• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

već me bilo sramota :oops: , al mi je krv popil dok sam ja shvatil kak da ga smanjim i postavim :evil:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ne dopada mi se koje kopčanje ima...
Moraš se dost dugo igrati da ga zakopač i po mogučnosti moraju biti 2 čovjeka..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

breza kaže:
mislim da ti zapadnjaci vole pretjerivat sa cijenom i onda još ovi naši što bi se htjeli preko noći obogatiti pa nabiju maržu i ode cijena u nebesa---nisam prije skužil al vidi da kravica miga s glavom :D

pazi zna se ko prodaje te strojeve kod nas :shock: prodaju i sip i tehnostroj đubretarke, i pošto je županija davala do 20000kn za kupnju tih strojeva ti isti dotični su podigli cjene za manje ni više neg za taj iznos i od tud nama svima ovakve cjene sipovih i tehnostroj stvari, a pošto su u toj akciji i utovarivači sa priključcima za gnoj onda si i to možeš zamislit, tak da tih 20000 županije nema neke koristi jer nisu imali volju ni želju izregulirat maržu koja se u istom trenutku popela strmoglavo :shock: al to je priča sama za sebe u nekom drugom filmu

da marko ima i drugih marki utovarivača koji isto efikasno rade kao i stoll

breza uspio sam pronač manju sliku kravice koju sam metnuo

šanana nije krava gladna dao sam joj jest, to je super moderna krava, ima veliki trbuh jer je stelna i nema rogove jer je za modernu štalu :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko...
1. zašto bi ga uopće moral skidati, ništ ne smeta jer je tik uz traktor; ja orem i tanjuram i sve radim s utovarivačem gore. Ima 450 kg i taman mi je umjesto kontra utega za tanjurače.
2. lako se otkopčava, baš ću ga skinuti neki dan i izmjeriti koliko mi je vremena trebalo
3. ne odstupa od kvalitete ovih zapadnih koji ne vrijede 120 000 kn ni da dobiš tri hostese i brdo karamele uz njega
4. diže više i ne okreće traktor jer je svaki smješten na najbolju moguću poziciju na traktoru
5. čovjek je domaći i možeš se sa njime sve dogovoriti, a trgovac će ti uvaliti što mu tvornica pošalje i baš ga dalje briga
6. nije preskup

Kao zadnje, sve govorim iz vlastitog iskustva jer sam dugo razmišljao što i kako uzeti i vjeruj mi, sve sam proanalizirao od Stolla, RM-a, Mailleuxa do Tur-a i ovo mi je izašlo kako najbolje riješenje.
Sad kad ga imam i koristim sve mi se to potvrdilo u praksi i ZADOVOLJAN SAM. Tako da...razmisli prije nego zaključiš, imaš tamo na njihovom webu slike gdje se lijepo vidi da je montiran i na Claasu i na MF-u i Landiniju i Sameu i JD-u...i radi.
:mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Sve to stoji kako si ti rekao.. 8)
Imam slike svih trakotra na koje je stavljao utovarivač ;)
Probaj ga otkapčiti i zakapčiti pa da vidimo kak pe ;)

Jednostavno mi se ne dopada..Slike na kojime je slikan na Hurliju ko mojem,ljepo je to sve potegnuto do kabine,i vjerujem da ga neče dizat ko neki original utovarivač koji je daleko naprijed,,Ipak nekak mi se bolje dopadaju ovi koji imaju neko "ime"... :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A kaj te puca ime :mrgreen: , prek naljepnice strojometal naljepiš recimo stoll koju ti v tiskari za 50 kn naštampaju, ak ti je do imena, viš ja prvo gledam na cijenu u odnosu na kvalitetu i to sve prema SVOJIM POTREBAMA :!:

Bogec, dobro je krava, vidim živnula je malo :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A nekoga puca ima nekog ovo nekog ono ;)
Ja ti idem na ono teoriju:več ako nekaj kupujem neka bude kako treba ili nikakao :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko, ti ne/direktno govoris da zjockoov utovarivac nije dobar?!?

E, to se od tebe nisam nadao... Gle, ak je njemu dovoljan za sve poslove koje ce on s njime raditi, zasto da daje 100 000kn za stroj koji nece ni blizu biti iskoristen?

Ista stvar bi bila da kazes: "Ja da sam na tvom mjestu bio, ne bi kupovao polovan claas kombajn, vec bih uzeo novi il nikako!"

Nadam se da sad razumijes tezinu svojih rjeci...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Opet smo se krivo razumjeli...
Zašto sam onda stavio na kraju ovo :mrgreen:
Nisam rekao da ne valja nego da mi se ne sviđa...ako je on zadovoljan nema boljega..
Skoro sam i ja kupio Strojometal utovarivač,ali sam odustao od toga...
Nikad ne podcjenjujem druge strojeve,ali samo velim da sam frik koji če dati malo više novaca za možda isti proizvod,iste kvalitete,samo da je poznat po imenu ;)

I nisam s ti riječima mislio diretk na utovarivač,nego na opčenito..
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko, naše ime postoji od 1986. god., tih davnih godina smo mi radili za razna poznata svjetska imena utovarivača. Nikad nemoj u potpunosti biti siguran da dobiješ proizvod samo onog proizvođača koji se nalazi gore na naljepnici, postoje ti tu razne kooperacije, razni Turci, Bugari, Kinezi itd., a i kvaliteta, izgled i ime su ti velikim dijelom stvar vlastite percepcije onoga što vidimo i kako smo si zamislili da bi nešto moglo ili trebalo izgledati, osim ako smo tu istu stvar imali prilike isprobati uživo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Marko, naše ime postoji od 1986. god., tih davnih godina smo mi radili za razna poznata svjetska imena utovarivača. Nikad nemoj u potpunosti biti siguran da dobiješ proizvod samo onog proizvođača koji se nalazi gore na naljepnici, postoje ti tu razne kooperacije, razni Turci, Bugari, Kinezi itd., a i kvaliteta, izgled i ime su ti velikim dijelom stvar vlastite percepcije onoga što vidimo i kako smo si zamislili da bi nešto moglo ili trebalo izgledati, osim ako smo tu istu stvar imali prilike isprobati uživo.

