag. I kak ti dati neku sugestiju onda?
Kad bi te pital kak je debel, kak izgleda i kak je zavaren profil Vašeg utovarivača, rekel bi da te pitam tvorničku tajnu.
Zakaj nema konzola uzduž traktora, npr.?

Možda neki od nas nisu potencijalni kupci, no ne znači da nemamo utjecaja među našim susjedima, koji bi možda htjeli nešto kupiti.
Kad me netko pita kaj bi mu preporučil za kupiti, moj bi prvi odgovor bil Quicke, a ako je preskup - onda RM (Riko). A ak pita za Vas, rekel bi mu da nemam iskustva i da pogleda sam. A zašto? Zato jer su ove dvije firme poznate i zna se kaj su i kakve proizvode imaju.
A vi se još morate dokazati, ali se to nemože bahatošću već stalnim dokazivanjem.

NHF
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Slažem se s ZJ-om..
Ja sam isto bio kod gosp.Faića i bio je dosta ljubazan prema nama..
Razgledali smo cijeli prostroj koji ima,vidljeli utovarivače kak izgledaju u izradi,priključke koji idu na njih....
Sve je to ljepo i sve služi svojoj namjeri...Ali ipak prednost dajem Stranim utovarivačima...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ja nisam ni ljut a još manje bahat. Za kopčanje ste napisali da je ružno, to ima veze sa ukusom. Mi smo jako daleko od zatvorene firme, dapače otvoreni smo za sva pitanja. Napisali ste da kad bi Vas netko pitao za naš utovarivač rekli bi mu da nemate iskustva sa njime i nek ga ide pogledat, jako pošteno, ali kako onda možete sad tu suditi o njima. Ja neznam gdje i u kojoj firmi Vi radite, ali znam kako se radi kod nas.
Što se tiče bahatosti, mi to stvarno nikad nismo bili, evo tu je primjer naveo Marko, tu je Zjockoo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Ja nisam ni ljut a još manje bahat. Za kopčanje ste napisali da je ružno, to ima veze sa ukusom. Mi smo jako daleko od zatvorene firme, dapače otvoreni smo za sva pitanja. Napisali ste da kad bi Vas netko pitao za naš utovarivač rekli bi mu da nemate iskustva sa njime i nek ga ide pogledat, jako pošteno, ali kako onda možete sad tu suditi o njima. Ja neznam gdje i u kojoj firmi Vi radite, ali znam kako se radi kod nas.
Što se tiče bahatosti, mi to stvarno nikad nismo bili, evo tu je primjer naveo Marko, tu je Zjockoo...

Ma, ne sudim o Vašim proizvodima, no rekel sam kaj mi se ne sviđa, ili da rečem na drugi način, kaj mislim da nije baš dobro, tj. kaj bi trebali čim prije promijeniti, i navel sam razlog. Vi ste na to rekli da je to stvar ukusa. Onda sam to shvatil kao bahatost, no možda sam pogriješil.
OK, no MENI to nije dobro. I nikaj više.
Vi znate kaj se radi kod Vas, no Vaši potencijalni kupci to neznaju. Ne kažem da ste Vi loši, već da loši primjeri kvare sliku svih HR proizvođača, i da se zato vjeruje više stranim prozvodima.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dečki mislim da je bilo dosta svađe...
Nismo mala deca!!!

Svaki roba ima svojeg kupca, svaki kupac ima svoje zahtjeve, svaki proizvođač bogami nemože ispuniti sve želje.
a svi si ni nemogu kupiti utovarivač za 100 000 kuna.
Jebo vas pa kriza je u svijetu..možda ju još ne osjetite, ali kad vas ulovi nebu dobro.... :?
Naravno da svako ko ima love i sredstava kupuje nešto bolje i sa tradicijom. ali ja mislim da i domači proizvod zadovoljava potrebe jednog osrednjeg domačinstva...il se varam??
Zato se nemojte bezeveze prepirati oko bahatosti ili kaj ja znam.
Mozda je neko i nekog izbacil iz dvorišta, al sigurno ne namjerno.
Svakome se može zalomiti da ima loš dan i da mu nešt ne paše i dosta mu sitnica da ga se razljuti.
Jel tak?

Ja nemam baš preveč iskustva s utovarivačima, al opet se raspitam,pitam, dam savjet ako znam.
Pa nismo tu da pljujemo jedan po drugome.
Ak ti se nesviđa daj neki sitni komentar il svoje mišljenje, a ne omalovažavati nečiji proizvod.

Ne stajem ni u čiju obranu da se zna.

Tolko od mene.

p.s. evo meni gosp. Faic malo prije poslao informativnu ponudu za utovarivač. pogledao, vidio, saznao što me zanima. i točka.
Ako mi se svidi kupujem, ako ne odem dalje, pa usporedim cijene i tako.

Zapamtite si da nismo tu da jedan po drugome SEREMO nego da si međusobno pomažete.

a ako nisam u pravu nek me neko ispravi.

unaprijed zahvaljujem na razumijevanju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Konačno je netko napisao nekaj pametnoga 8)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

i još jedna stvar.
ako gospodin Faic ima ATEST na svoje proizvode, to valjda nekaj znači.

Atest se ne dijeli "šakom i kapom" nego se provjerava proizvod, testira na opterečenja,
materijal iz kojeg se radi itd... itd...

tak da ono i to nekaj znači....
jer na kraju krajeva za atest i za npr. Faicev utovarivač je odgovoran onaj ko je potpisal atest...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

kad se raspravlja o samoj izradi , molio bih objanjene slijedečeg, radi se naime o hidrauličnim hvataljkama za bale
iz priloženog na slikama se vidi da vaše hvataljke obuhvačaju balu i sa stražnje strane, kak bi reko laički osim sa strane do traktora i sa bočnih strana, hvata i iza bale, tj radi krug oko bale.
kad se bale slažu u štagljeve , kamaru ili na prikolice, dolazi pri odmicanju hvataljki do toga da se one bale koje su uz tu koja se meče guraju van sa vanjskim djelovima ruku hvataljki
ok to je problem kod dosta proizvođača, pitanje je da li bi se mogle te ruke malo smanjit po samom obimu, i načinu hvatanja, ili bi kod nekih izmjena došlo do problema sa manipuliranjem balama, tj ispadanje ili lomova samih hvataljki

hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dobro dečki, povlačim sve kaj sam rekel. Nisam u pravu, ima boljih ali su skuplji. Točka.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ovo su prave mrcine :supz: :supz: :finga:

Jel takvi modeli postoje i za manje traktore :roll: :?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Hvala zjockoo. Nekak mi je draži QUICKE.
Ne zaboravi: You get what you pay ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

To je najjača serija Stoll-a. Nešto novo iz Stoll-a
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

I meni je Quicke prva liga, na ovu novu seriju sam naletio sasvim slučajno. Također, mislim da je u klasi sa Quicke-om i Fendt Cargo utovarivačima; na neki način kad malo bolje promotriš konstrukciju i principe rada, rekao bih da se oni natječu i to izrazito. Čim je Quicke ubacio sve cijevi u krakove, odmah je i Fendt to napravio, izdavši novu seriju Cargo. Mailleux je sa serijom MX napravio isto i izbacio mehanički paralelogram uvevši hidraulični... Opet, Stoll je po uzoru na Fendta "sakrio" paralelno vođenje unutar krakova i izdao ovu FZ seriju... Možda se i varam oko svega, al ipak, sličnosti su daleko više nego očite...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Hauer je stroj i pol :supz: :finga: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh