• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Drago mi je da se razvijate i da poboljšavate vaše proizvode. Poradite još na dizajnu i bojanju i imat ćete sigurno još više kupaca.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Već sam napomenuo da se o ukusima ne raspravlja. A što nije u redu sa bojanjem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Već sam napomenuo da se o ukusima ne raspravlja. A što nije u redu sa bojanjem?
Neznam bojite li prahom ili lakom, no možete li ponuditi i boje prema želji?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ZJ: nije to je Strojometal star više od 5godina,,,
Obrisan neispravan link.

Goran.faic: koliko kg diže jedan normalan utovarivač na HURLIMANNU XA86 a da mu zadnji kraj nejde u zrak,mislim na vaš utovarivač??
I kako je i ZJ pitao jel postoji bojanje u druge boje,recimo da bude u skladu s traktorom??
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Što se tiče bojanja, mi preferiramo našu grafitnu boju, ali nikad nije problem obojiti utovarivač prema vašoj želji. Bojali smo ih u zelene, plave, crvene, crne..., date nam ral na koji ga želite obojit, mi damo izmješamo boju i to je to.

Što se tiče lakiranja, lakiranje prahom nije lakiranje, već je to jedan od načina plastificiranja.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Kod gosp. Faića sam bio prije nekih 5 god. i imao sam jako "lijepo" iskustvo, došao sam sa prijateljem u vezi utovarivača, na zetore 7341, stvarno smo bili zainteresirani za kupnju i naravno kao svaki ozbiljan kupac kad ideš nešto kupovat, ja skoro uvijek imam metar u džepu tak da mogu izmjeriti što me zanima i mislim da sam tu potpuno u pravu, ali čim sam ja izvadio metar da vidim koje su debljine profili i te stvari,čisto radi usporedbe sa nekim drugim utovarivačima, gosp. Faić nas je doslovce istjerao van iz dvora i vikao na nas da smo ga došli kopirati,mi ostali zbunjeni, sad mi nije ni malo žao što nas je istjerao jer možda bi i kupili to čudo, kupio sam RM international- TN 450 P iako je bila velika razlika u cijeni, i prepre zadovoljan sam s njim,super paše mom zekanu, tako je postavljen da palete od 1200kg bez ikakvog problema i utega iza skidam i trpam na prikolice,a strašno visoko diže, sa manipulatorom bale jednu na drugu stavlja bez ikakvog problema na četvrti red, dok je ovaj jedan čovjek kupio original onaj trac-lift 220 na zetora i nije tako zadovoljan,mislim utovarivač je inače odličan, možda i bolji od moga,ali je pomaknut za dobrih 20ak cm prema napred naspram mog i teret iznad tone ni ne pomišlja dizati bez nekog utega iza.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Daj stavi sliku Zetora s RM-om...

Nikad neznaš s kakvim ljudima imaš posla ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
Daj stavi sliku Zetora s RM-om...

Nikad neznaš s kakvim ljudima imaš posla ;)

nek stavi sliku od zelenog traktora, da vidiš kaj ima traktorčinu, jelda prijatelju :D

a u radu če se rm pokazat kod mene ak mi dođe trpat bale :D
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A evo pokušao sam i neide mi stavit sliku,nešt sam zabrljao, inače ima takvih utovarivača ovdje na 1. stranici, idem sad nešt delat van, stavit ču sliku čim to malo proučim dok skužim to :D
Bogec dogovorit čemo se za bale, ima još vremena do 1. otkosa :D
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

