• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

igor_peradar kaže:
Mislim da je max. 3,5 m, a max. 1600kg na paletama a sa kiblom 1800 kg tako piše u prospektima.
Velim kad sam ovu jesen tovario gnoj bez protoutega digao mi se zadnji kraj 20 cm u zrak :? , strašan je to osječaj u kabini :twisted:
koliko imas kg protuutega???
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Zbetoniral sam bačvu 200 l znači cca 450kg, trebam još dobetonirati 300kg pa sam bez brige, jel me i ovako ljulja pogotova na mekom ili povišenom terenu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

igor_peradar kaže:
Zbetoniral sam bačvu 200 l znači cca 450kg, trebam još dobetonirati 300kg pa sam bez brige, jel me i ovako ljulja pogotova na mekom ili povišenom terenu
Znaci da i classu fale kile..........................ti si to kupio u kompertu s traktorom ili posebno????
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Posebno, evo prošli tjedan sam išao preklasti palete cigla jednom u sesjedno selo. Preko njega živi kolega koji se odlučio za samohodnog utovarivača, rabljenog i platio ga 10000 €, probao on sa tim ali ni da mrdne paletu :( . Pa dosipavali ulje, pa gledali pumpu ali ništa. Ja fino došel sa vilicama dignul i vozi, bez ikakvog problema.

baš da claasu fale kile ne bi rekel, morate si samo zamisliti koje je to naprezanje, optrećenje, sila*krak=N zato mu i treba protouteg.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
je slazem se s tobom da kupis traktor s ztovarivacom..ali pak zavisi kakvi je utovarivac i kakvi traktor neje bas isto hauer ili nekakvi kak strojometal..........a gdje si pitao i za koji traktor????

Za same explorer 95 classic. U gei hauer 9700€+pdv, oro ima stoll 8500€+pdv, tur u jurvalu 6740€+pdv i faić 5950€+pdv Od opreme korpa 220 i hidraulične vile su u toj cijeni te normalno euro kopčanje, treća komanda, joistick i paralelogram.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Toma
Dal si pital za sigmu?
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Toma dali si pitao u Oru za Sigmu ili za Stoll-a pošto je on sada distributer Sigme
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Danas cu pitat za sigmu. u oru sam pitao za stoll, mislim nisam ih ni pitao koji imaju jer sam znao da imaju stoll, a nisam znao da drze sigmu.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

toma84 kaže:
Danas cu pitat za sigmu. u oru sam pitao za stoll, mislim nisam ih ni pitao koji imaju jer sam znao da imaju stoll, a nisam znao da drze sigmu.

uzeo je susjed za mf 4445 kod ore sigmu, došla ga je sa trečim krugom , jojstickom , i svim vrangulijama i korpom od 2,20 6000 + pdv i uzet če još hvataljke za bale to je oko 1300 , traktor se dovozi u vrbovec i tam ga montiraju, danas sam ga vidio, mrcina od utovarivača , trpo je đubre danas , jedna i pol korpa i puna prikolica :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

bi mogev ti to malo poslikati???
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
bi mogev ti to malo poslikati???
bum otišao kod njega pa ak još vozi gnoj da ga poslikam u radu, il sam naprazno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

samo da vidim kak zgledi..
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Evo još fotki


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Uskoro (cca 05.04.08) mi dolaze hvataljke za bale ALTEC euro prihvat (ostali po narudžbi)
12000 kn s PDV-om
Obrisan neispravan link.
ALTEC još ima podizače bala (za utovarivač ili direktno na traktor),kalcifikatore,itd
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

kikiriki daj mi reci kolko dođe kalcifikator, ne nekog velikog zahvata, znači jeftinija verzija , tj daj više modela i cijene.
i još jedno pitanjce koga da tražimo na sajmu kad dođemo tak da znamo o čemu se radi
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Traži Tomislava , štand je iza Ferenčaka
Ovaj gornji se standardno radi zahvata 1-1,5-2-2,5-3m , cijena je € 2050-2350+PDV razlika u cijeni prijevoza zbog širine osim 3m-€2650+PDV ,prihvat u tri točke kat.II ,pogon preko kardana ili bočnih kotača.
2,5m- težina 190kg, zapremina 650 l
3,o m-težina 230kg,zapremina 830 l
dodatna oprema-gornji pokrov,povišenje bunkera,hidro pogon,hidr.otvaranje vrata/reguliranje količine,mješalica, te za 3,o met. bočni prihvat za transport te rudo za verziju s kotačima
A donja slika su 6m sa ručnim ili hid.sklapanjem pužnice,nošene ili vučene, 940 l zapremine ili 2000 l i još dod. opreme
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

kikriki:mozes li reci koliko bi dosao prednji utovarivac za Hurlimann xa86?????od opreme:treca hidraulika,jojstic,paralelogram;i korpa za rasute terete 200cm????????i koliko dođu hvataljke za bale (125puta125je bala)
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Za Hurlimann Xa86 model S 100 P €8 150+pdv
Paralelogram,yojstick,3 funk,prednji štitnik,učvrščenje konzole pod zadnji kraj,euro prihvat sa brzom spojkom,korpa za lakše terete 2,00m ili korpa za zemlju 1,80m , hvataljka za bale do 140 promjera
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Kikiriki kaže:
Za Hurlimann Xa86 model S 100 P €8 150+pdv
Paralelogram,yojstick,3 funk,prednji štitnik,učvrščenje konzole pod zadnji kraj,euro prihvat sa brzom spojkom,korpa za lakše terete 2,00m ili korpa za zemlju 1,80m , hvataljka za bale do 140 promjera

ta 3 funkcija el to treći hidraulični krug il kaj :?:
a za maseya 4455 100 konja kakva bi bila ponuda za utovarivač, isto sa korpom i hvataljkama :?: pošto uskoro dolazi traktor pa da se nekaj skombinira
 
S

seljaček

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

A za Agrofarm 100 osnovna verzija vile za gnoj korpa za rasute terete.
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Morat ču se priviknut na izraz 3 hid. krug, S 130 P €8700+pdv sve isto razlika u korpi za zemlju 2,00m ako je verzija H bez paralelograma -400€ isto vrijedi za Hurlimana, ako se nevaram postoji mogučnost ugradnje večeg modela S 160 P +650€ ali moram provijeriti Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Za Agrofarm ako ne treba paralelno vođenje bez prednjeg štitnika,ali preporučam 3 krug € 7300+pdv,sa korpom 2,00m ,te vilama 1,40 ili 1,70m.Moram provijerit cijenu za multikorpu koja je interesantna za više poslova,donji dio kao poluotvorena korpa sa vanjskim stranama na šarafe te gornjim vilama(1 ili 2 cilindra) kao krokodilke ali možda malo raznovrsnije Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh