• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Znal ko prodajel se negdje utovarivac damije da kupim

jesi li gledo kod svercera,ja sam skoro uzeo stoll utovarivac u Čeliću i platio sam ga 750e,dobro jest da sam malo prepravio nosace jer je utovarivac bio na univerzalu a sad je na Case ih.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
@goran.faic
Imam pitanje za Vas!
Zašto su na svim vašim utovarivačim,cilindri koji podižu utovarivač,obrnuto okrenuti za razliku od drugih proizvođača?
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
jesi li gledo kod svercera,ja sam skoro uzeo stoll utovarivac u Čeliću i platio sam ga 750e,dobro jest da sam malo prepravio nosace jer je utovarivac bio na univerzalu a sad je na Case ih.

ma ima ovih obicnih utavarivaca kolko hoces, stvar je u tome sto ja imam na traktoru vec postavljenu pripremu za takozvanu euro kasiku pa mi ne stimaju utavarivaci starije proizvodnje
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma ima ovih obicnih utavarivaca kolko hoces, stvar je u tome sto ja imam na traktoru vec postavljenu pripremu za takozvanu euro kasiku pa mi ne stimaju utavarivaci starije proizvodnje

pa nema veze sto ti je na traktoru euro kopcanje,ti na svaki utovarivac mozes napraviti to euro kopcanje de posalji meil pa da ti probam slikama objasniti,jer utovarivac je standardi samo je razlika u kocanju,euro kopcanje je skuplje ali jeste da se brze montira na traktor,ali meni ne smeta ni obicno kopcanje 10 min posla i zakacen,nekad i manje
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
@goran.faic
Imam pitanje za Vas!
Zašto su na svim vašim utovarivačim,cilindri koji podižu utovarivač,obrnuto okrenuti za razliku od drugih proizvođača?


To je samo zbog nekih konstrukcijskih zahtjeva izvadeno na taj način, a opet se sa time ne narušava funkcionalnost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
@goran.faic
Imam pitanje za Vas!
Zašto su na svim vašim utovarivačim,cilindri koji podižu utovarivač,obrnuto okrenuti za razliku od drugih proizvođača?
Dobar dio utovarivača ima to tak riješeno. Razlog su kraće cijevi hidraulike i jedna velika prednost: manžete na cilindrima su okrenute naopako i nemre voda ulaziti u cilindre.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Sa prvim dijelom odgovora od ZJ se slažem, međutim drugi dio nije točan.

Naime, ako bi brtve hidrauličkih cilindara dozvoljavale ulaženje kišnice ili rose, kako bi tek onda ulje izlazilo pod visokim tlakovima. Činjenica jest da su brtve konstruirane na način da u jednom smjeru podnose više tlakove nego u drugom, međutim i u tom drugom smjeru svaka brtva podnosi neusporedivo više tlakove od raznih hidrostatskih tlakova, kakve mogu stvarati kišnica ili magla. Druga je stvar ako sa miniwashem perete brtve, onda je sasvim svejedno kako su cilindri položeni. Ipak su to detalji o kojima već proizvođaći brtvi vode računa i za što oni garantiraju. Ipak se masa hidrauličkih cilindara koristi i pod vodom.
Teorija sa vodom, prašinom i viškom ulja može se uzimati u obzir tek kada je glavčina cilindra upuštena unutar cijevi cilindra i kada je sama konstrukcija cilindra i položaj cilindra takav da se može navedeno nakupljati na brtvama, pa može doći do oštećenja brisača, međutim kod utovarivača to nije slučaj, u prvome redu zbog toga što su cilindri položeni skoro horizontalno i zbog toga jer je najistureniji dio cijevi cilindra brisač, tako da o nakupljanjima bilo čega nema riječi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi cilindra okrenuo naopakoa( cijev dolje- klipnjača gore ) iz nekoliko razloga :
1. nikako ne može doći (ili teže) do bilo kakvog naljeganja klipnjače na stranice prikolice , silosa , ograda u štalo , susjedovog plota ( kad kradete drva) ilitko zna kamo je rukovac sve spreman nasloniti isti .
2.cilindar je jedino tako može kvalitetno odzračiti pa nema onog neugodnog praznog/mrtvog hoda kod finog napeljavanja .To nema nikakve veze opcije s akumulatorom .
3.cijevovod od ljeve na desnu stranu prelazi preko poprečne ukrute i jedino je tako približno iste dužine kaj svakako povoljno djeluje na sustav .
NAravno da može razvod biti na sredini poprečne ukrute -tko danas više o tome vodi računa ?
Voda ovo-ono ?-ipak ju je bolje držati što dalje od cilindara
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Srecna Nova godina svim poljoprivrednicima sa ovog foruma. Sta sve od dodataka i delova treba da se doda na traktor imt 539 da bi mogle da se koriste hvataljke za okrugle bale.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
potreban mi je džojstik za utovarivac sa sajlama da li neko ima za prodati ili zna gdje ima za kupiti
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Firma Le tehnika kod nas prodaja takve komponente.
Pitaj u ZG, ako ima i u Hrvatskoj taj dio programa.