dmatkovic96 kaže:
Kod gosp. Faića sam bio prije nekih 5 god. i imao sam jako "lijepo" iskustvo, došao sam sa prijateljem u vezi utovarivača, na zetore 7341, stvarno smo bili zainteresirani za kupnju i naravno kao svaki ozbiljan kupac kad ideš nešto kupovat, ja skoro uvijek imam metar u džepu tak da mogu izmjeriti što me zanima i mislim da sam tu potpuno u pravu, ali čim sam ja izvadio metar da vidim koje su debljine profili i te stvari,čisto radi usporedbe sa nekim drugim utovarivačima, gosp. Faić nas je doslovce istjerao van iz dvora i vikao na nas da smo ga došli kopirati,mi ostali zbunjeni, sad mi nije ni malo žao što nas je istjerao jer možda bi i kupili to čudo, kupio sam RM international- TN 450 P iako je bila velika razlika u cijeni, i prepre zadovoljan sam s njim,super paše mom zekanu, tako je postavljen da palete od 1200kg bez ikakvog problema i utega iza skidam i trpam na prikolice,a strašno visoko diže, sa manipulatorom bale jednu na drugu stavlja bez ikakvog problema na četvrti red, dok je ovaj jedan čovjek kupio original onaj trac-lift 220 na zetora i nije tako zadovoljan,mislim utovarivač je inače odličan, možda i bolji od moga,ali je pomaknut za dobrih 20ak cm prema napred naspram mog i teret iznad tone ni ne pomišlja dizati bez nekog utega iza.

U koju god da Vi firmu došli gledat neki proizvod, nitko Vam neće dozvoliti niti slikanje sa mobitelom, a kamoli pa kakvo mjerenje. Trebate shvatiti da to nije ni sa strane struke a ni sa etičke strane prihvatljivo. Da li ste mjerili rikov utovarivač kad ste ga kupovali? Niste. Naš je utovarivač u to vrijeme sa korpom i montažom koštao oko 12.000,00 kn, pa da ga za te novce još netko mjeri i traži više, mislim da nije korektno. Drago mi je da ste zadovoljni sa Vašim utovarivačem, naš sve to isto tako radi samo za puno manje novaca.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

E, pa za razliku od dmatkovica96 mi smo ostali vrlo ugodno iznenađeni pristupom gospodina Faića prema nama kao prema kupcima. I siguran sam da to nije samo zato što mu nismo mjerili strojeve po dvorištu... :mrgreen:
 
M

marioJB

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

P2100028.jpg


P2100032.jpg

bit ce svinjarije danas
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
U koju god da Vi firmu došli gledat neki proizvod, nitko Vam neće dozvoliti niti slikanje sa mobitelom, a kamoli pa kakvo mjerenje. Trebate shvatiti da to nije ni sa strane struke a ni sa etičke strane prihvatljivo. Da li ste mjerili rikov utovarivač kad ste ga kupovali? Niste. Naš je utovarivač u to vrijeme sa korpom i montažom koštao oko 12.000,00 kn, pa da ga za te novce još netko mjeri i traži više, mislim da nije korektno. Drago mi je da ste zadovoljni sa Vašim utovarivačem, naš sve to isto tako radi samo za puno manje novaca.

Ja se ne bi bojao konkurencije koja dolazi mjeriti kod mene ..još bi ih ostavio da im ne smetam ..pa da odrade posao u miru božjem ;)
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Eh sad, sramim se, umjesto da sam pomogao ljudima, uputio ih u sve tajne i dao im pokoju skicu, ja tako... :(
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
Eh sad, sramim se, umjesto da sam pomogao ljudima, uputio ih u sve tajne i dao im pokoju skicu, ja tako... :(
Ne boj se konkurencije koja se nija snašla i otiša npr.kod zjockoo-a ili bilo kog drugog ,nevažno... ili kupila od tebe stroj pa ga "doma" kopirala u miru ...
Mislim da u ovom slucaju sredstvo ne opradava cilj ..na kraju i ti ili vi ste ga kopirali od nekoga ...možda griješim sory ako je tako ..
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Faić može pričati šta hoče, ali tada što je bio taj kod njega utovarivač je bio 90% kopija od onog KMG-podlehink slovenskog utovarivača,a meni kopiranje toga nije padalo na pamet, da sam već i sam htio napravit sam utovarivač kopirao bi nešto bolje, bez uvrede!! a ovo za mjerenje...neču komentirati, zar misliš da se strojevi od nekih par tisuča eura kupuju samo na nečiju riječ i lijepe oči te da nesmiješ stroj ni pogledati kak spada?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bio bi red da se javim i prekinem ovu farsu

moram dat pojašnjenje situacije iz možda oba aspekta
dmatković je poljoprivrednik koji se bavi uslužnim baliranjem i voženjem bala, uz naravno stočarstvo
ono što je on rekao da je išao mjeriti je po mom mišljenju čistam ok, naime radilo se je o slijedečem, ovdje na bilogori morate jako pazit kad idete kod nekog uslužno radit, zašto, jer osim što su bregovi ima i jako puno terena koji jako vise, samim time ako stroj i vozač nisu usklađeni dolazi do najgorjih mogučih scenarija (PREKRETANJE ili čak i smrt).