Čuj, zakaj ne promijenite onaj ružni način kopčanja na neki koji manje zaklanja pogled, kad ste već radili za neka imena?
Eto i konkretno pitanje od mene:
Same Argon s kabinom i auspuhom dolje: zanima me koji bi utovarivač (s paralelnm vođenjem) išel na njega i gdje su sve učvršćene konzole?
Mogu li se koristiti originalni kiper-ventili ili treba posebni?
Cijena može na PP.
Ujedno pitam, radite li cilindre prema zahtjevu?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Marko, naše ime postoji od 1986. god., tih davnih godina smo mi radili za razna poznata svjetska imena utovarivača. Nikad nemoj u potpunosti biti siguran da dobiješ proizvod samo onog proizvođača koji se nalazi gore na naljepnici, postoje ti tu razne kooperacije, razni Turci, Bugari, Kinezi itd., a i kvaliteta, izgled i ime su ti velikim dijelom stvar vlastite percepcije onoga što vidimo i kako smo si zamislili da bi nešto moglo ili trebalo izgledati, osim ako smo tu istu stvar imali prilike isprobati uživo.
Sve mi je jasno i slažem se s tobom...

Ali i kako ZJ kaže zašto ne izmijeniti način kopčanja da ima ko večina "modernih" utovarivača :?:
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Postoje dvije vrste kopčanja, stolno i okomito. Mi trenutno koristimo stolno, dok nam je okomito u fazi ispitivanja. Okomito kopačnje nije neko moderno kopčanje, taj princip postoji više od 15 god.. I Stoll vam ima jedan od oblika stolnog kopčanja. Sve ima svoje zašto. S obzirom da kod nas ima jako puno starijih traktora, na koje nitko drugi osim nas ne može montirati utovarivač, a koji ne dozvoljavaju okomiti način kopčanja zbog točki hvatišta, statike..., mi smo se odlučili na stolni način kopčanja, koji je prihvatljiviji za takve traktore. To vam je ujedno jedan od razloga zašto proizvođači utovarivača rade utovarivače samo za određene tipove traktora. U Stoll-ovom prospektu vam na početku piše: "Ukoliko posjedujete moderan i tehnički dobro opremljen traktor sa kojim ste spremni za kvalitetno obavljanje posla...", a problem je taj da kod nas ( Hrvatska ) ima puno više starijih oblika traktora na koje je potrebno montirati utovarivač. Upravo radimo na ispitivanju i atestiranju okomitog kopčanja i za takve starije oblike traktora, a za to vrijeme će ostat prisutno naše atestirano kopčanje. I još jedna stvar, o ukusima se ne raspravlja, stoga nije uvijek problem u "ružnom" kopčanju, nego puno puta u traktoru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

@goran.faic: imaš koju sliku više utovarivača koji ide na Hurlimann XA osim one 2 što su na stranici tvojoj????
Jel se dodatno plaća učvrščenje konzole pod zadnji kraj traktora i koliko košta??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Eto, sad ćete bar dobiti direktnu informaciju o svim vašim nedoumicama i o pitanju "marke stroja", da se ja više ne objašnjavam sa vama zašto je dobar npr. baš taj utovarivač :mrgreen: :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bi li meni netko objasnio kakvo je to stolno a kakvo okomito kopčanje :?:
kakav se to pogled zaklanja i to hoču vidjet :?:

ako može i vizuelno i opširnije riječima objašnjenje o tim kopčanjima, kaj se tu uopče kopči i otkapčiva :?: el to cjeli utovarivač il sam alati il kaj :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bogec kaže:
bi li meni netko objasnio kakvo je to stolno a kakvo okomito kopčanje :?:
kakav se to pogled zaklanja i to hoču vidjet :?:

ako može i vizuelno i opširnije riječima objašnjenje o tim kopčanjima, kaj se tu uopče kopči i otkapčiva :?: el to cjeli utovarivač il sam alati il kaj :shock:

evo ja tražim isto objašnjenje ko i kolega bogec, dajte koju sliku od stolnog, a koju od okomitog kopčanja :!: :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dečki tih slika nemam da vam rečem kaj je kaj :oops:

Bude več neko ko kaj ima postavio..
Evo ovo vam je slika utovarivača:
i361165_POMS1304491www.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

aha, a ja sam mislil da je to kod kopčanja priključaka odnaprijed :D :oops:
pa kaj fali ovom stolnom kopčanju, pa na 90% traktora se tak kopča prednji utovarivač, ko je lud da to nevalja, to je ok po meni, pak ne skidaš utovarivač s traktora 10 put na dan :mrgreen: :mrgreen:
to je meni zakon, bar se vidi iz daleka da traktor ima prednji utovarivač, a ne smeta baš ničemu, samo treba dobro postaviti ojačanja oko traktora i možeš oblake s njim grabit ak hočeš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh