• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

skladištar

mi ti moremo i železno dete napraviti... :mrgreen:

Radili smo masu takvih vilica, doduše za kombinirke, sve je samo pitanje cijene i isplativosti .


Ujedno bih iskoristio ovaj post i pozvao tebe i sve zainteresirane, koji još nisu bili kod nas da slobodno i neobavezno navrate do nas ako ih zanima na kakvim mi to sve "hampusima" radimo. :D
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

goran.faic kaže:
skladištar

mi ti moremo i železno dete napraviti... :mrgreen:

Radili smo masu takvih vilica, doduše za kombinirke, sve je samo pitanje cijene i isplativosti .


Ujedno bih iskoristio ovaj post i pozvao tebe i sve zainteresirane, koji još nisu bili kod nas da slobodno i neobavezno navrate do nas ako ih zanima na kakvim mi to sve "hampusima" radimo. :D


dete mi netreba napraviti, to sam i sam napravil :mrgreen:
kad budem u prolasku budem došel na gemišt nema problema ;)
A za vilice pitao jer nisam do sad vidio taj sistem na traktoru.
Al da mi se to dopada više nego da se voze ispred po podu... svakak bi glasal za taj sistem di se daju dignut. :D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

skladistar kaže:
Faić
Imam jedno pitanje.
Dal bi se dale napraviti vilice za palete koje imate u punudi ali da imaju mogušnost preklopa ko na JCB-u.
Znači kad bi ih prekopio da se naslone gore na konstukciju utovarivača?
Nekak kod transporta mislim da bi bilo puno sigurnije da su tak okrenute a ne da idu pred tobom po cesti... :roll:

A možda bi i zjocko mogo tak nekaj napraviti.... :mrgreen:

Hehehe...da, i ja znam svašta napraviti, doduše, železnu djecu ne delam...bar ne za sad :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no svaka čast onima koji i to znaju kak :blackeye :mrgreen: :lol:

Evo kad si baš spomenul, ja sam si napravil okvir za vilice (ovaj sa slike) i stavil sam gore original Indos vilice koje sam imal od viličara. Što se tiče transporta, nije ti to neki problem, ja si ih nagnem maksimalno prema traktoru i spustim utovarivač dolje na nekih 25-30 cm od tla. Na taj način lijepo vidiš vrhove vilica (skoro pola njihove dužine) dok se voziš i nema opasnosti da ćeš nekoga zakačiti jer cijelo vrijeme znaš do kuda ti seže prednji kraj.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Što se tiće vilica, možete ih spustit skroz prema dolje, utovivač podići malo više u zrek, tak da vrhovi vilaca gledaju u pod...masu ljudi vidim da tak voze, vilice za rolobale i paletne vilice
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Može se i na taj način. Možda nije baš praktično jer ti onda krakovi zakrivaju dio vidnog polja u vožnji...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Imam riko ribnica utovarivac na IMT-u 533 pa me zanima dali se moze negdije naci dimenzije zadnjeg sanduka za protu-uteg jer bim si ga rad napraviti sam ako netko zna gdije naci dimenzije da ne moram kemijati
Hvala
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Što će ti nečije dimenzije; to odrediš sam na osnovu toga koliku težinu želiš staviti iza...a to opet ovisi o tome što dižeš naprijed.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zjockoo kaže:
Što će ti nečije dimenzije; to odrediš sam na osnovu toga koliku težinu želiš staviti iza...a to opet ovisi o tome što dižeš naprijed.

postoi standardni koš koi bi mi bilo jednostavnije skidati nego ovo sto imam sada pa da ne sam "izmisljam" dimenzije mislio sam da bi bilo ovako lakse
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Koji je najveći traktor na koji ste montirali utovarivač? Koja marka i koliko KS? Ima li uopće ograničenja, osim okretnosti većih traktora?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

JD 7810 ( 175 HP ) za P.Z. Đurđevac



To je bio najveći traktor na koji smo montirali TUS 1200-4-4-P, prvi model sa okruglim poprečnim cijevima ( 04. mjesec 2007. ). Radimo redovite na veće traktore, poput Hurlimana na slici, Ursusa (160 HP) ( nekoliko komada ),J.D.-a, M.F-a...

Najviše nam ipak idu utovarivači na traktore 70 - 105 HP, koji imaju dovoljnu težinu za nosit palete a da su ujedno stabilni, relativno su malih dimenzija, pregledni su i okretni, te nisu pretjerani potrošaći. Na ovim velikim traktorima je slaba preglednost izražena već i bez utovarivača, skupi su za pogon a i njihova masa i snaga sa utovarivačima nikad ne dolaze do potpunog izražaja, no opet velika masa jamči stabilnost i pri velikim visinama i masama podizanja, što se nikako ne smije zanemariti.
Mislim da granice sa tehničke ( naše ) strane nema, jedino možda sa financijske ( kupčeve ), i to ne samo u pogledu samog utovarivača, već i u pogledu eksploatacije sa istim.
 
B

baota

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

nerazumijem samo dodje firma radi pa skida blatobrane traktor bez blatobrana prednji mi je nekako bez veze a vidio sam dosta slucajeva dje su poskidali blatobrane radi kacenja kod motanja, ili je nekakav drugi razlog , :?:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Video sam na strojmetalovom sajtu sliku imta 549 sa strojmetal utovarivacem pa me interesuje kako su uspeli da postave utovarivac kad kod imta isto ulje sluzi za podmazivanje menjaca i za hidraulik .Ili gresim za ovo ulje ?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kako ovaj stavlja utovarivač,bez po muke,meni treba bar pola sata,pajser,čekič... :rolleyess:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DpDEnkHdnsg&feature=related[/YT]
A i ovaj je dobar,lijepo objašnjava:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jaWZzVo1sUg&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Uh da nam je jedan ovakav ko na prvom filmići, a i traktor bi isto dobro došao:D:D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobri videdi:D

Sličan mehanizam skidanja ima i moj utovarivač,male su razlike...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ajde hurliman,ti več imaš dobar utovarivač,šta mu fali da si poželje onaj quicke?
Da,istina,rujonju bi valjalo zamjenit,xD. :lol: (bez uvrede)

Što stvarno marko?
Tako se jednostavno stavlja i skida utovarivač?
I korpe isto?
Daj snimi to nekad. :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Što stvarno marko?
Tako se jednostavno stavlja i skida utovarivač?
I korpe isto?
Daj snimi to nekad. :mrgreen:

Ako gledamo onaj Quicke jako su blizu...
Utovarivač stavim gore dolje za manje od 2 minut,sad sam ga baš skidao neki dan..
Korpe isto tak,samo jednu ručicu potegnem i to je to...
Nema baš da klinovi automatski skoče nutra kao na Quicke kad kopča nego moram ja sam stavljat..
 
H

Hurlimann86

Guest
Ah čuj naš je bio prvi model od firme strojometal pa bi bilo ljepo da se može zamjeniti jednim ovakvim, ali ako sad pogledaš već i strojometal radi sve ko i ovi ostali, naprave ti sve što poželiš, ali naravno uz dodatno plačanje, tako da ja sam uvijek rađe za njihov jer su ipak domača firma.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo jedna friška..
sezona-2010-foto_13023700_17389826_18378040.jpg


Prošla godina dana....
Utovarivač je zadovoljio moje zahtjeve.Nije mi žao uloženog novca jer mi je utovarivač praktički potreban svaki dan...
 

Najnoviji postovi

Na vrh