dmatkovič je u najboljoj mjeri vidio negdje kako radi neki utovarivač što mu se je svidjelo, i kod kupnje pokušao je i sam kupiti nešto što je po tim gabaritima i izvedbi isto ili slično tome, inače dmatkovič nije bravar niti ima jedan stroj kojim bi išta mogao od strojeva proizvesti :!:

kad je došao kod g.faiča u naboljoj namjeri kupnje je htio izmjerit da li ima profil jačine prije viđenog, što je ok, svejedno jačinu samog materijala nebi mogao utvrditi, kao niti njegove najbolje i najslabije točke

inače slikanje strojeva je svud dozvoljeno, ne smiju se slikat postrojenja, krug tvornice i slične stvari, ali sami stroj koji je gotov može slikat svatko ko poželi jer ionako mogu poslikat i kod kupca i apsolutno sve izmjerit, tako da je tu bila jedna greška podosta gruba što nije dozvoljeno mjerenje i slikanje
da je slikanje strojeva zabranjeno nikad nitko ne bi vidio ni na jednoj slici ni jedan stroj, sve samo bi se smjelo vidjet ako se dade kapara tj kad banka uplati sredstva

po viđenom šta dmatkovič radi iz usluge strojevi moraju bit donekle usklađeni, zbog njegove sigurnosti kod tovarenja rolo bala

u ovom slučaju, smatram da je dmatkovič bio u pravu, kao kupac ima pravo se osvjedočit u kvalitetu izrade i samu konstrukciju stroja, to je njegovo pravo

ok g.faič je možda reagirao instinktivno, ne misleči ništa loše, ali se nije snašao tj prepoznao potencijalnog kupca od nekog ko špijunira za neku internacionalnu firmu, tako da je imao kontra efekt

a onaj tko želi neki patent ukrast, vjerujte mi več je to napravio prije nego sam ja ovo sve napisao :!:

stoga rezime, dmatkovič je poljoprivrednik koji je želio kupiti utovarivač, jer mu se je činio po toj cjeni da ga zadovoljava i po kvaliteti ali mu se nije omogučilo da se osobno uvjeri u samu kvalitetu izrade

ovim postom niti sam koga branio niti koga optužio, ali je jedan dobar primjer budučeg odnosa kupca i prodavača tj proizvođača, da bi suradnja bila zadovoljavajuča na obje strane, jer ja vjerujem da je mnogo truda uloženo u razvijanje tehnologije proizvodnje utovarivača, da bi bio na razini izvršenja poslova, ali isto tako treba kupcu pružiti uslugu upoznavanja konkretnim radnjama :!:

strojevi se ne kupuju svaki dan, oni su skupi, moraju izvršavati mahom teške radnje, moraju bit sigurni što za izvršenje radnji što sigurni za samog onog tko izvršuje tu radnju

mora postojat suradnja prodavač - kupac jer inače se budu događale slične stvari koje vjerujte mi nikom ne koriste, a ako se dobro naprave mogu biti jedan kotač zamašnjak još boljem poslovanju
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Istina bogec, debelo potpisujem ovo o kopiranju proizvoda, jer onaj ko to radi neradi na taj način da ide u matičnu firmu mjerit ili sl.

Jedni od drugih živimo i trebamo se međusobno poštivat. Recimo i gospodinu Faiću bi bilo drago da mu neko da dobar prijedlog kako bi se možda mogle neke stvari riješiti drukčije, usavršiti proizvod, jer ipak sami korisnici su ti koji maximalno istestiraju proizvod i upoznaju ga u dušu.

Trebamo biti više ujedinjeni, teže bi nas onda ****** ovi s vrha...
 

Najnoviji postovi

Na vrh