Ovo su njihove kode i cene u Slo.

HBN02P401A1K16 VENTIL 2-ROČNI 40/2 dvoročni s plavajočo funkcijo 95,50 €
HCDBJL330500 JOYSTICK "FJ" (3339) 107,65 €
2* HCD3056X0150 PLETENICA L=1500 ZA JOYSTICK 37,29 €
2* HBNPSPV1P40SET PRITRDITEV PLETENICE BADESTNOST 11,45 €

Pitaj i kod ovih.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Srecna Nova godina svim poljoprivrednicima sa ovog foruma. Sta sve od dodataka i delova treba da se doda na traktor imt 539 da bi mogle da se koriste hvataljke za okrugle bale.

539 može za bale koristit samo viljuške pozadi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Firma Le tehnika kod nas prodaja takve komponente.
Pitaj u ZG, ako ima i u Hrvatskoj taj dio programa.

Ovo su njihove kode i cene u Slo.

HBN02P401A1K16 VENTIL 2-ROČNI 40/2 dvoročni s plavajočo funkcijo 95,50 €
HCDBJL330500 JOYSTICK "FJ" (3339) 107,65 €
2* HCD3056X0150 PLETENICA L=1500 ZA JOYSTICK 37,29 €
2* HBNPSPV1P40SET PRITRDITEV PLETENICE BADESTNOST 11,45 €

Pitaj i kod ovih.

hvala na pomoci:prayer:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
dodatak za bale na prednji utovarivac

Moram da dopunim svoje pitanje jer nisam dobro postavio pitanje .Sta treba da ima od dodataka ( ventili ili sta vec ) na traktoru da bi prednjem utovarivacu mogle da se koriste hvataljke za bale.Traktor je imt -539
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Moram da dopunim svoje pitanje jer nisam dobro postavio pitanje .Sta treba da ima od dodataka ( ventili ili sta vec ) na traktoru da bi prednjem utovarivacu mogle da se koriste hvataljke za bale.Traktor je imt -539
Još jedna hidraulična pumpa i zasebni krug hidraulike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moram da dopunim svoje pitanje jer nisam dobro postavio pitanje .Sta treba da ima od dodataka ( ventili ili sta vec ) na traktoru da bi prednjem utovarivacu mogle da se koriste hvataljke za bale.Traktor je imt -539
1.trebaš ventil (mehanički ili električno upravljani) kojim bi ulje koje ide prema cilindrima utovarivača preusmjerio prema razvodniku hvataljka .
2 . razvodnik na hvataljkama (mehanički ili električno upravljani ) kojim upravljaš cilindrom na hvataljkama .
4. ne znam kako je u praksi ali mislim da bi hvataljkama dobro došao jedan hidroulični akumulator.
ili
1.ručni razvodnik s dvije sekcije (jedna za utovarivač druga za hvataljke)
2.famozna kocka koja ide na poklopac hidraulike traktora na kojoj se bira opcija rada s utovarivačem odnosno hidraulikom traktora

Po meni bolja i jednostavnija varijanta .Puno jednostavnije i preciznije bi se upravljalo utovarivačem , bla,bla,bla
 

Najnoviji postovi

Na vrh