• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Stolno kapčanje ima samo Strojometal... ;)
Neko ko če puno skidat utovarivač bolje je ovo drugo nego stolno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

kako veliš - kako kome traba :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Evo jedna za ŠANANU:
Hurlimann Prestige 95+Strojometal
i361336_TUS800435PHurlimannPrestige952fullsize1.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

e da, to je isti moj Same :D :D
to mi baš dobro izgleda (kad nemam nikakav utovarivač :mrgreen: ), ne stvarno mi to paše, jako je kratak naprijed, što mi je najbitnije, a sigurno diže u nebesa pošto je na visokom stolu postavljen na traktor, ma vrhunski :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Evo još slika..
Sve je ljepo na sliki kad nemaš doma ;)
Lambo R3
Prestige 75

i361346_TUS800435PLamborghiniR3.954fullsize1.jpg
i361345_TUS800435PHurlimannPrestige752fullsize1.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Možda i je svejedno kad je utovarivač na traktoru, no kad je isti skinut, konzole na ovom za "stolno" kvačenje izgledaju izuzetno grdo, te jako zaklanjaju pogled naprijed.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

e ovakav prestige 75 ima moj prijatelj, kupio ga je jedno 2 godine nego mi same-a, ma dobri su to utovarivači, barem meni :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ŠANANA kaže:
e ovakav prestige 75 ima moj prijatelj, kupio ga je jedno 2 godine nego mi same-a, ma dobri su to utovarivači, barem meni :!:
Taj prestige je u mojem susjednom selu ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

inače, odličan traktor, ide ko zvrk, s njime nasilara dnevno oko 30 prikolica s jednorednim pz kombajnom, stvarno odličan traktor, ja s sameom jedva stignem odvoziti koliko to brzo ide, jako mi se dopada, snage u izobilju, okretan, brz, ma divota od traktora, malo sam ga vozio nekoliko puta, nije turbo, al što gas prima, ma bolje od mog same-a :mrgreen: :mrgreen:

ak je tu off, prehiti u hurlimann :oops:
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko, jel ti imaš prednji utovarivač? Jesi ga ikad kopčao na traktor i skidao sa istoga? Isto pitanje i za ZJ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ja doma imam KMG sa stolnim kopčanjem, potreban su dva čovjeka za prikopčat, i donekle je dobro ako se utovarivač ostavi na betonskoj podlozi, ali ako je na neravnom, onda si na........ :D
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
Stolno kapčanje ima samo Strojometal... ;)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Žuta linija prikazuje pravac pod kojim se nalaze točke kopčanja kod Stoll-ovog utovarivača, ona je skoro horizontalna kao i kod našeg utovarivača, dok crvena linija na drugoj slici prikazuje pravac pod kojim se nalaze točke kopčanja na Hauer-ovom utovarivaču, ona je okomita.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Svaki utovarivač je potrebno otkopčavati na tvrdoj podlozi, bez obzira na kopačnje. Naš utovarivač kopča jedan čovjek, iz traktora, van dolazi samo da stavi svornjak i osigurač. Potrebno je i voditi računa o napumpanosti guma na traktoru, u protivnom je jedna strana viša ili niža...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ajde nek nekko nabaci slike kak izgledaju nosaci za jedno a kak za drugo kopcanje?

ocito svako ima svojih prednosti, ali ajde da vidimo kak to zgleda jer ja nič preveč nisam skužil.... :scratch


jbg. kad se nisam s time baš preveć susretal :?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Marko, jel ti imaš prednji utovarivač? Jesi ga ikad kopčao na traktor i skidao sa istoga? Isto pitanje i za ZJ?
Nemam, no radil sam sa SIP-ovim utovarivačem koji ima ramu oko prednjeg kraja traktora.

Nemoj krivo shvatiti, ne velim da je kak ti zoveš "stolno" kvačenje loše, već da je na Vašem utovarivaču to ružno i glomazno izvedeno, te zauzima puno prostora u vidnom polju.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

spavam...

tek sad skužil da je na stranici ispred prikazano.... :mrgreen:

ovo okomito izgleda jednostavnije,ali mi se cini da stolno više rasporedi težinu i opterečenje na konstrukciju...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Marko, jel ti imaš prednji utovarivač? Jesi ga ikad kopčao na traktor i skidao sa istoga? Isto pitanje i za ZJ?
Nemam ..ali sam radio s vašim utovarivaćem..ali onim prve serije koje ste radili:
Čovjek mi rekao da je dosta zajebancija s njim dok se kopča..
i361682_DSC01121.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
Nemam ..ali sam radio s vašim utovarivaćem..ali onim prve serije koje ste radili:
Čovjek mi rekao da je dosta zajebancija s njim dok se kopča..
i361682_DSC01121.JPG

Marko, a kaj to nije KMG utovarivač??? Izgleda mi identično :scratch
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Taj utovarivač je star minimalno 5-6 god.. Razlike toga i današnjega su nemjerljive, preciznosti obrade, tehnologija rada i strojni parkovi su neusporedivo kvalitetniji i isključivo " naštimani " proizvodnji prednjih traktorskih utovarivača. Sam izgled nosača je nešto sasvim drugo. I najbitnije, naši utovarivači i nosači su atestirani.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh